Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg túl nagy kérés, és...

Ez tényleg túl nagy kérés, és nem vagyok tekintettel másokra?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok.

A páromnak van egy óvodás kislánya, akit minden reggel ő visz oviba már a kezdetektől.

Eddig sem működött túl jól ez a rendszer, mert a párom rendszerint hulla fáradt az állandó hajnali keléstől. A kislány anyukája 500 méterre lakik az ovitól, mi meg 30 percnyire kocsival, anyuka mégsem hajlandó sosem elvinni a lányát az óvodába.

Én ezt meguntam, és megkértem a páromat, hogy beszéljen az exnejével, és próbálják megoldani, hogy hetente 2szer, de inkább 3szor vigye már el anyuka a gyereket reggelente. Mert ez így nem állapot, és ha megszületik a kicsi, nyilván még rosszabb lesz a helyzet, egy ordító csecsemő mellett még kevesebbet fog tudni aludni a párom. És én márpedig nem szeretném, hogy ingerült legyen velem és a gyerekemmel, amiért nem bírja rendesen kialudni magát. Most is ez van, sokszor feszült a fáradtság miatt.

Szóval beszélt is az exével, mire a nő teljesen kiakadt, hogy mi milyen szemetek vagyunk, és nem vagyunk tekintettel rá, és szégyelljük magunkat, stb.

Szerintem viszont pont ő az, aki pofátlanul kihasználja a páromat és ő az, aki túlságosan sokat vár el.

Kinek van igaza? Mit gondoltok, hogy lehetne ezt normálisan megoldani?



2014. szept. 3. 09:27
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
21%

28 Ez a lustázás egy emléket idéz fel bennem, már csak azért is, mert, hogy én is le lettem lustázva egy nóci által aki az uramat akarta magának,de azt nagyon, miközben napi 10 órákat melóztam, tipp-topp tisztaságot raktam otthon, és nevelgettem a gyerekeimet az urammal együtt.


Tudod azért kell egy nagyfokú "lustaság" meg egy "kisfoku" tolerancia, hogy valaki megengedje az exnek, hogy napi szinten, válás után megjelenjen az életébe, és alkalmazkodjon hozzá, akkor is amikor már nem kéne.

2014. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 Kései Sirató ***** válasza:
50%

Volt-e gyermekelhelyezési per? Vagy csak élettársak voltak és simán szétmentek és nincs is ítélet?

Ha a bíróság anyukához ítélte a gyereket, akkor gondolom tartásdíjat is megállapított, meg 2-hetente 2 nap láthatást. Ez a legtöbb esetben így van, persze a szülők megállapodhatnbak másképp.

Az anyuka egy lusta dög, aki nem képes oviba vinni a saját gyerekét. A tartásdíjat meg gondolom elfogadja. Vagy tévedek?

Ez nem normális így.

A gyerek most kezdte meg az óvodát, apuka szoktatta be? Ez a gond korábban fel se merült?

HA lesz közös gyereketek, akkor őt én egy teljesen más óvodába íratnám majd és akkor fizikai képtelenség lesz kétfelé menni :) MAjd egy másik oviba viszi apuka a közös gyermeket. De lehet, hogy addigra iskolás lesz a másik gyerek. Iskolába is ő akarja vinni majd?

Jogos elvárás, hogy veled törődjön este 9-kor és ha ez az oka , h nem veled törődik, akkor ez baj!

Én ezt elmondanám neki szépen, finoman. Legalább ugyanannyiszor kellene vigye azt a gyereket az anyja oviba.

Így terhesen nem lehet neked könnyű. Ha meglesz a pici akkor várd majd el, hogy sokszor éjszakázzon ő is a gyerekkel, te megszoptatod, de ha csak sír, mert mondjuk jön a foga, akkor ringassa apuka. HA addig nem, majd rájön, hogy ez így nem megy. Követeld ki, hogy ti legyetek az elsők!

Főleg akkor, ha a volt felesaége hagyta el. Az a gyerek is ugyanúgy a gyereke, nem ezt mondom, de nem vele él, az anya kötelessége oviba hordani.

2014. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
9%
Na a 14-es hsz-edtől kezdve nem hiszem el a sztoridat. A párod nem lehet annyira hülye, h minden reggel ott parádézzon a volt asszonykánál. A gyerek anyja pedig máskor s kénytelen felöltöztetni a gyereket, illetve egyéb dolgokat megcsinálni neki/vele. Szóval nekem ez kicsit sok, hogy a te párod öltöztet, reggeliztet a régi nő és a pasija meg nézik. Bár ha valóban ekkora pipogya a párod, akkor jobb is ha újat keresel.
2014. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
22%

*Követeld ki, hogy ti legyetek az elsők!


Jah, és a már megszületett gyerek az utolsó.


Aha, értjük:D

2014. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
84%
Akkor mit csinál a gyerek anyja, ha a férjed odamegy, és még akkor kell reggeliztetni, öltöztetni? Egy pár nap egy héten oké de minden nap? Lehet máskor is a gyerekével, nem csak reggel.
2014. szept. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is túlzás, amit a volt asszonyék elvárnak. Normálisan megoldani csak azzal lehet, ha a párod (ezúttal határozottan) közli, hogy mostantól nem tudja ezt vállalni, vagy csak sokkal ritkábban, de helyette tölt _máskor_ minőségi időt a lányával pluszban. Ha az ex ekkora sárkány, majd ráveszi az új pasiját, hogy vigye ő a kislányt. Rátok meg hadd hőbörögjön, egyik füleden be, másikon ki.
2014. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
48%
Hát, ha pasinak lennék az biztos, hogy nem vállalnék két nőtől is gyereket, a franc akarná nézni a kis magánháborújukat, meg hogy melyiknek a gyereke élvez elsőbbséget. Ilyenkor sajnálom a férfiakat.
2014. szept. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
74%
Azért kiváncsi lennék néhány hozzászólóra, miképpen gondolkozna, ha az ő férjük esne haza este idegbetegen, mert már úgy kezdődik a reggele, hogy 2 órával előbb kel, elutazik a gyerekhez, a gyereket még elrendezi óvoda előtt, elviszi, majd visszautazik fél órát, hogy elinduljon dolgozni. Főleg, hogy az anyuka 5 percre lakik az ovitól és még arra sem képes, hogy a gyereket legalább elrendezze, hogy csak indulni kelljen. Persze, fontos hogy megmaradjon a gyereknek a jó kapcsolata az apukvával, és hogy közös élmények legyenek, de nem hiszem, hogy baromi tartalmas lehet egy hulla fáradt apuka, és egy hisztis óvodás készülődése reggelente. Biztos hatalmas élmény... anyuka meg jókat röhög a markába, meg hogy megússza az ezzel járó fáradalmat. Én totál egyetértek a kérdezővel, és más módot keresnék, hogy együtt tölthessék az időt a gyerekkel. Gondolom majd akkor is a kérdező lesz a hülye, amikor megszületik a gyerek és apuka estére olyan fáradt lesz, hogy a második gyerekkel sem kedve sem türelme nem lesz foglalkozni..mert ő is ugyanolyan fontos ám!! Illetve az is, hogy attól függetlenül hogy van már egy gyereke, a második gyerekkel is ugyanannyi időt tudjon tölteni, és az minőségi és tartalmas legyen. Itt nincs másról szó, mint arról, hogy az exfeleség k*baszik az apukával, és kihasználja a "vedd ki a részed te is a gyerek életéből" lapot. Csakhogy ennek más, logikusabb módja és rendszere is lehetne...és nem, nem a kérdező hisztis és hárpia, csupán mindenkinek jót szeretne, nyilván magának is, és a születendő gyereknek is..mert annak is ugyanolyan jogai vanak és ugyanúgy az apukája lesz a szóban forgó férfi, mint a másik gyereknek!
2014. szept. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
24%

"hogy baromi tartalmas lehet egy hulla fáradt apuka, és egy hisztis óvodás készülődése reggelente" 38-as te készségeesen és jól bedőltél a káráló macának - ugye nem gondolod, hogy apuka húzza ki az ágyból a kisgyereket? az az öltöztetés a kabát-cipő, csak a kérdező torzan látja a világot-

már előre f osik a síró újszülöttől, akit eddig sok milliárd valódi anya és nő el tudott látni, nevelgetni tudott

2014. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
85%

apuci helyében innentől csak akkor mennék a gyerekért ha reggelizett és felöltözött

ha ez nincs meg otthagynám a gyereket anyucira

ez nem kapcsolat a gyerekkel ez borzalom .....

inkább elvinném minden hétvégén és ezeket a reggeli dolgokat beszüntetném

a gyereknek sem jó ez a rendszer



bocsi

de nekem ez nonszensz h apuci keljen hajnalban mert anyuci lusta

elváltam de eszembe sem jutna ilyenre kérni a volt páromat, pedig a gyerekek imádják a láthatás nincs korlátozva vagyis akkor vannak együtt mikor mindkettőnek megfelel

de azért mert én lusta vagyok felkelni és elvinni a gyerekem az oviba .....?????

2014. szept. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!