Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem előző házasságából...

A férjem előző házasságából származó fia hozzánk akar költözni. De csak a nála egy évvel fiatalabb lányommal lehetne egy szobában és a közös lányunkkal. Nagyon gonosz vagyok, ha én ezt nem akarom?

Figyelt kérdés
A fiú most lesz 15, az én lányom 14 és a közös kislányunk 6 éves. 2 szobás lakásban élünk, nagyobba költözni semmi remény. A két lány eddig jól megvolt együtt, de ha egyedül akart lenni a nagylány, v. átjönnek a barátnői, a kicsi inkább a mi szobánkban van, mert mostanában már szüksége van néha egy kis elvonulásra, v. ha tanul, ilyesmi. Tehát néha már a két lánynak is szűkös, de alapvetően nagyon szeretik egymást. Na most a férjem fia kitalálta, hogy hozzánk akar költözni, a férjem pedig anélkül, hogy megkérdezett volna, azonnal rávágta, hogy persze, hozzánk bármikor jöhet. Ez megdöbbentett. Úgy érzem, megborul az egész életünk, senkinek nem lesz jó. A lányom sem repes az ötletért, pedig amúgy jól kijöttek az elmúlt 8 év alatt. Nagyon gonosz vagyok, hogy nem akarom, hogy velünk lakjon a srác? Nem olyan rossz gyerek, de visszabeszél, elég sokat káromkodik és nekem pl abszolút nem fogad szót. Hogy mondjam meg egyáltalán a páromnak azok után, hogy neki természetes, hogy jöhet?
2014. szept. 9. 12:20
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
83%
Elméletileg dönthetne, gyakorlatilag viszont nem, valamiert évekkel ezelőtt az anyjához kerult a gyerek. Az apaval nyilvan nincs olyan szoros kapcsolata. Eselyes, hogy a láthatások nem neveléssel telnek, igy a fiúnak teveszmei vannak azzal kapcsolatban, hogy milyen is lenne vele elni. Mellesleg igenis meg kell indokolnia az apa feleségének, mivel egyutt elnek. Egy párkapcsolatban ilyen horderejű döntés ket embere kell hogy legyen. A veszélyhelyzetben mi lenne kérdést felejtsük el, mert nincs veszély. Hiszti van.
2014. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
24%
Azért megnézném, mit szólnátok ti és a kérdező, ha az ő lánya akarna hozzá költözni, és a férj helytelenítené ugyanilyen okokból kifolyólag. :)
2014. szept. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
38%

Megtudhatnánk, hogy kié a lakás és miért akar költözni a gyerek? Az anya mit szól ehhez?


Ha az apa oda akarja költöztetni a gyereket, akkor a gyermekelhelyezést előbb bíróságon kell rendezni. Ott meg vizsgálni fogják a körülményeket.

2014. szept. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

"Azért megnézném, mit szólnátok ti és a kérdező, ha az ő lánya akarna hozzá költözni, és a férj helytelenítené ugyanilyen okokból kifolyólag. :)"


Azt, hogy nem csoda, ha vele vallaltam anno gyereket, ertelmes ember. Normalis szulonek a gyereke az elso. Ez nem azt jelenti, hogy ha a gyerek azt akarja, ugorj a kutba, te bele ugrassz, hanem azt, hogy a legjobbat akarod neki. A legjobb ebben a helyzetben nem az, hogy osszekoltoztetem egy 14 es egy 6 eves lannyal egy szobaba. Epeszu szulo ezt nem akarja. Ja, mellesleg ott a kozos gyerek is, ra hogyhogy nem kell tekintettel lenni? Biztos jot tenne neki, ha a feltertvere ejjel verne a szamitogepet vagy a f.rkat....

2014. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
5%
Nyugi, nem fognak azonnal szexelni. Még jó hatással is lehetnek egymásra, nem kell mindig rosszra gondolni.
2014. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

egy éves lánynak rendkívül kellemetlen, ha egy korabeli, idegen fiúval kell egy szobában élnie, aludnia. ehhez nem kell szex.

el nem tudtam volna ezt képzelni 14 éves koromban. óriási trauma lett volna.

2014. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
35%

A megoldas: most a te lanyodat neveleje az apja es a ferjed fiat neveljetek ketten.

JA hogy az szoba se johet TE akarod nevelni a lanyod ahogy a ferjed is szeretne a fiat....

2014. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
0%
Igy, hogy tegnap ota nem jott valasz arra, hogy eddig hol volt a fiu, ha naluk volt, hol kivanja az apa elhelyezni a gyereket es kie az ingatlan, ahol elnek, nekem kamunak tunik
2014. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Nem kamu. A lakást a volt férjemmel vettük közösen, váláskor lemondott a tulajdonjogról a lánya javára, tehát a lányomé és az enyém. Neki van 2 másik, tehát nem "forgattam ki" mielőtt bárki azt hinné. Amikor a párom fia kicsi volt, nem adta oda láthatásra, mindig kitalált valamit. Kb 4 éve adja oda havi 1-2 alkalomra. Ilyenkor a nagymamánál szoktunk lenni, ott alhatnak külön szobában, de aludtak már egy szobában, nem volt gond 1-2-ig beszélgetnek, filmeznek. De az együttélés azért egész más. És ha úgy alakult volna, hogy a fiút neveljük kiskortól és a lányom akarna most jönni, ugyanilyen rossz ötletnek tartanám. Amúgy azért lett útban a gyerek, mert anyukának új pasija van, aki fiatalabb nála és élné az életét a gyerek meg útba lett.
2014. szept. 10. 19:49
 40/47 anonim ***** válasza:

hát ez nem jó. akkor a kislány még tulajdonos is,és úgy kéne egybeköltöznie az idegen fiúval.

nagyszülőkkel nem lehet cserélni vagy valami? ha ott több a szoba?

2014. szept. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!