Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, ha a férjem...

Mit tehetünk, ha a férjem exneje ellenünk hangolja a közös gyereküket?

Figyelt kérdés

A férjemnek az előző házasságából van egy öt és fél éves lánya. (Nem miattam váltak, mi a válás után ismerkedtünk csak meg - mielőtt belekötne valaki a dologba.)

Nagyon jó a kapcsolatom a kiscsajjal, szeretjük egymást, jól kijövünk.

De ma reggeli közben kikotyogta a gyerek, hogy "anya azt mondta, nem kedvel téged, ezért ha lehet, én se kedveljelek", meg hogy "anya szerint csak neki kell szót fogadnom, neked és apának nem", illetve hogy "a gyerekeket csak az anyukájuk szereti igazán."


1Különösen azértesik rosszul a dolog, mert bár nekem sincs túl jó véleményem az exről, de a gyerek előtt sosem mondtam róla semmi rosszat, erre mindig odafigyeltem.


Szóval ez így nagyon nem jó, mert 10 hetes terhes vagyok. Még nem mondtuk el senkinek, de pár hét múlva tervezzük közölni a gyerekkel és az anyukájával is. Szegény kislány biztos ki fog borulni, mert nem igazán csípi a nála kisebb gyerekeket, szóval nagyon nem jön jókor, hogy az anyja ellenünk hergeli.

Mit lehetne tenni, hogyan állíthatnánk le? Illetve végső esetben van valami hivatalos útja annak, hogy rendezni lehessen a dolgot? Bár remélem, idáig nem jutunk el.



2014. szept. 6. 10:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az elsö-második mindent javasolt, ami értelmes ötlet.


A jövendöbeli gyerekröl meg a kislány anyját nem kell tájékoztatni - elvégre NEKI semmi köze ehhez, viszont a kislánynak elmondhatjátok, azzal, hogy ez az apuka és a kislány közös titka. Esetleg vegyetek neki egy játékbabát, amin gyakorolhatja a babagondozást. Ha megvan a pici, akkor amikor te a kicsit gondozod, ö ugyanazt tudja a babájával csinálni - így a féltékenységet eléggé vissza lehet fogni, föként ha vele nem lesztek visszafogottabbak, viszont elöre tisztázzátok, hogy a kisbabával csak akkor foglalkozhat, ha "elég nagylány" ahhoz, hogy ne csináljon véletlen sem bajt neki.


Mindenképpen érdemes a nagylány szerepet hangsúlyozni, és odafigyelni, hogy a pici ellenére legyen olyan idöszak minden nap, amikor ö az elsö, ö áll a központban.

2014. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
62%

"Valoban, az anyukajuk szereti a legjobban. Ugy senki se szeret egy gyereket, mint az anyukája."


Ezen kívül mindennel egyetértek.

Ez viszont hazugság!!!

Egy apuka is pont ugyanúgy szereti a gyerekét, mint egy anyuka!

2014. szept. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Hat ez szépen hangzik, utolso, de valójában nem igy van. Igen elenyésző az, amikor mindket szulo ugyanannyira szereti a gyereket. Ráadásul az elso éveket szinte kizárólag az anyával töltik, hiszen o van gyesen, igy vele alakul ki nagyobb kötődés.

Természetesen az apa is szeretheti ugyanúgy a gyereket, de ez eleg ritka. De itt nem is ez a lényeg, hanem az, higy. Akerdezonek semmi esetre sem szabad az anya ellen beszélnie.

2014. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hivatalos út nincs ennek a rendezésére. Viszont jó hír az, hogy szinte minden rajtad és a párodon múlik. Ha szeretettel fogadjátok a kislányt, ha minden alkalommal amikor veletek van érzi és látja hogy minden hazugság amit az anyja rólatok mond, akkor az idő és a kislány fejlődése nektek dolgozik. Ugyanis hibába mondja neki az anyja otthon hogy ti nem szeretitek, amikor nálatok szeretet veszi körül, foglalkoztok vele és jól érzi magát nálatok. Érted?

A kisbabát pedig szinte biztos vagyok benne, hogy nagyon fogja szeretni. Okosan és türelmesen mindent meg lehet neki mutatni, tanítani. Az a lényeg hogy ő ne maradjon háttérbe, hogy ő is részt vehessen az életetekbe és akkor nem lesz gond a testvérek között.

2014. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!