Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg túl nagy kérés, és...

Ez tényleg túl nagy kérés, és nem vagyok tekintettel másokra?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok.

A páromnak van egy óvodás kislánya, akit minden reggel ő visz oviba már a kezdetektől.

Eddig sem működött túl jól ez a rendszer, mert a párom rendszerint hulla fáradt az állandó hajnali keléstől. A kislány anyukája 500 méterre lakik az ovitól, mi meg 30 percnyire kocsival, anyuka mégsem hajlandó sosem elvinni a lányát az óvodába.

Én ezt meguntam, és megkértem a páromat, hogy beszéljen az exnejével, és próbálják megoldani, hogy hetente 2szer, de inkább 3szor vigye már el anyuka a gyereket reggelente. Mert ez így nem állapot, és ha megszületik a kicsi, nyilván még rosszabb lesz a helyzet, egy ordító csecsemő mellett még kevesebbet fog tudni aludni a párom. És én márpedig nem szeretném, hogy ingerült legyen velem és a gyerekemmel, amiért nem bírja rendesen kialudni magát. Most is ez van, sokszor feszült a fáradtság miatt.

Szóval beszélt is az exével, mire a nő teljesen kiakadt, hogy mi milyen szemetek vagyunk, és nem vagyunk tekintettel rá, és szégyelljük magunkat, stb.

Szerintem viszont pont ő az, aki pofátlanul kihasználja a páromat és ő az, aki túlságosan sokat vár el.

Kinek van igaza? Mit gondoltok, hogy lehetne ezt normálisan megoldani?



2014. szept. 3. 09:27
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
25%

"Negyed hatkor kel, egy óra alatt szedi össze magát. Negyed hétkor indul, kb háromnegyedre ér oda a gyerekért. Akkor még meg kell reggeliztetni, felöltöztetni, ami nagyjából 45 perc, és fél 8 körül indulnak az oviba.

Ha nincs ovi, akkor viszont ráér fél 8-8 körül felkelni, és 10 körül bemenni melóba. Két-két és fél óra plusz alvás szerintem nagyon nem mindegy."


A férjed mit szöszöl egy órát az indulás előtt? Ha kikészíti a ruháit előző este, akkor csak mosakodni és öltözni kell, félóra alatt elintézhető, csak csinálni kell, nem totyogni. A gyerek majd reggelizik az óvodában, a ruháit pedig ráadni tíz perc alatt megvan. Csak a totyogás és bambulás nem kell. Ha hazajön, mondjuk nyolc után pár perccel, akkor még visszafeküdhet az ágyba aludni, szunyókálni kicsit.


A férjed felnőtt ember, hadd döntse el ő, hogy hányszor megy a gyerekért. NE szólj bele ebbe.

2014. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
30%

Negyed hatkor kel? Jesszusom! Az én férjem meg nagyjából fél 6-kor kel minden nap. Oké, nem ő viszi az oviba a lányunkat, ettől függetlenül fel kell kelnie olyan korán, mert megy dolgozni. Akkor most kezdjen el hisztizni, hogy de ő később akar kelni, tegyék át későbbre a munkakezdést?

Ezt a kérdést már egyszer feltetted, emlékszem erre a szitura!

Mi mindenben segítetek anyukának a gyerek ellátásában?

2014. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is ovis gyerek van, válófélben vagyunk, az exeméknél már útban a gyerek, kb. a távolság is ez lesz ha a volt férjem elköltözik a barátnőhöz. Szerintem az tök jó, hogy foglalkozik a férjed a kislánnyal, de én is inkább afelé hajlok a Te leírásod alapján, hogy anyuka kicsit kihasználja a férjedet. Mondjuk azt nem értem, hogy miért nem az oviba reggelizik a kislány? Mi elég korán visszük sajnos a kislányunkat, pár kekszet vagy babapiskótát csomagolunk neki, azt engedik, hogy megegye bent.Szerintem jó ötlet, lenne a kompromisszum, hogy felosztják a reggeleket. Amúgy nem biztos hogy egész éjjel ordítani fog a babád. Az én lányom 6 hetes korában átaludta az éjszakát, pedig hasfájós volt.
2014. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi, de ezt én nem tudom elhinni, hogy anyuka elvan az új párjával reggel még pizsiben, beállít a férjed, bemegy a gyerek szobájába, kiveszi a ruhákat, arcot mosnak, fogat mosnak, reggeliznek és indulnak. Anyuka meg másodmagával csak áll és néz. Ez tuti kamu.
2014. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 Kései Sirató ***** válasza:
51%

Utolsó, te mindenre, ami szokatlan, azt mondod, hogy kamu?

Láttam én már élőben is olyan cifra dolgokat, amiket itt leírva te nem hinnél el.

Ha kamunak tartasz egy kérdést, ne válaszolj rá!

2014. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
Nem, de ha ez igaz is, akkor a kérdező férjével is gond van, hogy csak akkor szól, mikor a kérdező rámordul. És igen, nagyon hihetetlen ez. Akkor a volt pár szinte még elég keményen ott van, ha ennyire otthonosan mozog a hűtőben, fürdőben. Azért szerintem az új párja a volt feleségnek is csak nézhet, ha ez igaz.-
2014. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
59%

Nekem ez inkább úgy tűnik, hogy a kislány érdekében próbálják még eljátszani a családot. Apu itt van, amikor felébredsz, ő ad reggelit, elvisz az oviba... mint rég.

Lehet, nem olyan rég volt a válás, az anya ezért próbálja fokozatosan megteremteni a külön életet.

---

lLehet a kérdező miatt mentek szét, így áll kicsinyes bosszút az anya.

---

Lehet egyszerűen lusta a volt feleség.


Mindenesetre ne hivatkozz a születendő gyerekre, kérdező, mert ha a kislány megtudja, hogy apuci azért nem jön reggelente, mert a baba így, meg úgy, egyből féltékenységgel fordul majd a féltesó felé. Sosem bocsátja meg neki.

2014. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
62%
46 Nyugi :) Nekem is full kamunak tűnik :) Persze, minden reggel végignézik mindketten az öltöztetést, reggelit, stb., anyu és az új pasi, na persze. A kérdező kicsit színezett a dolgon, szerintem max. az lehet belőle igaz, hogy apuka megáll a kocsival a ház előtt, berakják a gyereket, ő meg beviszi az oviba.
2014. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
41%

"Anyuka" egy lusta dög...


hmmm


hallottunk egy véleményt egy oldalról, és elítéljük az anyát, mert a gyereke apja oviba hordja...basszus a nőtől vált el nem a gyerektől...lehet hogy apa ragaszkodik hozzá...lehet anyunak sem ideális, hogy minden reggel beállít:)))

2014. szept. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
29%
ő a gyerek apja nehogy már egy fél órás kocsiutba belehaljon, attól hogy lesz egy új baba a régi nem fog eltüni tetszik neked vagy sem a párod meg egyszerüen lusta
2014. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!