Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom feldobta, hogy bevételar...

Anci22 kérdése:

Párom feldobta, hogy bevételarányosan osztozzunk a költségeinken. Én most nem tudok dolgozni, mert közös gyermekünket nevelem otthon GYED-en. Érdekelne mindenkinek a véleménye, ki hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Itthon mindent én csinálok, neki csak annyi a dolga, hogy hazajön és ölébe veszi a csöppséget. Egyébként elég jól keres, félretenni is tud magának. Én persze nem a GYED-ből. Szerintetek ennyire korrekt ez?

#GYED #bevételarányosan #osztozzunk #gyermekünket
2014. júl. 15. 10:47
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
91%

9-es a számból vetted ki a szót.


A bevételarányosnál tényleg a férj teszi bele a sokkal többet, így neked is maradhat a gyedből.

Pont ezért nem értettem, hogy miért kell vacakolni a külön kasszával. Hiszen szinte mindent ő fog fizetni.

2014. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
27%

Bevételarányosan, persze. Most, hogy te éppen csak valami minimális juttatást kapsz. Erről leghamarabb akkor lehet beszélni, ha már visszamentél dolgozni.


Ha egyébként külön kassza van a családban, akkor a gyed-gyes időszakában indokolt a közös kassza.

2014. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
61%

Ahol külön kassza van egy párkapcsolatban, az nem közös élet, csak egymás mellett élés.

Ilyen embernek, aki "félre is tud tenni magának", miért szültél gyereket?

2014. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
80%

Ha bevételarányos akkor szerintem simán jó.

Gondolom eddig külön kassza volt.

Ha jól értem, akkor ha te most az összbevétel 30%át adod, akkor a kiadásoknál (rezsi, kaja, gyereknek holmik) is a 30% ot fizeted.

Ezzel a lendülettel lehetne közöskassza.

2014. júl. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 Sün!! ***** válasza:
64%

Először is kifejezem sajnálatomat, hogy ilyen probléma fennáll. Sok ilyen kérdés van itt nap, mint nap.


Viszont én azt nem értem, hogy ok együtt élek valakivel, oké hozzá is megyek, ok összejön a gyerek, de megszületett a baba, azért ugye ehhez kellett néhány év és két ember. Hogy a fenében nem jött elő sosem az a kérdés, hogy mi lesz majd akkor, ha családunk lesz???


Itt most a "párom" szó nem tudni, hogy házasságot takar-e, de végül is nem is annyira lényeges ebben a kérdésben. Egy házasság vagy legalábbis egy gyerekes család arról szól, hogy nincsen én vagy te, csak MI vagyunk. Van egy számla, oda jön a fizu, onnan befizetjük a számlákat és megy a háztartási (kaja stb.) költségekre, megtakarítási számlára etc. Igaz, a baba még csak úton lesz hamarosan, de ez ezen semmit sem fog változtatni.


Tehát a kérdésedre válaszolva, egy enyhén szólva is marhára de elképzelhetetlenül nem korrekt. Mi az, hogy félretesz magának amúgy? Ezt nem tudom értelmezni. Ti most akkor házasságban éltek vagy csak úgy semmi papír nélkül úgy just for fun? Ne érts félre nem ítélkezem, de felelőtlen voltál. Viszont a pénz mellett legalább a babát szereti, úgyhogy korántsem reménytelen a helyzet. Ülj le vele végre és beszéljétek meg, hogy mit szeretne. Én nem is járnék olyan nővel, aki nem képes megmondani a szemembe ha valamit máshogy szeretne, nem hogy elvenném feleségül. Állj a sarkadra és mondd meg, hogy ő is kerülhet egyszer nehéz helyzetbe, lehet munkanélküli, lehet beteg stb.

2014. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
38%
nincs lehetőséged elmenni dolgozni, mert a KÖZÖS gyermeketeket neveled! Akkor legyen Ő otthon és te dolgozz aztán mondja, hogy mi van!
2014. júl. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
78%
Ha a bevételarányos költségosztozkodás azt jelenti, hogy eddig te a gyed-et teljes egészében betetted a költségekbe, most pedig te is tudsz félretenni, akkor jó ötlet.
2014. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
78%
Ezek szerint te is bevételarányosan tudsz majd félretenni.
2014. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
73%
De minek kell egy házasságban, ahol már gyerek is van, saját félretett pénzzel bírni? Ok, persze, hogy ha szétmennek a felek vagy annyira különböző az értékrendjük, hogy csak így tudják biztosítani, hogy költhessenek a saját dolgaikra. De akkor mit keresnek együtt?
2014. júl. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
39%

akkor a házimunka is feleződne, ugye?

félretenni magának? magának?

te szültél neki!

2014. júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!