Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom feldobta, hogy bevételar...

Anci22 kérdése:

Párom feldobta, hogy bevételarányosan osztozzunk a költségeinken. Én most nem tudok dolgozni, mert közös gyermekünket nevelem otthon GYED-en. Érdekelne mindenkinek a véleménye, ki hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Itthon mindent én csinálok, neki csak annyi a dolga, hogy hazajön és ölébe veszi a csöppséget. Egyébként elég jól keres, félretenni is tud magának. Én persze nem a GYED-ből. Szerintetek ennyire korrekt ez?

#GYED #bevételarányosan #osztozzunk #gyermekünket
2014. júl. 15. 10:47
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
83%

Most nem kötekedés, de a bevételarányos költségmegosztás nálam azt jelenti, hogy ha én keresek 500 fabatkát, a párom meg 1000 fabatkát, akkor a felmerülő költségek közül valami mondjuk 150 fabatkába kerül, ő kb a 2/3-át fizeti (100), míg én az 1/3-át (50), mert ő a dupláját keresi az én bevételemnek. Nekem ez jött le, de most akkor én értelmezem rosszul a szöveget?


Amúgy kérdező, szerintem, ha jól értelmezem a szöveget, a párodtól kedves, hogy felajánlja, arra gondolhat, hogy így neked is marad tartalékba valamennyi, amiből vehetsz magadnak ezt-azt. Szerintem korrekt.

A közös kassza is jó megoldás lehet, de ha anyagilag függetlenek szeretnétek maradni, akkor fogadd el a párod megoldását. Ha jól értelmeztem. :)

2014. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
93%

Számomra az nem világos, hogy a kérdésben szereplő költségeINK pontosan mire vonatkozik:


a) a család összes költsége vagy

b) a két felnőtt külön-külön kiadása.

2014. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
56%
Soha semmilyen körülmények között nem tudnék belesimulni egy olyan kapcsolatba, ahol külön pénz létezik és nem közös minden. Egyszerűen idegen számomra az ilyen szituáció, ezért mondon azt neked, hogy nem normális ha a párod külön félretesz magának (csakmert ő többet keres) és még a GYED alatt is arra kér, hogy szállj be a költségekbe. Egy szó van erre: undorító.
2014. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
74%
Szegény férfi. Valószínűleg csak azt akarta mondani ezzel a nőnek, hogy nem kell aggódnia, majd ő fizeti a szükséges dolgokat, hiába kell majdhogynem egy fizuból élniük. Vagyis a nő, a baba és a ház és a férfi is ugyanúgy el lesz látva, csak nem közös, hanem a férfi által keresett (jó) pénzből. Fogalmam sincs, hogy lehet ezt másképp érteni, és hogy mi ezzel a gond. A kérdező is írhatna már valamit.
2014. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
21%
27: de azt nem vetted bele, hogy a nőnek most adott a bevétele (eddigi fizetésénél kevesebb) és ha feje tetejére áll is, nem tudja növelni mert ez egy kötött összeg. A férj meg túlórázhat, pályázhat,prémiumot kaphat stb... míg a nő ezt 2 évig nem csinálhatja és amikor visszamegy dolgozni akkor kapja azt a 2 évvel ezelőtti szinten ragadt fizetést. Tehát nincs egyforma esélyük a bevételükkel kapcsolatban. Akkor lenne csak jogos, ha férj is ugyanannyit lenne GYES-en mint a feleség, de mint a leírásból kiderül, erre nem lesz hajlandó.
2014. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
60%

Az egy dolog hogy külön kasszán vagytok (én már ezt is felfoghatatlannak találom, hiszen egy igazi kapcsolatban nincs enyém-tiéd, hanem minden közös) de mi az hogy félretenni is tud MAGÁNAK? Egy család vagytok bakker!

Itt valami baromira nincs rendben, és ha neked ez így megfelel, akkor azt kell mondanom hogy meg is érdemled ezt az embert. Megbocsáss, de férfit nem tudok írni, az ilyen nem férfi. Bár az embert is nehezemre esett leírni, de végül is rendszertanilag ember...csak ugye nem mindegy hogy milyen.

2014. júl. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Fú, nem gondoltam hogy ilyen vita lesz belőle.

élettársi kapcsolat

a bevételarányos ktg.megosztás szerintem is korrekt, ha már külön kasszán vagyunk. (Most abba ne menjünk bele miért nem egy kasszán. A gyerkőc előtt ez normálisnak tűnt.) Igen erre nem gondoltunk, hogy ezt előre meg kéne beszélni, van az úgy, hogy nem a pénz a legfontosabb megbeszélni való, mert abban eddig nem volt vita köztünk. A párom többet keresett, jobban is részt vett a ktg.ekben.

A lényeg szerintem most az, és a 35. nagyon jól megfogalmazta én most GYED-en vagyok, az én bevételem adott (kevés), nincs akkora esélyünk.

A másik lényeg én itthon mindent megcsinálok, a bevásárlástól kezdve a főzés, takarítás. Neki semmit sem kell! Próbálom úgy megfogalmazni, hogy mindenki értse. Ha ezt nem tudnám megtenni, a párom sem tudna ennyit dolgozni és ilyen jól keresni. A közös életünkön dolgozom, csak itthon. (Igen, erre találták ki a házasságot, közös kassza stb. De most nem ez van. )

Ennek függvényében még arra gondoltam, (kíváncsi vagyok a véleményekre), az még korrekt lenne, ha a közös ktg.-eken (rezsi, kocsi, stb.) bevételarányosan osztoznánk. Tehát én most kevesebbet fizetnék, de fizetnék.

A babuci kiadások (pelenka, ruci, orvos stb) pedig Ő fizetné 100% ban.

2014. júl. 16. 12:35
 38/46 anonim ***** válasza:
78%

35:

Ha a férj prémiumot kap, túlórákat vállal, akkor bevétel arányos elosztásnál a feleségnek még kevesebbet kell fizetnie a költségekből, hiszen a bevételarány még durvábban a férj felé billen. Úgy tűnik még mindig nem érted, mi az a bevétel arányos költségmegosztás.


Kérdező:

Attól, hogy nem vagytok házasok, még lehetne közös kassza. Nem tudom mire jó ez az egész így, mint ha nem is tartoznátok össze.

2014. júl. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
90%
Végülis nagyon gáláns ajánlat, hogy ő fedez minden kiadást a gyerekkel kapcsolatban és neked csak arányosan kell beszállnod a háztartásba is, vagyis tulajdonképpen a háztartási munkáddal vásárolod meg a lakhatási jogot. Így egálban vagytok. Egyébként pedig ő elspájzolja a megkeresett pénzét (neked olyan sok elspájzolnivalód valószínű nem lesz), senkinek semmi köze hozzá, hogy mit művel vele, ha megosztja egy részét veletek, akkor megosztja, ha nem, az az ő dolga. Tulajdonképpen korrekt üzleti kapcsolat, ha ellenkeznél, mindenkitől megkapnád, hogy a pénzére fáj a fogad. De csak nekem tűnik úgy, hogy ez nem normális, és olyan szaga van az egésznek, hogy ő eltart ugyan egy családot, de továbbra is elsősorban önmagáért dolgozik és kb 10 perc alatt meg tud szabadulni tőled, ha éppen úgy alakul, és egy szavad sem lehet, mert a közös életből a gazdasági közösség teljesen hiányzik? Régen legalább elvették feleségül a htb-ket, és nem kellett munkahelyen dolgozniuk, "csak" a háztartást vezetni+gyereket nevelni és mindig csinosnak lenni, ha pénzes pasit fogtak, ennyi előnyük még akkor is volt, ha egyébként volt házassági szerződés.
2014. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 Bence_ ***** válasza:
69%
Ti szeretitek egymást?
2014. júl. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!