Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom különbséget tesz...

Anyósom különbséget tesz gyerekeim között, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyósom mikor meghallotta, hogy babánk lesz, a lányommal (aki most 5 éves) sokkal jobban kezdett törődni mint azelőtt. Amikor terhes voltam kijelentette, hogy neki nem kell több unoka. Igy a most 2 hónapos fiamatat úgy veszi mintha nem is lenne. Közel lakik hozzánk és amikor eljön a lányomhoz, mindenféle drága ajándékokat hoz neki. A fiam eddig semmit sem kapott tőle. Az az érzésem féltékennyé akarja tenni a lányomat. Már bebeszélte neki, hogy őt(mármint a lányom) neki szültem, a fiamat pedig nekem. Annyira közömbös a fiammal szemben, hogy már a lányom rászólt, hogy miért sosem öleli meg a babát. Ekkor bejött ölbe vette a fiamat pár percre de megjegyezte: csak le ne büfizzen tejjel. Strandruhába jött át hozzánk, tehát nem is volt alkalmi ruhában. Eddig hallgattam és tűrtem de mostanra már a hideg is kiráz ha arra gondolok, hogy eljön a lányomhoz látogatóba, de a babát meg sem nézi. A férjem aki szintén ezt látja, azt mondta hagyam rá mert öreg. Egyébként őt is zavarja ez a viselkedés.
2008. aug. 3. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Ez nehéz ügy. Magyarázd el neki, hogy a fiad is ugyanannyit ér mint a lányod. (gondolom ugyanaz az apuka) Ha nem érti meg, mondd meg neki, hogy nem vagy kiváncsi sem rá sem az ajándékaira amíg nem fogadja el a babát. Sok sikert!
2008. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
98%

Ezt ne engedd.

Általában én is hajlok arra, hogy az anyósokra sokmindent rájuk kell hagyni, például hadd tudják jobban, hogy kell halászlét csinálni, meg ilyenek, de a gyerekek ügyében nem szabad hagyni magunkat. Különösen nem ebben az esetben, mikor a minősíthetetlen szavaival nemcsak a kisfiúnak, hanem a kislánynak és neked is nagyon sokat árt. Nem szabad hagyni, hogy ekkora marhaságot mondjon, hogy a lánykát neki szülted, a fiúcskát meg magadnak, ez teljesen összezavarja előbb-utóbb mindkét gyereket, és még a végén neked kell magyarázkodni a gyerekek előtt.

Mindennel szemben, ami a gyerekeknek árt, határozottan fel kell lépni, legyen az egy osztálytárs, a szomszéd bulija, vagy éppen a nagymama. Sajnos emiatt még biztos lesz egy-két meccsed a férjeddel is, de én azt javaslom, hogy tedd tisztába a dolgokat most, még mielőtt a kisfiad felfogná ezt a kegyetlen viselkedést.

Hogy konkrétan hogyan csináld, annak nyilván te tudod a legjobb módját, de én a helyedben kerek perec megmondanám, hogy visszataszító ez a viselkedés, nem nagymamához méltó, és amíg nem változtat rajta, ne látogassa egyiket sem.

Nagyon drukkolok, hogy legyen ehhez erőd. :)

2008. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk is volt hasonló probléma. Én a te helyedben beszélnék a fejével, hogy amennyiben nem változtat, akkor ne jöjjön látogatóba. Egyszerűen nem kell beengedni, és kész. Drasztikus, de nézd a gyerekeid érdekeit.
2008. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszéld meg vele. Én is utáltam, nekem is rosszul esett, ha velem kivételeztek a rokonok, és pl a bátyámnak nem hoztak semmi ajándékot. Vagy pl engem hívtak nyaralni, tesómat meg nem. Ez még a testvérviszonyt is tönkreteheti később sztem.

Egy lány

2008. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Ez felettébb helytelen viselkedés egy nagymamától.Nem tudom, hogy a férjednek va- e testvére, testvérei, de ha nincs lehet ezért ilyen, mert hozzászokott az "egyke" gyerekhez és nem tudja kétfelé kimutatni szeretetét. Először próbálj meg bizalmasan leülni vele beszélni, ha ez sem hat mondd meg, hogy addig nem láthatja a kislányt amíg nem tudja elfogadni a kisfiút. Esetleg kérd meg a férjedet, hogy beszéljen vele hátha hatni tud rá.

Sok sikert!!!!!!!!!!!!!!

Két 15 éves lány

2008. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyósnak csapj oda időben mert elkanászodik!

Tényleg! Később nagy balhék lehetnek akár válás is ha nincs letisztázva az öreglánnyal, hogy kinek hol a helye!

Semmit nem szabad ráhagyni mert "öreg"!!!!!!!!!!!!!!!!

Szemétkedni nem öreg!?

Vagy végleg elhejtani mint a magzatvizet, vagy megmondani neki hogy kapjon észbe mert 1. örüljön hogy még él 2. örüljön, hogy KÉT szép unokája van. Más a karját odaadná egy babáért, aztán ez meg nem boldog, hogy megörvendeztették unokákkal! Engem mit szekál a nagyim, hogy mikor lesz dédunkoka, meg a páromat is az övé! És ők is nagyon idősek már! Addig nem akarnak meghalni azt mondták!


TEGYÉL RENDET!!!!!!:)))))

2008. aug. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb tisztázd vele a dolgokat!


Minél tovább megy ez így, annál inkább szokássá válik, amit már nem fogtok leküzdeni. Világosan fektessétek le a szabályokat, amiket közösen, előre megbeszéltetek a férjeddel.


Nem 100%-os egyenlősdire kell törekedni, de ha olyan különbségtétel van, amit a kicsik is éreznek, az már rossz hatással lesz a tesók kapcsolatára, az egész fejlődésükre, és Rátok is!


Ha nagyon nem megy, akkor még időben pszichológus/tanácsadó segítségét kérni!


Sok sikert ehhez!

2008. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a nő (ráadásul anya), aki egy kisbabával szemben képes így viselkedi, az nem érdemel semmiféle kegyelmet, elnézést. Ennyi idősen bölcs öregasszonynak kellene lennie, aki összetartja a családot, és nem szétmarja!

Semmiképpen se engedd meg neki ezt a fajta pimaszságot! Persze kevesebb konfliktussal járna, ha a férjed szólna rá a saját anyjára, de ha nem teszi, akkor neked kell megvédeni a családod érdekeit. Az a te felelősséged, hogy a gyermekeid boldog családban nevelkedjenek. Erre gondolj, amikor a helyére rakod az undok nagyit!

Erőt és kitartást neked!

2008. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként mikor apósommal volt itt "látszatra" igazi nagyiként viselkedett. De másnapra már a régi lett. Tegnap megpróbáltam beszélni vele, mindent tagadott.A szemembe hazudott és azt mondta, hogy pimasz vagyok, mert vele nem beszélek tisztelettel. Mondta ha nem engedem, hogy a lányom lássa akkor vissza kell fizetnünk azt az összeget amit még régen a lakásvásárlásunkra adott. Férjem is belátta mi is történik valójában, de szerinte kiszolgáltatott helyzetben vagyunk mert nincs autónk és az övékét használjuk. Tehát fogalmam nincs mit is csináljak.
2008. aug. 10. 17:21
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

milyen 1 zsaroló geci az anyósod má bocsánat.

igazán nem tudok tanácsot adni, nekem még gyermekem sincs, de remélem hamarosan lesz. az én anyósjelöltem sem könnyű eset, mert majdhogynem szerelmes a kicsi fiacskájába, és rám féltékeny. hát ez is nonszensz...

és nem is értem, hogy létezhetnek ilyen emberek...

a legnagyobb baj tényleg, az, h a gyerekeid kapcsolata is sérülhet ettől, ami a legfontosabb.

2008. aug. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!