Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megkérni a páromat...

Szeretném megkérni a páromat arra, hogy beszéljen a gyermekeivel, hogy csak akkor jöjjenek át, ha ő is itthon van. Ez nagyon elítélendő dolog?

Figyelt kérdés

A páromnak van az előző kapcsolatából 3 gyermeke 12, 11 és 9 évesek. Azt hittem, majd magától beáll minden, de sajnos egyre zavaróbb, hogy a gyermekei egy szó nélkül beállítanak, kifosztják a hűtőt, megeszik a vacsorára szánt főtt ételt, rumlit csinálnak, elviszik a gyerekeim játékait stb.

A párom vidéken dolgozik, csak hétvégente jön haza és szeretném megkérni, hogy beszéljen velük, mert ez így nem mehet tovább. Arra gondoltam, hogy megkérem, csak akkor jöjjenek, ha ő is itthon van, de ez annyira kegyetlen dolognak tűnik. Nem tudom, mit csináljak.


2014. aug. 26. 13:14
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Én lecserélném a zárat akkor jöjjenek amikor és is otthon vagyok vagyunk....


De amíg nem tudnak velem tisztelettel bánni igenis beszélnèk a ferjemmel h akkor jöjjenek h ő is otthon van.

2014. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Zárcsere, és csak akkor jöjjenek, ha otthon van a párod. Ebbe nincs semmi sértő, nem a te gyerekeid, nem kell velük külön bandáznod, gondolom van anyjuk is.

Ne hagyd, hogy ők irányítsanak, annyit egy kapcsolat sem ér, hogy elvessz benne. Remélhetőleg a férjed megérti ezt.

2014. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Na ha még ugy is beszélnek veled mint a kutyával,főleg lecserélném a zárat.Sőt pofán is verném olyan hangot ütne meg ami nem tetszik.Ha tetszik apának ha nem.Nevelje meg a gyerekeit,aztán beszélhetünk róla mikor jöjjenek.Attól,hogy a párod nem jelenti azt a gyerekei hülyét csináljanak belőled.
2014. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 intrepid ***** válasza:
100%
Egy zárbetétcseréhez nem kell lakatos. Ha te, vagy ismerős férfi csinálja, nem is kerül olyan sokba. Az, hogy akkor mennek, mikor nem vagy otthon, vagy ha otthon vagy, akkor szemtelenek, ezt a férjednek is meg kell értenie. Egyszer hagyd úgy a tatárdúlást amit okoztak, mutasd meg a férjednek, mit szoktak művelni. Ha van fényképezőgéped, csinálj fotókat. Mutasd meg a kizabált lábasokat, mondd el, az a vacsorátok lett volna. Amikor szemtelenkednek, próbálj hangfelvételt készíteni. Írd össze, milyen játékokat lopkodtak el, amíg nem jön haza a férjed, ne pótold. Bele fog egyezni a zárcserébe. Még ha otthon is vagy mikor odamennek, ne engedd be őket, mondd meg, jöjjenek akkor, mikor otthon van az apjuk. Őelőtte meg úgysem mernek barbár módon viselkedni.
2014. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez olyan, mintha a gyerkei direkt arra mennének, hogy téged kicsináljanak. Azért járkálnak be a lakásba, mert bosszantani akarnak, valószínűleg utálnak téged. Így akarnak bosszút állni, amiért "elvetted" az apjukat. Ezt nem szabd hagyni! Cserélj zárat minél hamarabb, és fotókat amivel bizonyítani tudod, hogy mit művelnek. Én az anyjuknak is mesélnék ezt-azt, meg a gyerekeit is jól leszidnám. Te ennyit tehetsz, a többi a férjed és a gyerekek anyjának a dolga. Ezt viszont mindenképp lépd meg! A pofátlanságnak is van határa! Nevelje meg azokat a kölyköket az anyja meg az apja, neked nem kell eltűrnöd tőlük a bunkóságot!
2014. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
16%

Nem értek egyet a többi válaszolóval. Mikor a párodat választottad, tudhattad, hogy közös csomag a gyerekeivel együtt, pont ahogy ő is téged a saját gyerekeiddel. Gondolom a ő is segít a nevelésben, neked is kéne az ő gyerekeinek nevelésében, persze egyeztess erről a pároddal, pont ahogy elvárnád, hogy ő is egyeztessen veled arról, mikor hogy bánik a te gyerekeiddel. Gondolom együtt laktok, akkor is, ha csak hétvégén van a közös otthonotokban, tehát a gyerekeinek is épp úgy otthon, mint a tieidnek.


Amit rosszul csinálsz az az, hogy nem állsz ki magadért, így sosem fognak tisztelni, ha nem erre nevelték őket alapvetően. Mondd meg, hogy ez meg ez félre van téve, de ebből meg ebből ehet. A kulcs pedig szükség esetére van náluk, egyébként csak akkor mehetnek át, ha van otthon valaki. Diktáld te a szabályokat, csak bátran, egyik gyereknek sem lesz baja, ha kicsit erősebben beszélsz velük. Ha ezek után sem változik semmi, szólj az apjuknak, hogy a jelenlétedben szidja le őket. Ha aztán sem, akkor nyugodtan meg lehet mondani az apjuknak, hogy a gyerekek anyukájával beszéljen.

2014. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Kései Sirató ***** válasza:
97%

Ha ezt szó nélkül tűröd, akkor nem sok eszed van. Bocsi, de ezt gondolom.

Én nyakon önteném őket egy vödör hideg vízzel, amikor éppen találkozok velük. Kezet nem emelhetsz rájuk, de a hideg víz az más :)

Fogadd meg a jó tanácsokat, cseréld le a zárat, ha a párod nem áll ki melletted, akkor nem érdemel meg téged.

2014. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
96%
Hihetetlen, hogy 9-12 éves gyerekek így viselkednek. Hova tartunk, kérdem én. Nekem van egy olyan érzésem, hogy talán anyuka is mozgathatja a szálakat valamilyen szinten. Persze a gyerekek stílusa, a pofátlanság, az a nevelésből adódik, aminek a hiányát erősen érezni rajtuk. Én meglépném a zárcserét, és először kipróbálnám, hogy csak akkor jöhetnek, ha te otthon vagy. Ha marad a díbolás még így is, akkor pedig jöhetne az utolsó lépés, amit te is írtál, valóban csak akkor kapnak bejárást, ha otthon van az apjuk. Valóban érdemes bizonyítékot gyűjtened, még ha gyerekesnek is tűnik, hogy fotózgatod az üres lábast és a játékok hűlt helyét, de szükségesnek látom. Nem feltétlen kell ezekkel nyitni, és a párod orra alá dörgölni. Mondd el neki a problémád, de előfordulhat, hogy visszavág, hogy nem igaz, az ő gyerekei biztos nem csinálnak ilyet. Na itt jöhetnek képbe ezek a dolgok.
2014. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 *Victorique* ***** válasza:
95%

Nem csak a hűtő kifosztása, meg a rumli hagyása, hanem mi az, hogy a gyerekeid játékát elveszik? Igaz, hogy az ő elfogadásával kvázi a gyerekeit is elfogadtad, de nem azt, hogy kedvük szerint ki-be járkáljanak, ha nem vagytok jóban, akkor nekik az egy idegen ház, amikor nincs otthon az apjuk. Egyáltalán, ő tud erről az egészről? Ha nem, akkor ideje lenne közölni vele, ha meg tudja, akkor miért hagyja ő is?


Meg tényleg, nem kapnak otthon enni, vagy mi? Vagy híd alatt élnek? Az anyjuknak is kellene szólni, én biztosan elsüllyednék a föld alá, ha ilyenek lennének a gyerekeim bárkivel szemben.

2014. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
57%

1.zarcsere az biztos...

2. a huto kievese: az anyja ad nekik rendesen enni? vagy nem lehet hogy azert eszik ki a hutot mert az anyja netán ehezteti oket? :S mar csak azert mert ha esznek rendesen akkor nem ennek ki a hutot.............

3.nem lehet hogy azert mennek el hozzad mert az anyjuk esetleg "molesztalja" oket? esetleg lelki terror? vagy utik verik oket?... a gyerekek jatekai: lehet nekik nincs?

utanna kellene jarni.. vagy az anyjaval beszelni hogy mi a gond.. esetleg nincs etel es jatek?! vagy mi.. ha esetleg otthon ( naluk) minden oke,akkor cserelnek csak zarat,szorakozasbol ne jojjenek menjenek.. mert ha neha mennek hogy szia mizu hogy vagy akkor az oke rendben.. de igy?!.........es csak egy feltetelezes.. unanna kellene jarni hogy mi is a szitu anyucinal..

2014. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!