Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megkérni a páromat...

Szeretném megkérni a páromat arra, hogy beszéljen a gyermekeivel, hogy csak akkor jöjjenek át, ha ő is itthon van. Ez nagyon elítélendő dolog?

Figyelt kérdés

A páromnak van az előző kapcsolatából 3 gyermeke 12, 11 és 9 évesek. Azt hittem, majd magától beáll minden, de sajnos egyre zavaróbb, hogy a gyermekei egy szó nélkül beállítanak, kifosztják a hűtőt, megeszik a vacsorára szánt főtt ételt, rumlit csinálnak, elviszik a gyerekeim játékait stb.

A párom vidéken dolgozik, csak hétvégente jön haza és szeretném megkérni, hogy beszéljen velük, mert ez így nem mehet tovább. Arra gondoltam, hogy megkérem, csak akkor jöjjenek, ha ő is itthon van, de ez annyira kegyetlen dolognak tűnik. Nem tudom, mit csináljak.


2014. aug. 26. 13:14
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
21%

Mit léptél arra, amit tettek? Mondtad nekik egyáltalán, hogy ezt nem tűröd, és szívesen látod őket, de így nem lehet viselkedni?

Ez egyszer-kétszer fordult elő, vagy minden nap bementek?


Miért hagyod ezt? Hiába nem népszerű a véleményem, miszerint neked kellene felnőttként viselkedned, és elutasítás helyett nevelned. Te szabod a feltételeket, nem három kiskorú. Úgy tűnik nekem, hogy neked is fel kellene nőnöd mind a párod, mind a saját gyereked érdekében.


Ahol a szülő, ott az otthon, mint ahogy azt már előttem is írták.

Annak a három gyereknek épp úgy joga van ott lenni nálatok, mint a te gyerekednek. A párod épp úgy az apjuk mint a közös gyereknek. Ne a volt feleség három gyerekét lásd, hanem a gyereked testvéreit. Ugye a gyerekem testvérét nem is olyan egyszerű távol tartani.


Húzd meg a határokat, ennél egyszerűbb megoldás nincs.


Beszélj velük. Ha nem miattad váltak a szülők, a gyerekek akkor sincsenek könnyű helyzetbe, hiszen meg kell barátkozniuk a gondolattal, hogy apunak új párja van, és új gyereke. Ők meg háttérbe szorultak nála. Ez alapból nem könnyű.


Ha meg egyenesen azért mentek szét a szülők, mert te meg a terhesség képbe kerültetek, akkor Isten óvjon. Akkor edd amit főztél.


Persze egyik variáció se jogosítja fel a gyerekeket erre a viselkedésre, de míg az első esetbe felháborodhatsz, a másodikba csak húzd meg magad amíg ki nem adják a dühüket, ami teljesen jogos, és számodra megérdemelt.

2014. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

1. Zárcsere. Ezt minél hamarabb ejtsd meg.


2. Mond meg a férjednek hogy nevelje meg a gyerekeit. Amíg nem tudnak viselkedni, te sem vagy köteles őket elviselni. Akkor menjenek ha apa otthon van. Értem hogy a párod gyerekei, és nem árt kijönni velük, de azért mindennek van határa.

2014. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 *Victorique* ***** válasza:
71%

21-es : "Ahol a szülő, ott az otthon"


De pont ez az, hogy nincs is otthon az apjuk, csak hétvégén. Hétköznap meg szegény nőt idegelik ki.

2014. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
35%
Náluk: "Átugrok apuhoz" Hogy épp csak a nője van otthon, az mellékes. Tisztázni kell mit lehet, mit nem, de az azért elég furcsa lenne, hogy megyek anyuhoz, eszek, megyek apuhoz, nem lehet, mert az a nőjéé, meg a gyerekéé.
2014. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
90%
Én is zárat cserélnék, plusz fényképeket és vegyél egy kutyát is, aki jól megugatja őket.
2014. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

20-as vagyok..

es ha tenyleg nincs az anyjaeknal etel? vagy ehezteti oket? esetleg terrorban tartja oket?!.............. erre senki sem gondol vagy mi a bubanat???????????????

2014. aug. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Kései Sirató ***** válasza:
57%

NAgy tévedés, hogy joguk van mindkét szülőnél lenni! Nem így van! Ha a bíróság az anyához ítélte őket, akkor ott van a lakóhelyük, az otthonuk.

Gondolom, a párod fizeti a tartásdíjat. Itt több válaszolóban is felmerült, hogy anyuka éhezteti őket, talán ezért járnak hoizzád enni.

Anyuka nem éheztetheti őket! Kap családi pótlékot és gyerektartást! Ezek az összegek arra valók, hogy etesse őket.

Esetleg el lehetne beszélgetnbi az anyukával és erre rákérdezni, hogy eteteti-e őket rendesen? Ha bunkózik , én még a gyámhivatallal is megfenyegetném.

Várjuk nagyon a fejleményeket. Mit léptél? Sok sikert!

2014. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

"De pont ez az, hogy nincs is otthon az apjuk, csak hétvégén. Hétköznap meg szegény nőt idegelik ki."


Nálatok bizonyára úgy működnek a dolgok, vagy olyan példa van előtted, hogy egy gyerek nem lehet otthon egyedül. A te logikád szerint, ha apuka nincs otthon, akkor a gyereknek semmi keresnivalója ott. Ez mekkora már... A fiaim egyedül vannak ma otthon, szerintem szólok nekik, hogy mivel én nem vagyok a lakásba semmi keresnivalójuk ott. Megáll az eszem.


Az meg, hogy szegény nőt idegesítik, háááát.... fura hozzáállás.

Gondolom apu már nagycsaládos volt, vagy házasságban, vagy elválva amikor az új anyu képbe került.

Ebbe a csomagba bizony beletartozott az a három szerencsétlen gyerek.

Az, hogy új anyut sajnálni kell, kizárólag az éretlenségéről árulkodik. Fingja nincs róla, hogy mit kezdjen más kölykével és arról sincs, hogy az ő szerepe mi is ebbe a történetbe.


A gyerekeknek joguk van az apjuk lakásában tartózkodni, éppen úgy mint az anyjukéban. A gyermekelhelyezéssel nem apának szűnik meg lenni az ember, hanem egy jogi forma a gyerekek sorsának rendezésére, ha a szülők máshogy nem állapodnak meg. Ettől még a gyerekek apunál is otthon vannak.

2014. aug. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
74%

Igen, kedves utolso, ha a gyerekek tudnanak viselkedni...

Olyan ostobasagokat irkalsz, megneznem a fejedet, ha veled tortenne ez. Mire hazaersz, hegyekben all a dzsuva es kiettek mindent a hutobol. Addig nagyon konnyen osztod az eszt.

2014. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

"Olyan ostobasagokat irkalsz, megneznem a fejedet, ha veled tortenne ez. Mire hazaersz, hegyekben all a dzsuva es kiettek mindent a hutobol. "


Ki is engedi meg ezt a fajta viselkedést? Ó igen. A kérdező.

Meddig megy el egy gyerek? Ameddig engedik!


Hát könyörgöm ha ezt a kérdező megengedi, akkor legyen. Miért nem tud rendet tenni? Csak nem azért, mert alkalmatlan a feladatra? Attól még, hogy nem képes rendet tartani a gyerekek fejébe, attól még, hogy nem képes meghúzni a határokat, azok a gyerekek otthon vannak. Sőt tovább megyek, előbb voltak jelen apu életében, mint a kérdező. Nehogy már kukázva legyenek, mert kényelmesebb mint rendre tanítani őket.


9,11,12 évesek. Basszus. Hát milyen világ ez?

2014. aug. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!