Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg őket...

Hogyan értessem meg őket egymással?

Figyelt kérdés

Párommal már 7 hónapja vagyunk együtt minden hétvégét együtt töltünk itt nálunk, a szüleim alapvetően kedves srácnak tartják a barátom, de van vele pár gond, számítógépezik amikor csak teheti játszik és ez miatt nem alakult ki az a jó kapcsolat közte és a szüleim közt, mert segít ő de összecsapja és siet a géphez. Engem nem hanyagol el :) Viszont a barátom gyerekkori trauma miatt menekül a játékokba mondtamis a szüleimnek és megértik, de valahogy mégsem. Barátomnak is mondtam hogy változtasson dehát nehezen megy. Megértem a szüleim is hogy zavarja őket hogy alig van velünk ez alatt a beszélgetést értem közösen a családdal, de ugyanakkor a barátom is megértem hogy ebbe menekült és otthonis mindenkitől ezt látta kisgyermekként. Engem zavar ez hogy a szüleim azt akarják hogy minnél kevesebbet legyen nálunk és olyan rossz a légkör hétvégente, valahogy szeretném őket összehozni, hogy tudnám a barátom meggyőzni hogy változzon meg?

Az nem megoldható hogy a barátom szüleinél legyünk mert az ország másik felében vannak.

21/L


2014. aug. 3. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha nalatok van, ne jatsszon allandoan. Tanusitson onmersekletet. En sem orulnek egy jatekmanias fiunak a lanyom korul.
2014. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem tud uralkodni a játékszenvedélyén, az később közöttetek is konfliktusokat fog szülni.
2014. aug. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, én buta kifogásnak tartom, hogy trauma miatt játékgépezik valaki. Ugyan már!

Egész egyszerűen rakd el a számítógépet vagy X. boxot amivel játszani lehet, és meg van oldva a gond. Vagy ha trauma miatt csak játszani képes, akkor vedd elő a gazdálkodj okosan társasjátékot, és játsszon az egész családdal.

A barátod egyszerűen játékfüggő, annyira, hogy képtelen a minimális illemet is betartani, hogy vendégségben nem vonulunk félre játszani.


Komolyan, ilyen emberrel még a jövőt sem lehet tervezni. Ha ne adj isten gyerek lesz, akkor mi lesz? te a nap 24 órájában foglalkozol a kicsivel, ő meg csak játszik???


A szüleidnek igaza van, én sem tolerálnám ha valaki az otthonomban nem képes pár órát velem tölteni ha már minden hétvégén nálam van.


Zárd el a gépet.

2014. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, énis így gondolom hogy nem így kéne viselkednie csakhát elfogult vagyok mert szeretem. De tudom hogy nem lenne szabad, ezt a lépést nekem kell megetenni csak nehéz, de sokat segített hogy "kívülállók" is így látják, tényleg köszönöm :) úgy szeretném ha jól kijönnének egymással, és tényleg hosszútávon amúgysem működik így most kell változtatni
2014. aug. 3. 20:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne engedd szamitogepezni. Ha jatszani akar, valoban elo a Capitaly-vel, Gazdalkodj okosannal, Scrabble-lel.
2014. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hogyan mondjam neki hogy ne játszon úgy hogy ne bántsam meg?
2014. aug. 3. 21:10
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Tudod mikor megy hozzád, nem? Mielőtt odaérne, szépen elteszed a számítógépet vagy laptopot. A legjobb hely a szüleid hálószobája. Amikor a barátod nálad van, és keresi, akkor megmondod neki, hogy elvan téve, mert

1. elromlott

2. kölcsön adtad x.y-nak

3. eltetted, mert túl sokat játszik


Ha ezért megsértődik, akkor mond meg neki, hogy haza mehet ha nem érzi jól magát veled.

2014. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Úgy gondolom vannak olyan témák és bizonyos kérdések, amiket nem lehet finoman, sértődés nélkül megbeszélni. Ez alól sajnos a számítógépes függőség sem kivétel.

2014. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy aggodsz amiatt, hogy mennyi idot tolt jatekkal. Azt az idot lehetne kozosen is eltolteni. Igy inkabb amikor nalatok van, ne internetezzen.
2014. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat :) el nem tudom innen rakni, azt hiszem egyszerűen megmondom neki hogy ne kapcsolja be, menjünk inkább sétálni vagy segítsünk kint a többieknek, remélem bevállik :)tényleg nagyon köszönöm :)
2014. aug. 3. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!