Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim sehova sem engednek....

A szüleim sehova sem engednek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim nem engedik, hogy egyedül járjak iskolába. A barátnőimmel nem mehetek el sétálni, sőt, át se mehetek hozzájuk egyedül. Idáig még egyszer sem küldtek el egyedül a boltba. Ha felhozom ezt a témát, abból vita lesz... Az osztálykirándulásokon másfél óránként felhívnak.. ha nem veszem fel, mert pl. nem hallom meg a csörgést, vagy épp nem tudom felvenni, a következő telefonáláskor jól leosztanak, hogy hol csavargok..Mit kéne tennem, hogy jobban megbízzanak bennem?

13L



2014. aug. 25. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Talán igazuk van, hisz ha nagyvárosban laktok, akkor félthetnek téged, de kérd meg őket, hogy barátnőiddel közösen hadd menj el egy kicsit sétálni a közelben, beszéljétek meg, hogy mikorra érsz haza, ékezz egy kicsit előbb. Hogy ne hívogassanak, mondd azt, hogy zavarja az ofőt, meg az osztálytársaidat is rajtad kívül.
2014. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem bizalomhiány, hanem beteges féltés. Van olyan felnőtt, akivel meg tudnád beszélni ezt a problémát? Rokon? Tanár? Valaki, akire hallgatnak a szüleid?
2014. aug. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Falun élünk, kb 4000-en vagyunk..:) mindenki kedves a másikkal. :D

A többi rokonom engedne, csak a szüleim nem. Viszont ha a többi rokonom elenged, akkor a veszekedés van belőle.

2014. aug. 25. 11:18
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon önfejűek, azt vallják, hogy az ők gyerekük vagyok, ők nevelnek.

Fél éve csoda történt, mert elengedtek a barátnőimmel kézilabdázni, egyedül. Késtem 20 percet, mivel meccseztünk. Leordítottak, és tv-től, géptől, barátaimtól el lettem tiltva pár napra.

2014. aug. 25. 11:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Javítok: röplabdázni. Elnézést a hibáért. :)
2014. aug. 25. 11:37
 6/8 anonim ***** válasza:

13 éves vagy, féltenek. Ezzel együtt kell élned. A mai világban én is nagyon félteném a 13 éves kislányomat.

Ne késs, ha el vagy engedve, ez alap ahhoz, hogy legközelebb hosszabb időre engedjenek el.

2014. aug. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már beteges. Hamarosan gimibe mész, akkor mi lesz? Az egy dolog, hogyha 8-9 éves lennél, akkor így fognának, de a környezetemben már ilyen kisgyerekek is egyedül járják az utcákat. Szerintem nagyon nem egészséges. Én a helyedben keresnék olyan felnőtt ismerőst, akivel tudok erről beszélni és aki tud hatni rájuk.
2014. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :)

A nagymamám leült beszélni velük, és sikerült kiharcolnom, hogy egyedül járhassak suliba.. hát, eléggé nagy öröm nekem.. :DD

A többiről még győzködöm őket.. :)

2014. aug. 26. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!