Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem előző házasságából...

A férjem előző házasságából származó fia hozzánk akar költözni. De csak a nála egy évvel fiatalabb lányommal lehetne egy szobában és a közös lányunkkal. Nagyon gonosz vagyok, ha én ezt nem akarom?

Figyelt kérdés
A fiú most lesz 15, az én lányom 14 és a közös kislányunk 6 éves. 2 szobás lakásban élünk, nagyobba költözni semmi remény. A két lány eddig jól megvolt együtt, de ha egyedül akart lenni a nagylány, v. átjönnek a barátnői, a kicsi inkább a mi szobánkban van, mert mostanában már szüksége van néha egy kis elvonulásra, v. ha tanul, ilyesmi. Tehát néha már a két lánynak is szűkös, de alapvetően nagyon szeretik egymást. Na most a férjem fia kitalálta, hogy hozzánk akar költözni, a férjem pedig anélkül, hogy megkérdezett volna, azonnal rávágta, hogy persze, hozzánk bármikor jöhet. Ez megdöbbentett. Úgy érzem, megborul az egész életünk, senkinek nem lesz jó. A lányom sem repes az ötletért, pedig amúgy jól kijöttek az elmúlt 8 év alatt. Nagyon gonosz vagyok, hogy nem akarom, hogy velünk lakjon a srác? Nem olyan rossz gyerek, de visszabeszél, elég sokat káromkodik és nekem pl abszolút nem fogad szót. Hogy mondjam meg egyáltalán a páromnak azok után, hogy neki természetes, hogy jöhet?
2014. szept. 9. 12:20
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
34%

Most, ha eltekintünk a lakhatási nehézségektől:

Tulajdonképp joggal mondhatná a férjed, ő miért köteles megtűrni a te lányodat, ha a sajátjának ajtót kell mutatni? Gyerekes férfivel jöttél össze, tudtad, mit vállaltál. Miért van az, hogy az új férfi köteles vállalni a másik előző kapcsolatból jött gyerekét, de a nő mondhatja, hogy köszi, inkább maradjon az anyjánál?

Mit szólnál, ha a párod meg azt mondaná, ok: akkor a nagylány menjen az apjához lakni? Tudom, tudom, a te lányod földre szállt angyal, a kamaszhisztit hírből sem ismeri.

2014. szept. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
77%

Előző:


Az a különbség, hogy a nem ez volt az elfogadott felállás a megismerkedésüktől kezdve.


3 gyereket egy szobába zárni nagyon nem jó, főleg, hogy a fiú még csak nem is a testvérük, ráadásul kamaszok.

2014. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
40%

Akkor mi alapján kerül előbbre a rangsorban a kérdező lánya? Mert akárhogy csűritek-csavarjátok, attól még világosan lejön, ha fontossági sorrendet kéne állítani, a kérdező lánya élvez elsőbbséget, nem a fiú. Mégis mi jogon? A férfinek nem ő a gyermeke...

Értem én, hogy kicsi a lakás, de lesarkítva itt most arról beszélünk, hogy a fiú akár az utcára is mehetne, ha rákényszerül. Ok, most van hol laknia, talán csak hisztiből menne apuhoz, de ha nem?

Tegyük fel, és ne adja az ég - az anyjával történik valami. Akkor hova kerülne a fiú? Menjen, keressen egy távoli rokont, nagyszülőt, csak mert a kérdező és férje így is túlvállalták magukat, mert lyuknyi lakásba két gyereket nevelnek már?

Normális esetben meg kéne oldani, bérelni nagyobbat, ezt kiadni, vagy bármi. De nem az, hogy jaj, ez így nem kényelmes nekünk...

2014. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
60%
Egyszeru okból kerül elore: o az anyjával élt. Ennyi. Igy ismerkedtek meg, igy alakítottak ki a kozos életüket.
2014. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
16%
Tehát ha a fiúnak nem lenne hova mennie, akkor menjen az utcára, mert "így alakították az életüket"? No comment...
2014. szept. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
19%
Persze ha arról lenne szó, hogy a te gyerekedet kellene befogadni, mindjárt segítőkészebb lennél... Lehet, hogy nem kellett volna a megkérdezésed nélkül rávágni az igent, de egy szülőnek ez a dolga, hogy biztonságot nyújtson a gyerekének. Lehet, hogy kiderül majd, hogy az egész csak egy hiszti volt, de jó, ha elkezded azt a kisfiút a lányoddal egyenrangúként kezelni, mert ugyanannyi joga van abban a szobában lenni, mint a te gyerekednek. És ne haragudj, de nem hiszem el, hogy ha akarnátok, nem tudnátok neki helyet találni...
2014. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
96%

Itt nem arról van szó, hogy az utcára kellene mennie. Egyszerűen arról, hogy a lakás nem ideális erre.


Ha a fiú lakna ott már x éve, akkor a lánynak nem lenne érdemes odaköltözni. Ez nem arról szól, hogy ki élvez elsőbbséget.

2014. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom, ha szükséghelyzet lenne, akkor nem kellene a fiúnak az utcára menni, de ez nem szükséghelyzet.

Egy kamaszfiú akarja irányítani a családja életét.

Ha a szülei együtt élnének, akkor vajon hova menne?

Gondolj már bele, kedves kötözködő válaszoló, hogy egy serdülőkorú lány és egy szintén kamasz fiú és egy lassan kamaszodó kislány egy szobában élve, milyen problémáik lesznek. Ráadásul nem testvérek.

Ez akkor megoldás, ha nincs más megoldás. Ha a fiút az anyja veszélyezteti, akkor hajrá, de ha csak kamaszlázadás, akkor maradjon otthon, és alkalmazkodjon.

2014. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Olvasd el megegyszer, egyszer mar leírtam: ha "vészhelyzet" lenne, nyilvan befogadná. De itt nincs vészhelyzet, csupan a fiú ugy gondolja, az apjának majd nem lesznek szabályok. Most az o kedveert fel kellene rúgni az eddig jol működő rendszert. Ennek semmi kozo ahhoz, hogy az en gyerekemmel mi lenne. Az en gyerekem velem el, a páromnak meg nincs. Ha lenne es a kapcsolatunk kezdetén is vele élt volna, akkor most négyesben élnénk. Ha nem vele élt volna es teszem azt kényszerhelyzet miatt nálunk kellene hogy éljen, megoldanák. De csak azert, mert anyuka nem engedi bulizni, tanulnia kell es házimunkat végeznie, nem koltozhetne ide, meg akkor se, ha boven lenne ra hely. Egyebkent pedig megbeszélés tárgya lenne, nem csak az egyik fel közölné, hogy márpedig a Pisti ide költözik es kesz. Azt se tudjuk, hogy a lakás, ahol elnek kié. Eddig mondjuk az se derült itt ki, hogy mennyi időt tolt az apjával a gyerek, milyen a viszonyuk, milyen szabályok vannak es akkor hol alszik.
2014. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
3%

"Gondolj már bele, kedves kötözködő válaszoló, hogy egy serdülőkorú lány és egy szintén kamasz fiú és egy lassan kamaszodó kislány egy szobában élve, milyen problémáik lesznek. Ráadásul nem testvérek"


Ez teljesen érthető. De mégis adódhatna olyan helyzet, hogy magukhoz kell venni, és akkor meg kéne oldani, pl. nagyobb lakás bérlésével. Vagy ilyen áldozatra nem hajlandók?

Az pedig, hogy itt most kamaszhisztiről van szó vagy sem, nem egyértelmű. Az, hogy a kérdező hogy állítja be a dolgot, más kérdés. A fiú dönthet egyébként is úgy, hogy az apjával szeretne élni, és ehhez nem kell anyukának sem alkoholista drogdílernek, sem halottnak lenni. Egyszerűen csak az apjával akarna élni, amit nem kell megindokolnia az apja jelenlegi feleségének. Milyen apa lenne a férfi, ha nem a gyereke lenne neki az első? Neki ugyanúgy gyermeke, mint a 6 éves kislány.

2014. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!