Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem előző házasságából...

A férjem előző házasságából származó fia hozzánk akar költözni. De csak a nála egy évvel fiatalabb lányommal lehetne egy szobában és a közös lányunkkal. Nagyon gonosz vagyok, ha én ezt nem akarom?

Figyelt kérdés
A fiú most lesz 15, az én lányom 14 és a közös kislányunk 6 éves. 2 szobás lakásban élünk, nagyobba költözni semmi remény. A két lány eddig jól megvolt együtt, de ha egyedül akart lenni a nagylány, v. átjönnek a barátnői, a kicsi inkább a mi szobánkban van, mert mostanában már szüksége van néha egy kis elvonulásra, v. ha tanul, ilyesmi. Tehát néha már a két lánynak is szűkös, de alapvetően nagyon szeretik egymást. Na most a férjem fia kitalálta, hogy hozzánk akar költözni, a férjem pedig anélkül, hogy megkérdezett volna, azonnal rávágta, hogy persze, hozzánk bármikor jöhet. Ez megdöbbentett. Úgy érzem, megborul az egész életünk, senkinek nem lesz jó. A lányom sem repes az ötletért, pedig amúgy jól kijöttek az elmúlt 8 év alatt. Nagyon gonosz vagyok, hogy nem akarom, hogy velünk lakjon a srác? Nem olyan rossz gyerek, de visszabeszél, elég sokat káromkodik és nekem pl abszolút nem fogad szót. Hogy mondjam meg egyáltalán a páromnak azok után, hogy neki természetes, hogy jöhet?
2014. szept. 9. 12:20
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
5%
15évesen énis őrültem volna egy hugikának...tuti lestem volna mégalvásnál is..
2014. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
66%
Egy szobába két ellenkező nemű tinit, akik még csak nem is testvérek.. ezt nem nevezném előrelépésnek semmiképp. A problémák töredékére sem gondoltok azok közül, ami szóba jöhet és fog is jönni. Így is elég szűkösen fértek el, a két lány zavarja egymást egy szobában, és az sem jó, ha a kicsi veletek van, ha a fiú is költözik, már senkinek sem lesz egy nyugodt zuga, ahova elvonulhat. Ha a gyermek elhelyezése változik, akkor az anyja fog gyerektartást fizetni? Mert abból már talán futná egy élhetőbb lakásra.
2014. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
83%

Itt nagyon bölcsen és diplomatikusnak kell lenned. Ne vágd rá, hogy te nem akarod, hanem inkább mond azt, hogy rendben, üljetek le négyesben (anyuka, apuka, gyerek és te), majd vázoljátok, hogy nálatok mi a rend.

Persze, költözzön, de írd össze, milyen házimunkába KELL segítenie (gondolom, a nagylány már bőven kiveszi a részét), mennyi zsebpénz, meddig maradhat el, a gépezési szabályok (mert azt mégsem lehet, hogy a nagylány házi dolgozatot írna, ő meg játszik a gépen), és természetesen vázolni, hogy a lányokkal lenne közös szobában.

Önként és dalolva fog az anyjánál maradni.

2014. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem jó ötlet három gyereket egy szobába tenni, főleg nem különböző nemű kamaszokat. A férjed ne haragudj, egy kűbunkó, hogy nélküled eldönt egy ilyen kérdést.

Én nem engedném meg. Nem érdekelne mások ,,tudtad, hogy gyereke van" című lemeze sem. Azért mert kamasz és nehezére esik az élet, az nem azt jelenti, hogy akkor tovább kell költözni. Ha a férjed pedig ragaszkodik ahhoz, hogy költözzön, akkor te meg ragaszkodj ahhoz, hogy ok, de nem a két lányhoz. Osztozzatok ti hárman a másik szobán. Aztán majd a férjed rájön, hogy kicsit kényelmetlen a helyzet, aztán mehet vissza az anyjához.

2014. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
93%

nem szabad két idegen kamaszt egy szobába, pláne, ha külön neműek. én sem tenném meg a kislányommal.

valami más megoldás kell, akár költözés, akármi.

2014. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
28%

Nem jo otlet egyatalan. A ferjed nem gondolta ezt at, vagy lehet abban remenykedik par nap utan meggondolja magat es haza megy.

Amikor nalatok szokott lenni hol alszik?

Mas, soha nem ertettem az olyan noket/ferfiakat akik gyerekes part valasztanak maguknak majd ha valami tortenik (betegseg, hala vagy barmi mas) egybol lazadnak hogy hat a gyereket ide nem hozza...

mamam mondta mindig; ha kell a tehen kelljen a borja is.

2014. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
94%

Hát, ha van bármi más megoldás akkor szerintem ne. Szerintem már az sem szerencsés, hogy középiskolásnak nem külön szobája van. Tanulás, meg privát szféra miatt egyre fontosabb lesz. Én együtt voltam a tesómmal és elég rossz volt, hogy nem tudtam soha felhozni barátokat, barátnőt. Tanulás is tragédia volt mindkettőnknek. És itt még erről a különböző nemek dologról nem is volt szó.


Hárman egy szobában meg nyilván még durvább.

2014. szept. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
44%

Nem vagy gonosz, de értsd meg a gyereket is: ugyanúgy a férjed gyereke, mint neked a gyereked a lányod, ugynaolyan joga van ott élni. Én a fiú helyében voltam, és sosem értettem, hogy a mostohaanyám gyerekeinek miért volt több joguk, mint nekem.

Én apukámmal éltem, és teljesen természetes volt, hogy amikor összeköltöztek a mostohaanyámmal, minden gyerek ott élhet. Mostohámnak nem, elég hamar "kivert" a házból - szó szerint :-(

2014. szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
75%

Nem biztos, hogy ugyanolyan joga van, utolso. Ha ugy ismerkedtek meg, hogy a gyerekek az anyaval elnek, az apa gyerekei meg szinten az anyjukkal, akkor egyertelmuen igy terveztek meg az eletet. Nyilvan, ha szukseghelyzet van, az ember megoldja, hogy a masik gyereke se maradjon teto nelkul, de alapvetoen nem arra rendezkedtek be, hogy a fiu is veluk eljen. Ha 6 eves a kislany, akkor evidens, hogy minimum 7 eve elnek egyutt, igy egy megszokott rendbe, eletritmusba "ronditana bele" csunya kifejezessel elve a fiu.

Plane, hogt tulajdonkeppen oka nincs a koltozesre, csupan most igy tartja a kedve. Gondolom ha pl az anyja meghalt volna, a kerdezo se lebeszelni akarna a parjat, hanem megoldast keresne.

2014. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy gonosz, én se akarnám. Vigyázz a lányodra. Ha meg nem fogad neked szót, másban sem fogadna szót. Büdös kölök. Miért nem nevelte meg az apja?
2014. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!