Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én egy négy gyerekes elkesered...

Gabica anya kérdése:

Én egy négy gyerekes elkeseredett anyuka vagyok.12,10,3,1 évesek a törpéim. Szerintetek tényleg rossz anya vagyok hogy hagyom hogy segítsenek a nagyok?

Figyelt kérdés
Pl.kiveszi a kiságyból sétálni,játszani,megeteti ha nem érek rá.Ilyenek!Azt monda a gyerekeim nevelik egymást nem én öket!
2014. aug. 9. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni, ki mondta ezt. Egyébként ameddig a gyerekeidet ez nem terheli, és a saját életük, saját kötelezettségeik nem kerülnek háttérbe emiatt (pl. iskolaidőben tanulás helyett babázniuk kell), és amíg a te segítségedre csinálják önszántukból, nem pedig azért, mert te elvárod, amíg mereszted a segged vagy szórakozni mész, addig nincs semmi baj!
2014. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! Tedd azt, és tedd úgy, ahogy jónak látod, mások véleménye ne érdekeljen!
2014. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 intrepid ***** válasza:
100%
Teljesen normális, mi hárman voltunk tesók, simán csináltunk mindent.
2014. aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy rossz anya, semmi rossz nincs abban, ha a testvérek segítenek egymásnak. A család erről is szól. Nem véletlenül mondják, hogy egy egész falu kell a gyerek neveléséhez. Az idősebbeknek szellemileg is jót tesz, hogy segíthetnek: sikerélményük lehet, könnyebben kötődnek a tesókhoz és felelősségre nevel. Természetesen csak addig, amíg ez nem az iskola vagy a hasznos szabadidő rovására megy.
2014. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Inkább nagyon is pozitív,szerintem te emellett még bőven le vagy terhelve a főzéssel,mosással,takarítással,este mese...


Megnézném,aki ezt mondta milyen anya/apa és hány gyereke van,/mit végez el otthon.Ne mondja nekem senki,hogy az ilyen,ha 4 gyereke lenne arra nevelné őket,hogy lógassák egész nap a lábukat ő meg güzül.ráadásul pszichésen sem jó az ilyesmi,nagyon jó kis kollektíva ez.


Amúgy szerintem ha ezt mellre veszed,az a gyanúm,h güzülsz rendesen,mert,aki nem,az letojja az ilyen "hangokat".

2014. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Velem is nagyon sokat babázott, játszott, foglalkozott tesóm (önszántából, bár anya iszonyatosan sokat dolgozott, apa meg külföldön melózott), tehát velem lényegében nővérem foglalkozott a legtöbbet.


Nagyon jó a kapcsolatunk mai napig, pedig már rég felnőttek vagyunk.

ÉS anyával is nagyon jó a kapcsolatunk.

2014. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
77%
Két gyermekem van.Mikor kicsi ovis volt, 3 évig bátyja hordta haza.Így tudtuk megoldani.Fiam soha nem panaszkodott.Ma már 23 éves felnőtt ember.De! 16-18 éves kora körül látszódott,sokkal felelősségteljesebb,megbízhatóbb mint kortársai.Azt gondolom,kell a gyerekeknek hogy legyenek feladatai,segítsenek szülőknek,testvérnek..Nem gondolnám ezért valaki rossz szülő lenne.
2014. aug. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
sokáig hozott a bátyám haza az iskolából, nem gondoltuk rossz szülőnek őket. A bátyám büszke volt, hogy hazaviszi a hugit, én remekül elvoltam a nagy és okos bátyám mellett, anyuék meg dolgoztak. Nincs ezzel semmi probléma, amíg nem megy a nagyok kötelességeinek rovására, és te nem azért sózod a nagyra a kicsit, mert tv-t akarsz nézni
2014. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A férjem mondja,hogy rossz anya vagyok meg a gyerekeim nevelik egymást!Bár ő elmegy reggel este haza jön neki semmit nem kell csinálnia mert ő dolgozik ez a feladata!Nem megy az iskola rovására,egyébként napközisek a nagyok!Iskola időbe másképp tudja az ember osztani az idejét!Jó tanuló okos gyerekek,szívesen segítenek maguktól szólni sem kell mert meglátják amit meg kell.Így jut idő játszótérre, sétára mindenre amire szükségük van!Nem a tv előtt segg meresztős tipus vagyok!Időm sincs tvni.
2014. aug. 10. 12:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor kedves apuka egy s***fej,már elnézést. Konkrétan ezzel is neveled a gyerekeket-önállósodásra,gondoskodásra,felelősségtudatra.

Húgomnak sem lett semmi baja attól,hogy egy csomó dologra én tanítottam meg-írás,olvasás,emlékszem,még biciklizni is én tanítottam meg:)

2014. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!