Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok akik az házasságot csak...

Azok akik az házasságot csak egy fölösleges papírnak tartják és azt mondják, eszük ágában sincs elköteleződni, azok miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Nem akarják lekötni magukat, de gyereket azt azért lehet. Pedig elválni még lehet, de egy gyereket visszacsinálni már nem lehet.

Két verzió létezik: akiknek csak úgy becsúszott, de megtartják, és akik direktbe eltervezték.

Mindkét verzió elköteleződés, sokkal nagyobb, mint a házasság, mégis irtóznak a házasságtól az emberek, miért?



2014. júl. 12. 20:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
17%
Nincs pénzük rá, hogy összeházasodjanak.Ez csak egy kitaláció, hogy a házasság egy fölösleges papir!
2014. júl. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk a lakodalom nem kötelező része a házasságnak...
2014. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
66%
Attól, hogy valakik feleslegesnek tartja a házasságot még nem jelenti azt, hogy nem akarnak elköteleződni vagy felelősséget vállalni. Egyszerűen feleslegesnek tartják a házasság intézményét.
2014. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 A kérdező kommentje:

Nincs pénzük megesküdni??? Aztán a gyerekre hogyhogy van? Az még sokkal nagyobb anyagi felelősség, nem?

3-as, semmi hasznosat nem írtál. Én a dolog miértjére vagyok kiváncsi, nem a létezésére.

Miért tartják fölöslegesnek? Mi problémájuk van azzal hogy jogilag, törvényileg esküt tegyenek arra, hogy örökre együtt maradnak? Mi problémájuk van az élet rendjével?

2014. júl. 12. 20:25
 5/80 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező.

A 3-as igenis hasznos választ írt. Ha kötözködni akarsz, akkor menj máshova, ne itt rontsd a levegőt.

2014. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
76%
Sem államnak, sem egyháznak nincs köze az ember magánéletéhez. A házasság nélkül is túlságosan belemásznak az ember életébe. Neked lehet ez az élet rendje, másoknak meg nem. Próbáld meg elfogadni.
2014. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 A kérdező kommentje:

Belemásznak az ember életébe? Ugyan miért? Nem azért házasodunk, mert ezt várják tőlünk, hanem azért mert akarunk! Mert össze akarjuk kötni az életünket.

5-ös, gondolom a 3-as is te vagy. Bizony nem volt hasznos a válaszod, én azt kérdezem, miért van ez, te meg azt válaszoltad, hogy azért mert van. Hasznos, kösz...

A gyerekvállalásról írna valaki?

2014. júl. 12. 20:43
 8/80 anonim ***** válasza:
74%
Nekem van pénzem összeházasodni mégse fogok soha, mert feleslegesnek találom. Szóval az nem igaz, hogy a pénz miatt.
2014. júl. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem itt nem az elköteleződésről van szó!

Sokan egyszerűen úgy gondolják,hogy attól nem lesznek boldogabbak és nem lesz tartósabb a kapcsolatuk,ha összeházasodnak.(Nagy felhajtás,aztán két év múlva elválnak.)

Sajnos ez a szertartás már elvesztette az igazi értékét,sokan csak úgy "szórakozásból" házasodnak, nem őszinte elhatározásból.

Sok rossz példa van,ez is elvette az emberek kedvét.

Szerintem nem a házasságon múlik,hogy két ember hűségben,tiszteletben,szeretetben él e.

Ha valaki elköteleződik az akkor is így tesz,ha nincs róla papírja,aki meg nem tiszteli a párkapcsolatát,az akkor is félre fog menni és bántja a párját,ha van egy házasságlevele.

Ugyanez vonatkozik a gyerekvállalásra is.

A házasság semmire nem garancia.

Szerintem mindenki döntse el maga,hogy érzi helyesnek jónak.

Ez alapján nem kell ítélkezni.

Én 13 éve élek párkapcsolatban házasság nélkül,két gyerekkel,hűségben.........

2014. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
89%

"Nem azért házasodunk, mert ezt várják tőlünk, hanem azért mert akarunk! "


Ez esetbe te miért várod el másoktól, hogy ugyanazt tegyék mint te? Tényleg ennyire nehéz felfognod ami írok?

A gyerekvállalásnak és a házsaságnak pedig semmi köze egymáshoz.

2014. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!