Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tartod elitelendonek...

Mennyire tartod elitelendonek ha egy ferfi/no szeretne kapcsolatot egy kapcsolatban elo ferfival/novel?

Figyelt kérdés
Van egy par kapcsolatban vannak de meg nincs egyutteles, hazassag, nincs gyerek. Mennyire elitelendo szerinted ilyen embert hoditani?
2014. szept. 6. 22:29
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Kedves #16, nem szeretném szétoffolni a kérdést, de annyiban mégis reagálnék, hogy sajnos az általam említett -bár nem szó szerint idézett- egyébként bilbliai igehelyet, (hagy csak olyat tégy másokkal, amit szeretnél hogy veled tegyenek mások), illetve annak jelentését elferdíteni próbálod, illetve csak egy szűk körre, a veled hasonló véleményen lévőkre értelmezed, holott ez az összes többi emberre vonatkoztatva is kellene igaz legyen. Nem beszélve arról, hogy a kérdésben említett pár, amúgy is szinte nyilvánvalóan nem poligám kapcsolatban él egymással, hiszen azesetben a kérdés eleve okafogyottá válna.

Amúgy pedig ez az általad képviselt érvelés és hozzáállás, ami tkp. relativizálja a jó és a rossz fogalmát, szerintem egy elég szerencsétlen, de ami még ennél is rosszabb, hazug érvelés. Ugyanis abból levezetve, amit mondtál a poligám életvitel kapcsán, illetve ezen analógia mentén haladva, villám gyorsan el lehet jutni odáig, hogy azt mondjuk, hogy pl a rákbetegség, vagy a nemi erőszak sem rossz dolog feltétlenül, csak az elszenvedő szempontjából nézve... Nem kívánom senkinek azt, hogy részese legyen ilyesminek akár elszenvedőként, akár hozzátartozóként, mégis azt hiszem abban az esetben már találn kevésbé tudnád a jóról és a rosszról alkotott fogalmakat ilyen hanyagul relativizálni...

2014. szept. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
22: Nem tudom, milyen szenvedést okozna neked, ha a párod és egy neki tetsző másik személy megkérdezne téged, hogy mit szólnál hozzá, ha még egy kedvese lenne, te erre nemet mondanál, és akkor nem lenne még egy kedvese. Ez szenvedést okozna neked? Ha igen, miért?
2014. szept. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
#16, Valamint hozzátenném még azt is, pl az általad említett életvitellel és egyáltalán ezzel a szabados hozzáállással kapcsolatban, amit egyesek képviselnek, de ha már említetted, külön kihegyezve a poligám szexualitásra, hogy talán mondjuk az ilyen kapcsolatban élő szülők életvitelét látva milyen mintát is látnak a gyerekek...(?) Illetve, ha feltételezzük mondjuk, hogy ezen kapcsolatok nem, vagy nem mindegyike zajlik mondjuk szándékosan a gyerekek előtt, és azok szeme láttára, az persze csodálatos dolog, ha nem így van, de azt gondolom, hogy amennyiben ezt a dolgot pl a család más tagjai -így a gyerekek- előtt leplezve éled meg, azzal viszont máris elismered, hogy ez NEM JÓ minta.
2014. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

21: "a kérdésben említett pár, amúgy is szinte nyilvánvalóan nem poligám kapcsolatban él egymással, hiszen azesetben a kérdés eleve okafogyottá válna."


Nem tudjuk. Szerintem a kérdező sem tudja, csak távolról, kívülről néz egy párt, akinek nem lát bele az életébe.

És nem is ránk tartozik. Ez teljesen az ő dolguk!

Hogy jövök én ahhoz, hogy mások életéről döntsek?

szerintem másnak sincs joga megítélni az én életemet a kedveseimmel, ez csak ránk tartozik. Nekünk így jó, mindenki beleegyezett.

2014. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
23: Két szerelmi kapcsolatom van, 20 és 15 évesek a kapcsolatok. Gyerek nincs. Valami nem tetszik?
2014. szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
A kerdest azert irtam ki mert egy baratnom ket evig jart egy pasival es o szerinte elcsabitottak tole. Szerintem meg nem mivel ha a pasi szerette volna nem hagyja ott masert es akit vinni lehet azt el is viszik. Mint irtam az elejen soha nem eltek egyutt nem volt eljegyzes csak tervek amik nem jottek ossze.
2014. szept. 7. 09:57
 27/40 anonim ***** válasza:

Nem számít, mert ugyanúgy a sz@rba taposol ezzel egy embert, mégpedig a felszarvazott felet.

Ha:

1. nős/férjezett

2. családos

3. élettársa van

4. barátnője/barátja van

5. kommunában él 3 csajjal/pasival

Akkor genyóság belerondítani. Bár a kommunába be is lehet társulni. Én nem tudom, hogy a mai fiatal generáció hogyan lett szocializálva, hogy nem tudják/nem akarják elfogadni, hogy nem lehet minden az övék, amit meglátnak! Gyerekek, felfaljátok a Földet ezzel a hozzáállással!

2014. szept. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
26: Lehet, úgy érzi, a háta mögött történtek a dolgok, amikből ő kimaradt. Nem lehetett a fiú érdeklődése nélkül elcsábítani.:) A fiú illett volna referáljon neki már az újabb lány iránti érdeklődésétől fogva, és hát titkolózott. Szr ügy. Tudnék mesélni. De az ellenkezőjéről is.:)
2014. szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy amikor két ember összejön, akkor aláírják a másik fél fejében létező párkapcsolati szerződést. Ezt a szerződést pedig nem ismerhetik minden kis részletében. Ezért van az a sok csalódás, mikor teljesen más embernek gondolják a párjukat, aztán kiderül, hogy valójában milyenek is.
2014. szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Persze de egy együttjárás nem egy életbiztosítás sokszor még egy házasság sem. A lányt meg zavarja hogy a többiektől visszahall dolgokat és idegesíti hogy a pasi mennyire szereti az új nőt.
2014. szept. 7. 10:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!