Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi valóságtól...

Tényleg ennyi valóságtól "elrugaszkodott" Női elvárás van manapság?

Figyelt kérdés

Főleg a 20-30 közti korosztály a lényeg, számomra nagyon érdekes hogy manapság no nem "általánosan", sok olyan elvárást hallok a nők részéről ami ugyan nem életképtelen de nagyon nehezen teljesíthető..


Gondolok én a "Versenyszférában" dolgozik, 500 nettót keres, intellektuel, és minden este sportol, jóképű.... nem nagyítok a dolgon, de sokaknak mostanság mintha "bili és a kéz" esete effektus állna fenn.


Mindez onnan indul hogy neki "diplomája" van, és ő is a versenyszférában dolgozik... (legutóbb a versenyszféra a nő szerint: Üzletkötő volt :') ), meg hogy ő is kenguzik hétvégente és mennyire fitt... és aki nem "sportol" az egy egészségtelen dagadt állat.


Ez amolyan szemellenzős gondolkodás szerintem... mert akinek diploma van az csakis "precíz" rendszerető, az életvitele is rendezett stb, de a szakmunkás az nem "precíz", meg undorító hogy a napon izzad, bezzeg a "versenyszféra"


Nem akarok általánosítani, de mostanság ez az "ideál" terjed, a nők részéről... a vicc az hogy szerintem a fentebb említett ideál szerinte ívben elkerüli az ilyen nőket...


Nekem is van diplomám, ami ér is valamit... de már csak az én szakmámban is hatalmas szórás van ember és ember közt... én pl ámulok azon hogy legutóbb egy mesterember a 500m2 csempét szemre lerak, és méregethettem én a fugaközöket de mindenhol tizeden belül volt, vagy hogy a ruhája minden nap frissen mosott volt (munkás ancug), és igen ő is hülyére kereste magát. (többet mint én a diplomámmal)



2014. aug. 2. 20:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%

figyelj én úgy vagyok vele, hogy ha a férfi cselédet akar akkor "fizesse" is meg.. én hajlandó vagyok a kompromisszumokra. Ez azt jelenti hogy elviselem a férfi hisztit és a tipikus férfi tulajdonságokat, de cserébe nyújtson is valamit... és mivel én nem avgyok az a tipikus hisztis nő így az én elviselésem kilőve...



ellenben a legtöbb férfi mit vár? hogy a 8 óra+utazás után a nő csinálja meg a házi munkát, menjen boltba és főzzön meg. és akkor még csak a drága urak nem is keresnek jól...

2014. aug. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

Én alighanem más körökben mozgok, és ezért fogom fel nehezen az ilyen és ezekhez hasonló kérdéseket... Abban a körben, amiben én mozgok, kb. az alsó középosztályba tartozó ember van, tehát olyanok, akiknek még éppen van állásuk, de lehet, hogy hétfőn már nem lesz, mert olyanok a körülmények. Hiteleik vannak, és a túlélésre játszanak. Nem lehetnek "nagy" terveik (lakás, ház, menő autó), hanem csak az a réteg, amelynek a valaga kilóg a gatyából.

Egyre több ember veszíti el az állását, és ebben az országban kezd eltűnni a versenyszféra.

Mintha az ilyen típusú kérdéseket nem is Magyarországon élő emberek írnák ki... Ja, és lehet, hogy tök jó autóval próbálják fent tartani a látszatot, közben pedig beledöglenek a törlesztőrészletekbe.


Férfiként írom: képtelenség, hogy ebben az országban reális elvárás lehet a nők részéről, hogy pénzes fickót fogjanak ki. Nem, egyáltalán nem ilyen buták, "vakok" a nők.


És azt is jól tudják, hogy nem feltétlenül a diploma "hozza" a pénzt és az értelmességet.


Lehet, hogy mi, férfiak vagyunk "puhányak", férfiatlanok. Mi az manapság, amit egy nő ne tudna egyedül megcsinálni, elintézni? Pl. egy nő képes egyedül felnevelni egy gyereket (vagy többet is). Egy férfi képes lenne erre?


Lehet, hogy Nekünk kellene felnőnünk a nőkhöz? Én nem tudom a választ, csak kérdezek.

2014. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez a diploma vs szakmunkás nem ilyen egyszerű kérdés. Egy diplomás nő sokszor azért akar diplomás férfit, mert sok férfi képtelen elviselni, ha egy nő "magasabban" képzett, magasabb pozícióban dolgozik vagy többet keres. Ez pedig sok kapcsolatot megmérgez.
2014. aug. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
31%
Te Kérdező, tök igazad van, én csak hadováltam.
2014. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
49%

"Gondolok én a "Versenyszférában" dolgozik, 500 nettót keres, intellektuel, és minden este sportol, jóképű...."


Feltételezem az 500 nettót keres magyar viszonylatban túlzás, de a többi teljesen reális elvárás... jó, minden este nem kell sportolnia, de nyilván legyen intellektuális, sportos, jóképű, és igen, legyen normális állása. Ez akkora elvárás lenne, hogy rögtön teljesíthetetlen?


"legutóbb a versenyszféra a nő szerint: Üzletkötő volt :') "

Megkérdezhetem mi a te foglalkozásod, hogy ezt nem tartod elég "magasztosnak"? Megnézem azért, mennyire röhögnél egy banki üzletkötő keresetén :)


"Ez amolyan szemellenzős gondolkodás szerintem... "

Szerintem meg nem. 27 éves koromig tanultam munka mellett, és valószínűleg fogok is még a jövőben. Számomra fontos a hozzáértés, a szakmám és úgy önmagában a fejlődés. Miért érjem be olyan partnerrel, aki ennél lustább? Miért, ha találhatok jobbat, értelmesebbet is?


"ert akinek diploma van az csakis "precíz" rendszerető, az életvitele is rendezett stb, de a szakmunkás az nem "precíz", meg undorító hogy a napon izzad"


Hát valljuk be, azért általában nem a diplomás, jó munkahellyel rendelkezők élnek düledező parasztházban, zsákfaluban, 5 gyerekkel, és nem ők ülnek esténként a sarki kocsmában kőbányait szürcsölve...és valóban, nem ők izzadnak a gyárban a szalag mellett, meg a napon az építkezésen. Vagy tévednék?


Nem savanyú a szőlő kicsit? Tudom neked is van 7 diplomád, 5 nyelven beszélsz, csak valami szakmunkás-istenítő kultusz tagja vagy épp, vagy mi a bánat?

2014. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%
utolsó: főleg, hogy a kérdező olyan stílusban reagált nemrég, amit törölni kellett...:D
2014. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
21%

"férfi ne lásson meg egy hajcsavart vagy

egy borotvát se mert az "kiábrándítja"."


Anyádat ábrándítja ki;)

2014. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az lenne az elvárásom, hogy a jövendőbelimmel ketten rohadjunk otthon, és ne egyedül kerüljem az embereket, hanem vele kettesben, de úgy tűnik ez is nagy elvárás.
2014. aug. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
83%

""férfi ne lásson meg egy hajcsavart vagy

egy borotvát se mert az "kiábrándítja"."


Anyádat ábrándítja ki;)"


Találkoztam én már olyan férfival aki egy borotvától teljesen kiakadt...

2014. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
41%

Gratulálok, h találtál egyet.

Aki meg összejött vele az meg is érdemli....

2014. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!