Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyaralás? Esküvő-nászút?...

Nyaralás? Esküvő-nászút? Gyerekvállalás? Ti hogy okoskodnátok a pénzzel?

Figyelt kérdés

Már 4 éve együtt vagyunk a párommal, olyan 2-3 éven belül tervezzük az esküvőt, utána majd az első babát.

Viszont 4 év alatt egyszer sem voltunk együtt nyaralni. Együtt élünk, viszonylag sok időt töltünk együtt, de még sosem utaztunk így el. (persze külföldre rokonokat látogatni igen, de az más). Ha szabin vagyunk, inkább eddig itthon maradtunk mindig, és ilyen 1 napos programokat csináltunk, elmentünk ide-oda, és olcsóbban kijöttünk pár belépővel, mint 1-2 hetes nyaralással.

De most felmerült az a téma, hogy azért mégiscsak milyen jó lenne 1 hetet lent tölteni a Balcsin mindentől és mindenkitől távol, csak ketten (persze már nem idén, hanem csak jövő nyáron).

Durván úgy számoltuk, hogy olyan 150-200 ezer körül jönne ki kettőnkre egy ilyen hét.

De felmerült bennünk az is, hogy akkor már ne tegyük-e inkább félre azt a pénzt arra, hogy szép esküvőt tartsunk, amilyet elképzeltünk, és álmaink országába utazzunk el utána nászútra (ami a világ egyik legdrágább országa sajnos).

Illetve a későbbiekben a gyereknevelésre, mivel tisztában vagyunk vele, hogy mennyire költséges dolog egy, esetleg 2 gyermeket felnevelni.

Így szinte sajnáljuk a pénzt egy Balcsizásra, amikor később is jól fog még jönni ez a pénz. (azért annyira nem vet fel minket a pénz, hogy ezeket ne vegyük figyelembe)

Ti hogy döntenétek? Vagy hogy döntöttetek, ha voltatok már hasonló helyzetben?



2014. júl. 24. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Balcsi 5 nap kettőnknek all inclusiv 65E volt időben kupon oldalon foglalva



200Eből már külföldi nyaralás is kijön



érdemes mérlegelni


nekünk nem volt rongyrázós esküvőn, de azért nagy létszámú, 100 fő, 1,4 M volt, de tudom,ezzel nem lehet kalkulálni, de 1,7M jött be

a nászút egyik fele 60E volt 3 nap Prága, 200 a másik fele 3 nap Svájc,(ennek a felét kellett csak fizetni, mert közben munka is szólította oda a férjemet)


Minden évben mentünk valahova, de csak1szer 1 hétre. mindg hamar terveztük, olcsón megúsztuk.

Idén Tfüredre megyünk igaz6-an, és összesen 50 a szállás 1 hétre, bár ez önellátó


ha az esküvőt 2-3 éven belül tervetitek, akkor nem az a 200E fog hiányozni.


ha mindig csak kuporgattok mikor élvezitek az életeteket?

2014. júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok, de mi 5-en foglaltunk szállást Siófokon (Augusztusban megyünk) 85.000 Ft-ért, egyéb kiadásokkal ötünknek lesz 150.000 max. Mi álmaitok országa?:)
2014. júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Köztes megoldás.

Ha nincs pénzetek egy 1 hetes nyaralásra a Balatonon, akkor menjetek valami közelebbi, olcsóbb helyre, egy hétvégére, ahol szintén kettesben lehettek, de mégsem otthon a 4 fal között, ahol kicsit kikapcsolódtok, a többi pénzt pedig rakjátok félre és majd mikor összejön minden az esküvőre, akkor jól körbe kell nézni, több felé is kell érdeklődni, mert lehet hogy valahol valaminél tudtok spórolni, mert ugyanazt a dolgot megkapjátok, csak kevesebb pénzért, vagy valahol ugyanazt a szolgáltatást vagy színvonalat, de kevesebbért, így szép is lesz, de pénzből is kijöttök, aztán nászút és majd mikor úgy érzitek, akkor gyerekvállalás.

2014. júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem keressetek egy olcsó nyaralást,azért ki lehet fogni. Most direkt megnéztem a booking.com-on már kb. 60 ezerért van szuper szálloda 5 napra,de persze vannak olcsóbb változatok is,egy egyszerűbb kis panzió,hotel pl ez: [link]

kb. 35 ezer forintért. Na most ha hozzáadjuk a benzint,matricát,vagy vonatot,attól függ kb. 10 ezer. És mondjuk az ottani kaja stb. szerintem 25 ezernél nem több és akkor már elég nagyvonalú voltam. Ez így 70 ezer körül mozog. De persze még vannak ennél is olcsóbbak.

2014. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

1 hét Balcsi 150-200 ezer? Annyiért már külföldre és tengerpartra lehet menni. Szóval ha nem vett fel a pénz én félreraknám. Ha belefér egyértelműen egy olcsóbb tengerpartra mennénk nyaralni (görög vagy horvát), főleg, hogy párom még sose járt külföldön.


Mi most jelenleg még csak "vegetálunk", mert hónapról hónapra kijövünk, nem igazán tudunk félrerakni, ha meghúznánk a nadrágszíjat, akkor persze, de most úgy vagyunk vele, hogy 2 éven belül rendes munkahelyem lesz (most tanulok, de van valamennyi bevételem, de csak fele kb a párom fizetésének) és akkor ugyanannyiból ki fogunk jönni, mint most és a "felesleget" félretesszük, ami nem lesz kevés, így bele fog férni a külföldi nyaralás, plusz az esküvőre készülés :)


De ha rögtön esküvő utánra terveznénk a gyerek projektet, akkor esküvő, álomnászút plusz gyerek lenne a perselyen címként.

2014. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kései Sirató ***** válasza:
Én elmennék egy hetes nyaralásra, vagy sátorral kempingbe, vagy pedig apartmanba/vendégházba. Utazással, kajával mindennel együtt nem éri majd el a 100 ezr
2014. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Mint mondtam, mi Siófokra néztünk szállást 5-en, 2 felnőtt három gyerek, 4 éjszaka, 5 nap. Mindenhonnan kértünk ajánlatot és a legkedvezőbbet választottuk. Apartmanba megyûnk , amihez van medence, játszótér (gyerekeknek) , a mi lakrészünkhöz 2 külön szoba gyerekeknek és nekünk, 800 méterre a parttól, ingyenes belépővel a szálloda velneszrészlegébe, 85.000 Ft. Aki keres az talál. És ez öt embernek, ti lennetek ketten. 150-200.000 az nagyon sok, szerintem nézzetek körül, menjetek le a Balatonra pár napra, 40-80.000-ig bőven kijön. Nem ez fog hiányozni az esküvőn.

2014. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is sajnálnék 150 -200 ezret a Balatonra. De én csak a Balatonra, hidd el nem akkora szám. Ebből pár nap külföld is simán kijön. de ugye kinek mi tetszik. Amúgy miért nem mentek el csak úgy akár egy hétvégi wellnesre. Én ezt főleg télen szeretem igazán. Olyan jó kuponokat is lehet találni.

Én úgy vagyok vele, hogy vannak pénzgyűjtő időszakaink, amikor nagyon komolyan megfogjuk a pénzt. Ilyenkor mindenre sajnálom, főleg nyaralásra. De mikor nagyon sok a munka, utána tudom hogy nekem is jár valami, a végtelenségig nem lehet hajtani, akkor elmegyünk valahová.

Szerintem törekedj az arany középútra. Ha nem akarsz 200 ezret elkölteni akkor menjetek el kezdésnek egy hétvégére, akár a Balatonra is. Meglátod hogy nektek bejön e ez az egész nyaralósdi. Pl azt is hallottam hogyha meg van a gyerek akkor még inkább nem mennek sehová a szülők, főleg míg pici, így érdemes lenne ezt a még gyermekmentes időt kihasználni.Szóval ne feketén fehéren lásd a dogokat. Vannak 1 napos csobbanó járatok is.

2014. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én amondó vagyok, hogy élj a jelenbe. Ha most bodogtalan vagy egy jövőbeni talán jó érdekében, akkor az egész életedet boldogtalanul fogod leélni.


Senki nem tudhatja, hogy mi lesz 4 vagy 8 év múlva. Abban se lehetünk biztosak, hogy élünk addig. Csak a reménye van meg ennek. Tehát ha most úgy élsz, hogy tényleg élsz, akkor bármi is történik minden pillanatot végigéltél. Lesznek emlékeid, amik nem csak a kuporgatásról fognak szólni.


Majd 4 év múlva nagy esküvő? Ezért nem mentek most nyaralni? Továbbmegyek ezért nem mentetek az elmúlt 4 évben nyaralni? Mit élveztek a munkátokból?


Én azt mondom menjetek, és élvezzétek az életet.

2014. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy Balcsi 200 ropi??? Hmmm. 5csillagosba? Ott elhiszem. No, de egy sima hotel/motel/szálloda vagy akár kempingbe.... Még 50 se kell. Kaját leszámítva, de enni így is úgy is kell....
2014. júl. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!