Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom feldobta, hogy bevételar...

Anci22 kérdése:

Párom feldobta, hogy bevételarányosan osztozzunk a költségeinken. Én most nem tudok dolgozni, mert közös gyermekünket nevelem otthon GYED-en. Érdekelne mindenkinek a véleménye, ki hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Itthon mindent én csinálok, neki csak annyi a dolga, hogy hazajön és ölébe veszi a csöppséget. Egyébként elég jól keres, félretenni is tud magának. Én persze nem a GYED-ből. Szerintetek ennyire korrekt ez?

#GYED #bevételarányosan #osztozzunk #gyermekünket
2014. júl. 15. 10:47
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek függvényében még arra gondoltam, (kíváncsi vagyok a véleményekre), az még korrekt lenne, ha a közös ktg.-eken (rezsi, kocsi, stb.) bevételarányosan osztoznánk. "


Férféként ezt nemhogy nem találom korrektnek, hanem úgy gondolom, hogy a "párod" vagy egy nagyra nőtt gyerek, vagy egy utolsó tróger. Azzal nincs elintézve, hogy kevesebbet kell fizetned! A közös gyereketeket neveled, a közös háztartásotokban dolgozol, ezért nincs rendes bevételed. Az ún "párod" miatt is! Ezért nem tudsz te például félretenni. Meg gondolom semmit nem tudsz se magadnak, se közösnek megvenni. Miért kellene úgy élned mint egy hajléktalannak vagy egy rabszolgának? Mert még azt sem mondhatjuk, hogy szolgként élsz, hiszen az legalább fizetést kap az otthoni munkáért és a gyereknevelésért. Ha már - eléggé el nem ítélhető módon - nem vagytok közös kasszán, akkor a férjed adja oda szépen neked a fizetéscsökkenésed felét.

2014. júl. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim válasza:
26%

Rettenetesen vicces, mennyi felháborodott kommentelő a legegyszerűbb matematikai kifejezésekkel sincs tisztában.


A bevétel arányos azt jelenti, aki többet keres többet ad bele. Vagyis a csaj anyagilag jól jár, nagyon.

2014. aug. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim válasza:
49%

Akinek a családi szeretetet a közös kassza jelenti, az finoman szólva érdekes.


Szerintem megalázó, ha felnőtt embereknek nincs saját pénzük. Te miből veszel pl ajándékokat a párodnak, ha nincs megtakarított, saját pénzed?

2014. aug. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
76%

42: azt inkább rólad lehet elmondani, hogy nem vagy tisztában a matematikai alapműveletekkel. Attól, hogy kevesebbet kell fizetnie, még nem lesz pénze. Az csak annyit jelent, hogy azt a minimális bevételét azért nem szedi el teljesen a párja. Hát ez tényleg marha nagyvonalú...


Ami az ajándékot illeti: bármilyen meglepő is, a közös kasszából veszek ajándékot. A közös kassza nem azt jelenti, hogy van valahol egy páncélszekrény, amibe csak befele megy a pénz, kivenni senki nem tud belőle :) Van egy doboz, amibe berakjuk a fizetésünket, és amikor kell pénz valamelyikünknek, akkor azt onnan kiveszi. Nem kell róla beszámolni se. De ehhez persze az kell, hogy nagyjából hasonló módon gondolkodjunk a pénzköltésről. Ami meg is van, hiszen azért is az a párunk aki, mert megvan köztünk az összhang.

2014. aug. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Kistál_és_a_torz válasza:
100%

Nem pontosan tudjuk az előzményeket.

Pl.(1) a GYES eddigi idején a rezsi felét te adtad be?

Ha igen, akkor te meg miért nem "számláztad" a te házimunkáidat neki költségként?

(2) Ha eddig működött minden, most (2014.) mi változott?

2020. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 Kistál_és_a_torz válasza:
Egyébként férfitársaimnak jót tenne, ha élesben megtapasztalnák mondjunk 1-2 hét során, hogy mit is csinál pontosan a "zasszony" szóval a párjúk otthon.
2020. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!