Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merek szólni anyának,...

Nem merek szólni anyának, hogy szeretnék fogamzásgátlót szedni. Mit tegyek? Biztatást, légyszí.

Figyelt kérdés

15 éves vagyok amúgy, görcseim enyhítésére és hát fogamzásgátló célból is kellene...

Anya tudja, hogy van barátom, át szokott járni hozzánk, szerintem tudja azt is, hogy nemi életet élünk.

5 hónapja vagyunk együtt.


2010. jan. 11. 11:26
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
95%
Akkor szólj a nőgyógyászodnak, gondolom voltál már nála.
2010. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
82%

1. ha konkrétan tudja, hogy volt már aktus, akkor ne félj, mert szerintem jó, ha előre gondolsz, és felelősségteljes vagy.


2. ha nem tudja, hogy együtt voltatok, akkor először azt kellene valahogy vele tudatni, hogy már "nagylány" vagy.


3. legvégső esetben, ha ki is akad ezen, még mindig elmehetsz egyedül is a nőgyógyászhoz, sztk-ban ingyenes, és nyugodtan irathatsz magadnak. a tablettát meg eldugod. sokan csinálják így.


Én csak azért nem értem a legtöbb szülőt, mert ők is ugyanúgy korán kezdtek nemi életet élni, szülőként mégis prűdek, tiltják.... Ki érti ezt...

2010. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
90%

off: én pl. nem kezdtem korán nemi életet élni és nem örülnék, ha a lányom 15 évesen kezdené


de: szerintem ha már tud róla, akkor csak megnyugszik ha tudja, hogy biztonságos módszerrel védekeztek. ezért a legjobb, ha tud róla

2010. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
46%

Megértelek, hogy enyhíteni akarod a fájdalmadat, de inkább szedj rá fájdalomcsillapítót, minthogy ilyen korán fogamzásgátlót szedj, én azt javaslom, várj vele még legalább nagykorú nem leszel, és után már szeritem ő sem fog beleszólni, hogy csináld vagy sem.

Én pl 21 évesen kedztem el szedni, de egy évután abba is hagytam. Ilyen fiatal szervezetnek, mint a tiéd nem igazán szabadna bogyókkal tömni, mert fejlődő korban vagy.

De megtiltani nem lehet, senkinek sem. Csak jól fontold meg, hízás, testszörzet erősődés, is lehetséges. Nem megijeszteni akarlak, de pl. a tesóm ilyet kapott ki.

A lényeg a lényeg, hogy jól fontold meg, megéri-e?

Én kívánom, hogy anyuddal nagyon jó megértésben légy, és jól döntsetek.


23/N

2010. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem 15 évesen nem lehet kérni a nőgyógyásztól.Csak 18 éves kortól...Rengeteg ilyen riport volt a Fókuszban meg ilyenekben.Szóval szerintem ilegállis 15 évesen csak úgy kérni.Beszéld meg anyukáddal,és mond el neki,hogy miért szeretnéd...Szerintem megérti.

Sok Sikert!

2010. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
71%

Hát elég szomorú, hogy egy anya nem tudja mikor kell kézenfogni a lányát és elvinni nőgyógyászhoz. Ha édesanyád tudja, vagy legalábbis sejti, hogy nemi életet élsz, neki lenne kötelessége ellátni jótanáccsal, segítséggel, kérés nélkül.

Ne parázz, üljetek le beszélgetni anyukáddal, figyelmeztesd, hogy ugyan tudod, hogy még korai, de megtörtént és nem szeretnél terhes lenni.

2010. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
10%
15 évesen semmiképp se kezdj fogamzásgátlót szedni, a szervezeted még fejlődésben van, nagyon káros lehet, ha egy nagy adag hormonnal befolyásolod. Inkább maradjatok az óvszernél, ha mindenképp szeretkezni akartok (bár megjegyzem, 15 évesen én még ezt is korainak tartom, pláne 5 hónap után, de a ti dolgotok).
2010. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
15 évesen nem is egészséges elkezdeni fogamzásgátlót szedni, ha még anyud meg is engedi az orvos nem biztos,h javasolni fogja.
2010. jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim válasza:
12:5 eggyet értek veled.Én is ugyan eszt mondom(ajánlom).
2010. jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
előző vagyok az első 12:5 értek eggyet.
2010. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!