Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen a párja?...

Másnak is ilyen a párja? Inkább vele vagy nélküle?

Figyelt kérdés

Röviden szeretném felvázolni a történetünket!

Nagy szerelemmel indult kapcsolat, közös albérlet, baba! Ezen már kár mit szépíteni, hogy elhamarkodott volt, mert már megtörtént.

Az apuka: egy alapban nem beszédes, csendes ember aki nagyon szeret(ett) engem és a babát is, DE!

Mindennap iszik, hirtelen haragú, indulatos ember, egyre többet veszekszünk és hirtelen haragjában nagyon csúnya dolgokat mond, vág a fejemhez, majd pár perc múlva bújik hogy ne haragudjak, ő nagyon szeret engem stb.

A pohár nálam azzal telt be hogy eddig szinte SEMMIT nem foglalkozott a gyerekkel, pár napja viszont azt képzeli hogy ő mintaapuka, pedig csak napi fél órát "foglalkozik" vele, játékkal...

És olyanokat vág a fejemhez hogy én rossz anya vagyok, és költözzek el innen, majd ő lesz a picivel. Nos ez abszurd. Mert 9hónapos extrán cicifüggő babáról van szó, aki egész nap CSAK velem van. Meghát különben is hogy jön ő ahhoz hogy én haggyam el a fiamat.

Szóval ez odáig fajult kettönk közt hogy én már kiábrándultam belőle, a szexuális életünk egyre gyatrább és nekem egyre kevesebb kedvem fellenditeni az egészet.

Viszont kételyeim vannak. Van, volt még valaki ilyen helyzetben? Szívesen olvasnék hasonló helyzetben lévők történeteit! Hogy végződött stb. Ja azt hozzáteszem hogy már sokszor leültünk megbeszélni a helyzetet, kompromisszumokat kötöttünk, de csak ideig óráig müködött. Az első dührohamáig, amit én már nem tudok félvállról venni, eddig próbáltam, elég volt. Nekem nem kell ilyen ember és azt se szeretném hogy a fiam ezt eltanulja majd. Kérdéseim:

1. Ha elhagyom, én visszaköltöznék édesanyámhoz a picivel. Ezt megtehetem? Ő tudom hogy nem egyezne bele, de megteheti hogy közbeszól? Ki dönt, milyen szerv ha nem tudunk megegyezni? (nem vunk házasok)

2. Amíg ilyen pici a baba, hogyan lennének a láthatások? Mennyi idős korától vihetné el először több napra? Addig csak a felügyeletem alatt láthatná? Hogyan működik ez?

3. Próbáljunk meg inkább a gyerek miatt együtt élni (félő hogy később ő is részese lenne a veszekedéseknek)

4. Hogy lehet egy "válást" egy ilyen indulatos, hirtelenharagú emberrel kultúráltan elrendezni úgy hogy ő is magának akarja a gyereket?

Nagyon félek a kialakult helyzettől!

27/N


2014. szept. 18. 06:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

1. A párod az alkoholról leszokni nem fog (mert már nem tud)

2. Én, legalább is egy időre, elköltöznék.

2014. szept. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

1. Ha elhagyom, én visszaköltöznék édesanyámhoz a picivel. Ezt megtehetem? Ő tudom hogy nem egyezne bele, de megteheti hogy közbeszól? Ki dönt, milyen szerv ha nem tudunk megegyezni? (nem vunk házasok)

Nem, a masik szulo beleegyezese nelkul nem teheted meg, tehat igen, beleszólhat. Hova van bejelentve a gyerek? A birosag dont, gyermekelhelyezesi pert kell indítani.


2. Amíg ilyen pici a baba, hogyan lennének a láthatások? Mennyi idős korától vihetné el először több napra? Addig csak a felügyeletem alatt láthatná? Hogyan működik ez?

A bíróságtól,tőled es az apától függ. Lehet hogy nála helyeznek el a gyereket, lehet hogy heti váltásban, lehet hogy heti egyszer láthatna. A gyereknek a minél sűrűbb látogatások a jobbak. Felügyelt lathatast veszélyeztetés eseten szoktak megítélni, akkor sem az anya, hanem szakember jelenlétében, arra kijelölt helységben.


3. Próbáljunk meg inkább a gyerek miatt együtt élni (félő hogy később ő is részese lenne a veszekedéseknek)

Nem kellene, a gyerek csak kicsi, nem hulye.


4. Hogy lehet egy "válást" egy ilyen indulatos, hirtelenharagú emberrel kultúráltan elrendezni úgy hogy ő is magának akarja a gyereket?

Be kell adni a gyermekelhelyezesi pert. Hogy kulturált lesz e a procedúra, az nem garantálható.

2014. szept. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ez az hogy mégcsak huszonéves, de már most olyan mint az ötvenéves "bácsik", akik meló után vonulnak a csehóba. És ez szerintem tők gáz. Nekem nem fér bele. Szerinte teljesen természetes dolog a napi 4-5doboz sör :( ez valóban menthetetlen, igaz? Sőt! Később rosszabb lesz, igaz?
2014. szept. 18. 06:58
 4/23 A kérdező kommentje:

Tehát ha engedélye nélkül költöznénk, azt esetleg felhasználhatná később ellenem? Mármint egy bírósági eljárás során?

Ez elég durva lenne :(

De a mai törvények alapján az anyánál helyezik el mindenképp nen? Ha meg tud neki mindent! Nem?

2014. szept. 18. 07:03
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
Alkoholista. Mire vársz még?
2014. szept. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Igen, felhasználhatna. Ha a gyerek bejelentett lakcíme az övével azonos, rendőrséggel visszavitetheti, ellened kiskoru lakóhelyenek önkényes megvaltoztatasa miatt rendőrségi feljelentést tehet, illetve kerhet soron kívüli ideiglenes gyermekelhelyezest. Ez pedig szinte minden esetben előrevetíti a vegleges elhelyezést....


"De a mai törvények alapján az anyánál helyezik el mindenképp nen? Ha meg tud neki mindent! Nem?"

Nem. Előfordul, hogy az apánal. Azt nézik, hogy melyik szülőnel megfelelőbb helye a gyereknek.

2014. szept. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%

Dehogy, ajoggyakorlat nem így működik.


Bármelyik szülő bárhová viheti a gyereket EU-n belül. Gyermekelhelyezésnél pedig törvényi kiskapu, hogy az van előnyben, akinél épp a gyerek van - ezért szokott olyan nagy ramazuri lenni, amikor az apák lelépnek a gyerekkel.

2014. szept. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A törvény sehol nem írja elő, hogy a gyereknek az anyánál kell lennie. Csak az általános bírói gyakorlat ez. Ma már azért sok esetben figyelembe veszik a szülők körülményeit, és ott helyezik el a gyereket, akinek jobbak a körülményei. Van lakása, jövedelme stb. Ez lehet az apa is.
2014. szept. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A gyerek ugyanarra a cimre van bejelentve mint én.

Tegyük fel hogy ha szét megyünk, mindketten a szüleinkhez megyünk vissza, ahol igazából mindkét félnél meg van a jó körülmény. Olyankor mi van? Mi lenne? Nehogymár ilyen esetben nem az anya kapná meg a gyereket!?

2014. szept. 18. 07:16
 10/23 anonim ***** válasza:
37%
Nehogymar azt képzeld, hogy azert, mert te szülted, tobb jogod van hozza!
2014. szept. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!