Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megkérni a páromat...

Szeretném megkérni a páromat arra, hogy beszéljen a gyermekeivel, hogy csak akkor jöjjenek át, ha ő is itthon van. Ez nagyon elítélendő dolog?

Figyelt kérdés

A páromnak van az előző kapcsolatából 3 gyermeke 12, 11 és 9 évesek. Azt hittem, majd magától beáll minden, de sajnos egyre zavaróbb, hogy a gyermekei egy szó nélkül beállítanak, kifosztják a hűtőt, megeszik a vacsorára szánt főtt ételt, rumlit csinálnak, elviszik a gyerekeim játékait stb.

A párom vidéken dolgozik, csak hétvégente jön haza és szeretném megkérni, hogy beszéljen velük, mert ez így nem mehet tovább. Arra gondoltam, hogy megkérem, csak akkor jöjjenek, ha ő is itthon van, de ez annyira kegyetlen dolognak tűnik. Nem tudom, mit csináljak.


2014. aug. 26. 13:14
1 2 3 4
 31/36 Kései Sirató ***** válasza:
29%

Kiskorú szülő (vagy más felnőtt) felügyelete nélkül nem maradhat otthon (vagy máshol) egyedül.


Beszélj az anyjukkal, a pároddal, és tedd helyre a kölyköket!

2014. aug. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 *Victorique* ***** válasza:
83%

28: Nem, nem volt előttem olyan példa, hogy ha nincs otthon legalább 1 szülőm, akkor nem lehetek otthon egyedül, itt sem ez a probléma, hanem az, hogy amikor ott vannak, felforgatják a lakást. Biztos vagyok benne, ha nem fordítanák fel a lakást, akkor a kérdező sem tiltakozna az ottlétük ellen.

A lakás pedig nem csak az apáé, közösen laknak ott, tehát ugyanannyi joga van azt mondani a kérdezőnek is, hogy ne gyertek amikor nem vagyunk itthon, mint az apának azt hogy gyertek bármikor, közben pedig nem őneki kell rendet rakni, vagy újrafőznie a vacsit.

Abban viszont igazad van, hogy a kérdező is tehet a kialakult helyzetről, és a sarkára kellene állnia.

2014. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
53%

Nem az a megoldás, hogy a gyerekek csak akkor menjenek ha a párod is otthon van, hanem az, hogy meg kell őket fegyelmezni. Nem annyira kicsik már, hogy ne lehetne nekik elmagyarázni, hogy nálatok mi a rend, mik a szabályok. Aki betartja az jöhet, aki nem, az maradjon otthon.

A férjemnek is vannak gyerekei az előző házasságából. Szabad bejárásuk van hozzánk, időbeosztás nincs. Viszont ha nem vagyunk itthon, akkor nem jönnek be. Ha pedig nálunk vannak, akkor betartják azokat a szabályokat amit a férjem vagy én kérünk. Pl. náluk alap hogy az egész lakás egy kupi. Jó nekik így, az ő dolguk. Nálunk viszont rend van. Így ha pl. nálunk esznek, akkor mindenki elpakol maga után és elmosogat. Otthon ezt nem csinálják meg. Ez csak egy példa volt, nálunk minden így működik. Mondjuk nekem nagyon jó a kapcsolatom velük, inkább én vagyok az engedékenyebb, a férjem a szigorúbb.

Beszélj a férjeddel négyszemközt, alakítsátok ki először fejben a rendet, aztán lehet következetesen betartatni mindenkivel.

2014. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
58%
Én felvenném videóra, vagy csak a hangot, hogy hogyan beszélnek velem. És megmutatnám az apjuknak.
2014. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

A nevelés, fegyelmezés a szülők dolga, vagyis anyukáé és apukáé. Nem is hiszem hogy nagyon hallgatnának apuka új párjára (kérdező), ha így lenne, gondolom semmi gond nem lenne.


Apuka nevelje meg a gyerekeit. Amíg ezt nem teszi, a kérdezőnek nem kötelessége elviselni azt a viselkedést amit produkálnak.

2014. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Megoldódott a probléma?
2014. dec. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!