Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aggódnom kéne anyám miatt?...

Aggódnom kéne anyám miatt? Idegbeteg?

Figyelt kérdés
Már születésem óta anyám eléggé könnyen felhúzta magát kisebb dolgokon..Egy nap többször is kiabál velem olyan dolgok miatt,amire nem kérem meg,meg még több hülye esetben.Mondjuk például ma megkérdezte,hogy ma,hogy fogok kimenni egy bizonyos helyre busszal.Én megmondtam az időpontot,a helyet,buszmegállót ő meg ott elkezd kiabálni,hogy "de hát ez a busz megy arra,nem is az""nem igaz,hogy semmit sem tudsz elrendezni,mindent neked kell csinálnom" mikor nem is csinált semmit,én néztem utána a busznak,stb és mellesleg jó buszt is kerestem ki.Na,de most jön a fontos rész..10 perc múlva átjön a szobámba,hogy bocsánatot kérjen,hogy lekiabált..Megkérdi,hogy haragszom-e,én mindig azt mondom,hogy nem,de közben legszívesebben arcon rúgnám,főleg amikor folyamatosan alábecsül,utána meg nyalizik,hogy "jajj tudtam,hogy sikerül" közben meg pont az ellenkezőjét gondolta,mert én vagyok az a bizonyos elcseszett gyereke,aki semmit sem képes elérni az életben..ez megy vagy 5x minden egyes nap,idegeskedés,lenyugszik,bocsánatot kér.Régen még 12 évesen elküldött engem egy pszichológushoz,beszéltem vele,anya is beszélt,aztán a gyogyi doki közölte,hogy nem velem van a baj,hanem anyámmal.Lehetséges,hogy idegbeteg?SZÓ SZERINT?

2014. szept. 7. 17:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom hány éves vagy, de szerintem nem sok értelmes tanács adható azon kívül, hogy meghúzod magad, teszed a dolgod, tanulsz/dolgozol és rendben tartod a szobád.Tényleg úgy viselkedsz, hogy ne tudjon beléd kötni, és amint tudsz önállósodsz.
2014. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
55%
ilyen anya mellett úgy nem tud viselkedni, hogy ne lehessen belekötni. nekem is ilyen van.
2014. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem egy kiegyensúlyozott ember, amit írtál róla: nem is csodálkozom.

Te annyit tehetnél érte, hogy nem sértegető ellenfélnek tekintenéd, hanem a beteg anyádnak.

beszélgess vele többször ezekről a kifakadásairól... hátha segít.

nehéz, mert neked kell többet nyelned: de te vagy az erősebb, menni fog!

2014. szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
42%

Nem segít! Nekem is ilyen anyám van, nincs megoldás. Orvosi eset, csak mivel ő nem ismeri el, nincs mit tenni. Sem türelem, sem semmi nem használ. A gyerek nem hibás, és nem szabad benne azt az érzést kelteni, hogy hibás.

A válaszolók abból a szempontból indulnak ki, hogy 1. mindenki, aki szabad lábon van, normális 2. az anya mindig jót akar 3. beszélgetéssel mindent meg lehet oldani.

ezek az ilyen embernél egyáltalán nem igazak.

a gyereknek az elsődleges feladata, hogy megértse, nem ő a hibás, és nem tehet semmit az anyjával kapcsolatban. csak annyit, hogy nem veszi magára, ami történik.

2014. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
az antidepi tabletta nem azonnal hat, hetekig kell szedni, hogy érezd a hatàsàt (én is szedem de növényalaput!).
2015. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!