Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeret egyáltalán? Mit gondoltok?

Szeret egyáltalán? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A barátom most 19 éves, és mindig részletezi nekem, hogy 1-1,5 év múlva ki fog menni külföldre dolgozni, mert neki kell a pénz. Mondta, hogy én is menjek, de én nem tudok mert ott az egyetem.Ezt felfogta, de ő akkoris kimegy.(nem akar szakítani) Én úgy gondolom, ha annyira nagyon szeretne eszébe se jutna elmenni mellőlem.Nincs igazam? Távkapcsolatot pedig nem akarok.
2010. jan. 14. 18:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"De képes lennék szó nélkül, ha tudnám fizetni. De az ottani tandíjakra az egész fizetése nem lenne elég"


Na akkor tedd fel magadnak a kérdést újra....

Nyilván ő is képes lenne itthon maradni veled, ha ötször annyit keresne mint most. Neked nem azon kéne gondolkoznod hogy szeret-e, hanem hogy nem vagy-e kicsit önző.

2010. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet, hogy tényleg én vagyok a hülye. De nem azt mondja mindenki, hogy nem a pénz számít hanem a szerelem? Még lehetőségem sincs így, hogy várjak rá, vége lenne egyből. Az igaz, hogy kint sokkal többet keresne, de ezért képes lenne engem feláldozni érte? Amúgy itt már van munkája.
2010. jan. 14. 20:04
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha vége az egyetemnek utána mehetsz,az nem tíz év.Kb.4 vagy ha bolognás vagy akkor 3.

A szerelem tényleg lángol,amig van mit enni,van hol lakni,nem hideg a ház,nem viszi el a gyámügy a gyereket,mert éhezik és nincs ruhája.Ez tényleg a véglet,de akkor is kihűlhet,ha állandó anyagi gondok vannak,veszekedés,mert nincs önálló életetek,mert pl. egy házsártos anyóssal kell lakni vagy,ha a férjed olyan munkát kénytelen végezni,amit szívből utál,azt meg sem fizetik,egy csődnek fogja érezni magát,állandóan ideges lesz stb. Nagy kudarc a szép álmok helyett...

2010. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
100%
Én eggyetértek a kérdezővel..az én barátomis kimehetne külföldre mert ott él az anyja is de nem teszi miattam mert szeret. Itthonis lehet munkát találni vagy mást megoldást keresni..nemkell feltétlen külföldre menni. Megmondta nekem hogy nélkülem sehova se megy..megvár engem és akkor eggyüt ha úgygondoljuk. Pedig nagyon szivesen menne őis a pénz miatt.
2010. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
utolsó vagyok, még azt kihagytam hogy távkapcsolatnál nincs rosszab..az nem élet..elhidegülés, meg minden. Ezmiatt szakadnak meg a kapcsolatok. Nem éri meg
2010. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát képzeld, én a párommal mentem. Igaz, az "csak" fél év volt, de egy "friss" szerelemben az is rengeteg idő. Augusztusban jöttünk össze, októberben merült fel az ötlet, januárban mondtam, h akkor megyek én is. És még nem is pénz keresési céllal ment, hanem doktorit írni. Pedig biztos állásom volt, de elvégeztem egy tanfolyamot, kint találtam magyar segítséget, és bár nem jött úgy össze a munka ahogy gondoltam, azért egy keveset tudtam dolgozni. Először elkeseredtem a gondolatra, h kimegy, de eszembe se jutott azt mondani, h ne menjen, inkább én kaptam össze magam. Kettős mérce drágám. Úgy érzed, neki fontosabb nálad a pénz, viszont neked se ő a fontosabb, hanem az egyetem. Egyébként meg hol van az a másfél év még? Örülnél inkább, hogy nem egy link pasit fogtál ki...

Amúgy hány éves vagy? Mert ha most kezdted az egyetemet, akkor elvileg 3-4 év múlva végzel. Tehát nem 10 évet kell kibírnod nélküle, hanem csak másfelet (mert ugye csak másfél év múlva menne ki). Addig ő "berendezkedik", állás után is tud nézni neked, lediplomázol és kimész utána.

2010. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Az egyetem nem jó indok, passzív félév is van a világon! Végülis teneked ugyanúgy fontosabb az egyetem, mint a barátod, szóval...
2010. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval a felfogásod kicsit önző. Legyél megértő és kevésbé önző! Pl.fél évre kiemehtsz a barátoddal, aztán fél évet kibírsz távkapcoslatban.
2010. jan. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Uuupsz, bocs, tökre elolvastam, azt hittem 1-1,5 évre menne ki...

(előző voltam)

Hát ilyen esetben talán rá tudnád venni hogy várjon amíg elvégzed az egyetemet és utána közösen próbáltok szerencsét külföldön...

2010. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Szerelemből nem lehet megélni. Soha nem lehetett, és valószínűleg soha nem is lehet majd. Maradhat itthon veled, szerethed, aztán majd elmész utcaseprőnek az egyetem után, hogy ne haljatok éhen.
2010. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!