Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi karácsony, a barátom...

Családi karácsony, a barátom szüleinél. Másoknál hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Rá voltam kényszerítve egy családi karácsonyra, a barátom szüleinél, majd később az anyja a hátam mögött ezeket mondta rólam:

Neveletlen ez a lány, az ajándék átadásakor nem köszönte meg az ajándékot, csak a végén. Nem hozott a házigazdának külön ajándékot a karácsonyi ajándékon felül. Nem csomagolt be minden ajándékot, és különben is megalszik a tej a szájában.


Erre kicsit mérges lettem, mert kb ha én nem rohangálok egész nap ajándékokért, akkor a barátom semmit sem vett volna nekik.


Közben pedig barátom anyja állandóan szívességeket kér, amiket muszály azonnal megcsinálnom, mert ha nem teszem, akkor aztán mindenki berág rám.


Mit gondoltok erről? Tényleg velem van a baj?


2010. jan. 7. 07:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
az anyos jelöltek már csak ilyenek...
2010. jan. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
70%
Veled nincs baj, az anyós egy jó nagy kik*rt s*ggfej ennyi a helyzet. Majd megszokod.
2010. jan. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz, mit csinálni csak , hogy elfogadod. Az anyósjelölted úgysem veszi észre ill. nem ismeri be a hibáit. A párod pedig te tudod, hogy mennyire "anyás".

Ki mondta vissza ezeket amiket mondott a hátad mögött?

2010. jan. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A barátomnak mondta ezeket.

Amúgy tök jó hogy mellettem álltok, köszi!

(azért kíváncsi lennék egy anyós véleményére is)

2010. jan. 7. 09:10
 5/17 anonim ***** válasza:

08:41-es vagyok.

A barátod azt nem mondta, hogy ő mit reagált ezekre a mondatokra? Megvédett?

2010. jan. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt ilyen családi karácsony egészen más okok miatt...

Szerencsére anyósommal szerencsém van, ő tuti nem szólna be nekem, nagyon rendes velem...sosem akarna megbantani (néha akaratlanul mégis megteszi)

Hát szerintem többet ne menj karácsonyozni náluk legalábbis egy ideig (mondjuk jövőbe ne menj) a párod pedig illett volna megvédjen, képmutató pénzéhes anyósod lehet...

2010. jan. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Akár igaza van, akár nem, nem kéne áskálódnia. A fia választása vagy. Valószínű az az uralkodó típus, aki a család összes tagját irányítja. Szóval megváltoztatni nem tudod.

Ha a fiú neked elmondta, hogy mit mondott rólad az anyós, akkor beszélhetne az anyjával is.

Szóval kiállhatna melletted, mert ha egy ilyen baromságokkal traktálja a fiát később eldurvulhat.

Hát nem irigyellek. :-(((

2010. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"anyos" vagyok. Nekem lanyom van, de vegul is ez ebbol a szempontbol lenyegtelen. Velemenyem szerint a fiu anyja nem tudja hogyan kell viselkedni. Nekunk pl ez volt az elso karacsonyunk a lanyom leendo ferjevel, de mindkettojuknek mondtam, hogy ne vegyen ajandekot senkinek a csaladban, mert a karacsony nalunk nem az ajandekokrol szol. Nagyon nagy baj, ha az anyosod ennyire anyagias es emiatt nem kedvel teged! Es azert vagy neveletlen mert nem csomagoltal be minden ajandekot? Ez nevetseges. Szerintem ez csak egy urugy, hogy ra fogja valamire miert nem kedvel. Tipikus fius anyuka. Ezen ne ragodj nem veled van a baj, hidd el mas lanyba is ugyanugy belekotott volna csak mas indokkal. Mikor itt voltak lanyomek, atbeszelgettuk az egesz napot, a vegefele a lanyom parja mar elegge mocorgott, lattam rajta, hogy mar unja es menne haza. Ez kicsit rosszul esett, hogy nem szol, de egy ido utan mondtam nekik, hogy latom mar mennetek. Ettol fuggetlenul semmi bajom a fiuval, nem ilyen kis aprosagokon szoktam fennakadni, hanem alapveto emberi hianyossagokon. Sajnos nem fogsz tudni mit kezdeni az anyossal, igy kell elfogadnod, mert hiaba teszel meg mindent annak erdekeben, mindig fog talalni valamit amiben hibat talal. Csak annyit tudok tanacsolni, hogy ne latogassatok gyakran, talan egyszer megbekul.

54/N

2010. jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Szia!

Én is jöttem a barátomhoz Karácsonyra, és mindenki kapott tőlem ajándékot. Kis apróságot, ugyanis leendő anyósom kijelentette, hogy nagy ajándékot ne vegyünk, mert nem erről szól az ünnep.

És annak ellenére, hogy fiús anya, nem akar keresztbe tenni nekem, sőt.... Szóval fiús anyák között is vannak kivételek:)

Neked viszont nagyon rossz lehet, csak azt tudom mondani, hogy kitartás!

2010. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

nyilván anyós jelöltnek minden lánnyal baja van. ez nem feltétlenül neked szól


Én csak azt nem értem, hogy a barátod ezeket miért osztja meg veled. Az anyja neki mondja. Te ezzel nem tudsz mit kezdeni, hacsak annyit nem hogy nyíltan összeveszel a mamával. Mindenhol van olyan hogy a másikban nem tetszik valami, és ezt az anyja elmondhatja a fiának, mert ez a véleménye. A fia majd elmondja, hogy őt ez nem zavarja. És ennyi. nem kell hogy anyuka tökéletesnek lásson téged. Gondolom veled nem volt bunkó egyébként. És annak ellenére, hogy nem vagy neki szimpatikus, valamiféle fenntartható kapcsolatot kell veled kialakítania. Emellett még annyi amit te elvárhatsz, hogy ne állandóan fúrjon. De ha jól értem ez csak most fordult elő. Esetleg még annyit tehetsz, hogy elé állsz és válaszolsz a "vádjaira" hogy "hallom, hogy hiányolni tetszett a csomagolást, csak az a helyzet hogy egész nap én rohangáltam ajándékok után, és már elfáradtam, mert nem segített seni. A külön ajándékozásról meg az a véleményem, hogy én sem várom el feltétlenül hogy hozzanak nekem valamit ha jönnek hozzám, és erre sem volt idő egyébként sem. De egyébként nem akartam senkit megsérteni, nem ezért nem volt más ajándék. Erre majd jól pislog egyet.


A barátodnak nem kéne kavarni, neked meg nem kell ezen felhúznod magad. Nekem is volt hogy anyukámnak valami nem volt szimpatikus egy egy fiúmban, de én nem rohantam a pasihoz hogy bemártsam anyámat, hogy mit mondott. Olyan hülyeség. Elmondta a véleményét, én azt mondtam hogy értem, de ez nekem nem lényeg, vagy elmeséltem hogy miért történt úgy ahogy a dolog, és kész. Mindek visszamondani, hogy megharagudjon anyámra, vagy rosszul essen neki ilyen marhaság...


31/N

2010. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!