Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen a párja?...

Másnak is ilyen a párja? Inkább vele vagy nélküle?

Figyelt kérdés

Röviden szeretném felvázolni a történetünket!

Nagy szerelemmel indult kapcsolat, közös albérlet, baba! Ezen már kár mit szépíteni, hogy elhamarkodott volt, mert már megtörtént.

Az apuka: egy alapban nem beszédes, csendes ember aki nagyon szeret(ett) engem és a babát is, DE!

Mindennap iszik, hirtelen haragú, indulatos ember, egyre többet veszekszünk és hirtelen haragjában nagyon csúnya dolgokat mond, vág a fejemhez, majd pár perc múlva bújik hogy ne haragudjak, ő nagyon szeret engem stb.

A pohár nálam azzal telt be hogy eddig szinte SEMMIT nem foglalkozott a gyerekkel, pár napja viszont azt képzeli hogy ő mintaapuka, pedig csak napi fél órát "foglalkozik" vele, játékkal...

És olyanokat vág a fejemhez hogy én rossz anya vagyok, és költözzek el innen, majd ő lesz a picivel. Nos ez abszurd. Mert 9hónapos extrán cicifüggő babáról van szó, aki egész nap CSAK velem van. Meghát különben is hogy jön ő ahhoz hogy én haggyam el a fiamat.

Szóval ez odáig fajult kettönk közt hogy én már kiábrándultam belőle, a szexuális életünk egyre gyatrább és nekem egyre kevesebb kedvem fellenditeni az egészet.

Viszont kételyeim vannak. Van, volt még valaki ilyen helyzetben? Szívesen olvasnék hasonló helyzetben lévők történeteit! Hogy végződött stb. Ja azt hozzáteszem hogy már sokszor leültünk megbeszélni a helyzetet, kompromisszumokat kötöttünk, de csak ideig óráig müködött. Az első dührohamáig, amit én már nem tudok félvállról venni, eddig próbáltam, elég volt. Nekem nem kell ilyen ember és azt se szeretném hogy a fiam ezt eltanulja majd. Kérdéseim:

1. Ha elhagyom, én visszaköltöznék édesanyámhoz a picivel. Ezt megtehetem? Ő tudom hogy nem egyezne bele, de megteheti hogy közbeszól? Ki dönt, milyen szerv ha nem tudunk megegyezni? (nem vunk házasok)

2. Amíg ilyen pici a baba, hogyan lennének a láthatások? Mennyi idős korától vihetné el először több napra? Addig csak a felügyeletem alatt láthatná? Hogyan működik ez?

3. Próbáljunk meg inkább a gyerek miatt együtt élni (félő hogy később ő is részese lenne a veszekedéseknek)

4. Hogy lehet egy "válást" egy ilyen indulatos, hirtelenharagú emberrel kultúráltan elrendezni úgy hogy ő is magának akarja a gyereket?

Nagyon félek a kialakult helyzettől!

27/N


2014. szept. 18. 06:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Az első dolog, amit megjegyeznék: a szavaidból egyértelműen az derül ki, hogy megerősítést vársz, miszerint a döntés, amit valójában már meghoztál, az valójában helyes és szükségszerű. Na most ezzel kapcsolatban egy percig se aggódj: ezen az oldalon már kimondtad az egyik varázsszót, miszerint a párod iszik és sérteget, szóval innentől mindenki bőven meg fogja neked mondani, amit hallani szerettél volna, azaz, hogy azonnal lépj le. Bár ez kétségkívül rendelkezik igazságtartalommal, én mégsem erről az oldalról közelítenék, mert ezt már hallhattad eleget.


Lenne egy kérdésem: a párod mindig ilyen volt? Mindig ivott? Mindig sértegetett és bántott? Ha igen, akkor bizony ritka ostoba voltál, amikor gyereket vállaltál vele, de valahogy mégis valahol mélyen bennem az motoszkál, hogy nemmel fogsz válaszolni, azaz a párod csak egy ideje ilyen. Gondolom, régen kedves volt, régen türelmesebb volt, még az is lehet, hogy inni sem ivott így. Ha így van, akkor bizony valami miatt megváltozott. Vajon miért változhatott meg? Mi lehet az oka?


Arról sokat olvastunk itt, hogy mennyit iszik a párod, hogy a gyerekkel mennyire nem foglalkozik, de sokat nem hallottunk arról, hogy te hogyan viszonyulsz őhozzá. Biztos vagy benne, hogy te soha nem bántottad? Nem hanyagoltad el? Nem lett számára örömöktől mentes, ellenben kötelességekkel teli az élet, mióta gyereketek lett? Beszéltél vele ezekről? Megkérdezted tőle, mi bántja? Megpróbáltál segíteni neki?


Azoknak, akiknek már viszket is a tenyere, hogy lepontozzanak, és leosszanak, megjegyezném: nem a pasit mentegetem, mert ez a viselkedés nem tolerálható szerintem sem! Ellenben tudom, milyen nehézségeken megy keresztül egy férfi, amikor gyereke születik, amikor hirtelen megváltozik az élet, és számára hirtelen minden kötelesség lesz. Van, aki ezt jobban, van, aki rosszabbul reagálja le. Szóval igen: a pasi hülye, de vajon MENTHETETLENÜL hülye? Vajon CSAK Ő a hibás? Biztos mindig jó megoldás ráhúzni a vizes lepedőt?

2014. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Nagyon elgondolkodtatott!

Szerintem egy nőtől sajnos elvárják hogy négy szerepben éljen és én erre alkalmatlan vagyok, ez a fő probléma.

1. Anyaszerep: ez az amit minden nő megpróbál 100%osan teljesíteni, ezzel nincs is probléma, ez ösztönösen jön, tehát mindenki meg tudja csinálni.

2. Háziasszony: igen, főzni, mosni, takarítani. Ez a muszáj része és a megszokott része, tehát mindenki meg tudja csinálni.

3. A Nő: bibi, fájópont. Ezt már nehéz összehozni, főleg míg kicsi a gyerek. Biztos van akinek sikerül, hát nekem nem. Bennem most babaetető hormonok dúlnak és nem babacsinálók. Ez van. Ilyen ez az időszak, nyílván változik, túl kell/kellene élni.

4. Dolgozó nő: ez rám még nem vonatkozik és bele se merek gondolni mi lesz ha ez is társul a többi háromhoz..


Mikor megismerkedtünk rosszabb volt. Nem volt munkája, egész nap ivott (igen meg lehet kövezni, kutyából nem lesz szalonna alapon, de csinalja ezt meg az, aki még nem volt szerelmes és nem látott senmit a rózsaszín ködtől)...

Megváltozott, összeköltöztünk, együtt buliztunk, néha veszekedtünk, de boldogok voltunk, babahírre még boldogabbak lettünk, eljegyzés...

Hogy mivel jár egy baba igazából egyikünk se úgy gondolta hogy ez ilyen nehéz lesz. Mert az. Baromira. Extra hasfájósság, sok sírás, cipelés, köztünk alvás stb. De mindketten imádjuk őt és ez a lényeg. Lenne a lényeg. De!

Míg én próbáltam a 4/3 szerepemet teljesíteni, apa mit csinált? Semmit. A kezdetleges türelem elfogyott, a boldogság kis része elillant, jöttek a babás szürke hétköznapok. Stressz, stressz, stressz! Ő dolgozni megy, haza jőn enni, aztán sör elő és ajtó becsuk. Este visszajő, feszültség levezetés egymáson, szex 0, kedv 0, ez ment hónapokig.

Sok sok beszélgetés, veszekedés, ajtócsapkodás, kibékülés után mára tartok ott hogy mi NEM ILLÜNK ÖSSZE! A szerelem halványult, ilyenkor ugye előjön az igazi arc, igy is elfogadsz vagy nem. Hát sajnos én affelé húzok hogy nem. Annak ellenére hogy ő még mindig nagyon hangoztatja hogy szeret, szerintem nem így van. Nem így van, mert egyre többször megsért vitáink során, egyre nehezebben fogadja el ő is az én igazi arcomat. ÖSSZEFÉRHETETLENSÉG! Sajnos! Miért is jut el idáig két ember, akik egykor imádták egymást, sokat nevettek, mentek ideoda, csináltak sok ezer dolgot együtt és nem utolsósorban sokat szexeltek...

Ma már ez nem így van! De míg én beletanultam, beleszoktam, felnőttem a másik életemhez, úgy érzem addig ő nem.

Pedig télleg próbálom csinálni az anya mellett a másik két szerepemet is, de nem igazan segít nekem ebben!

A sok ivással, a hirtelen haragjával, indulatosságával, türelmetlenségével csak még jobban ellök magától. És,nem ért meghogy miért, pedig ha segítene könnyebben elbírnék a három szerepemmel, de az a baj hogy nekem már nincs kedvem ehhez. Nem mondom vannak még most is jobb időszakaink, de az idegbeteg stílusa és a mindennapi sörivászata nálam már nem fér bele. Mondtam ezt neki nem is egyszer, ő ilyen, én olyan vagyok, változni már nem fogunk. Kérdem én! Van ennek így értelme? Nemtudom! De még nem adom fel! Hogy lesz e jobb? Nemtudom! És rosszabb? Igen, meg lehet! De amig birjuk csináljuk, mert van kiért, a fiúnkért! És hiába nem apatípus, sőt mondhatni egyáltalán nem az, de imádja a fiát, és a fiamon is látom hogy ahogy nő egyre jobban húz apahoz is! És ez így van rendjén. Nem akarom hogy egy hét apa egy hét anya igy nőjön fel, mert az mindhármunknak szenvedés lenne!

Ugyhogy ha nehéz is de 100xorra is nekiveselkedek és megpróbálom helyre hozni a dolgokat hiszen ez is az anya a nő feladata (sajnos vagy nem) hogy összetartsa a családot...még ha nehéz is, ilyen a nők sorsa! És ilyenkor örülök hogy fiam lett, és ilyenkor látszik hogy a párom anya nélkül nőtt fel!

Ugyhogy férfiak akik szapultak hogy az apának is ugyanannyi joga van, hát üzenem hogy igen joga az van, de ahhoz apaként is kéne viselkedni mert aztán egy nőnek már mit számítana hogy ötödik szerepként magára vegye az apa szerepet is, már meg se kéne hogy kottyanjon sajnos! :(

2014. szept. 19. 07:56
 23/23 anonim ***** válasza:

A szerepekkel kapcsolatban tökre igazad van, de amúgy én nem erre gondoltam :). Szerintem teljesen érthető, ha egy nő az első hónapokban 100%-osan anya. A kérdés az, hogy a pasinak jut e valamiféle öröm ebből. Úgy értem, a feleségét, mint nőt elveszíti pár hónapra - oké, ezzel jár. A szexről szintén le kell mondani jó időre - nehéz ügy, de kibírja az ember. Az első hónapokra csak szolga a fickó otthon - szar ügy, de fél lábon is kibírja az ember, ha kell. A kérdés csak az, hogy van e célja és sikerélménye a dologban.


A feleségem pl iszonyú hálás bármiért, amit segítek. Sohasem volt kényszer a gyereknevelés részemről, mert úgy állt hozzá, hogy én dolgozom, ezért megérdemlem a pihenést, meg amúgy is ő az anyja. Épp ezért, ha mondjuk elaltattam a gyereket, vagy tisztába tettem, vagy leültem vele gügyögni, a feleségem ezt bónuszként és hőstettként állította be, amitől piszok nagy csávónak és fantasztikus apának képzeltem magam. Ez azt eredményezi bármilyen nehéz is ez az időszak, akkor is boldogan csinálja az ember, mert van sikerélmény és cél.


Ezzel szemben egy kollégám és a párja úgy működik, hogy anyu igazi asszony módra úgy áll a sráchoz, hogy egy jó apa igenis csinál ezt, meg azt. Ha később ér haza a srác, már az fogadja, hogy a gyerek folyamatosan kereste. Mindig a fejéhez kapja, hogy nem foglalkozik eleget a gyerekkel. Hiába járt dolgozni a fickó minden reggel, akkor is 50-50%-ban osztották be, ki mikor kel éjszaka etetni (tápszeres baba). Igazság szerint észrevétlenül egy gályarabszolga-munka lett a srácnak a gyereknevelés, mert minden kötelesség volt. Amiért én jó apának éreztem magam, azzal ő csak megfelelni akart. A csaj minden nap csodálkozik, hogy a fickó valamiért mindig ki akar bújni a dolog alól. Nem csoda: ha egy férfit messzire akar az ember üldözni, akkor pontosan ezt kell tenni vele.


Nézd, nem én fogom megmondani, hogy a kapcsolatod menthető e, mert én nem élek benne. Őszintén szólva tudom, hogy mi hiányzik a pasidnak, csak éppen ezt neki akarnia kellene megtalálni. Említetted, hogy korábban is ivott, de dúlt a szerelem, megváltozott. Igen: mert egy tipikus lusta pasi, akinek ha van célja, mindenre képes, ha nincs, akkor meg csak bezárkózik és piál. Így működnek a férfiak, csak éppen ezt sokan nem tudják magukról. Én is voltam ilyen, de felismertem ezt. Mert akartam. Ha ő nem akarja, akkor b*hatod.


Mindenesetre, ha meg akarod oldani ezt, akkor e felől közelíts: motiváld, mutass neki célt, adj neki sikerélményt, biztasd. Próbáld kideríteni, mi az, ami inspirálja, és próbáld afelé mozdítani. Jelen pillanatban nehéz és értelmetlen és céltalan az élete, ezért viselkedik így. Ha kap elég motivációt, talál egy irányt, célokat, amiket el akar érni - és elhiszi, hogy el is tud érni -, akkor képes lesz 100%-os fordulatot venni. Ha viszont kritizálod és panaszkodsz neki, akkor vissza fog bújni a sörbarlangjába és kizárja a világot.


Leszögezem: nem mondom, hogy ez a te hibád lenne, mert nem az. Csak azt mondom, hogy ha meg akarod oldani, akkor így kell csinálnod és nem úgy, ahogy eddig. Az ilyen problémákat mindig gyökerestül kell irtani, mert ha a felszínt tépkeded, megerősödve nő vissza. Ez azt jelenti, hogy a problémád felszíne az, hogy a pasid agresszív, iszik és nem foglalkozik a gyerekkel. Ha ezzel foglalkozol, azaz próbálod rávenni, hogy türelmesebb, odaadóbb legyen, mindemellé pedig ne igyon, akkor csak letéped a gaz szárát, hogy a gyökerei jól megerősödjenek.


Épp ezért a gyökerét kezeld, miszerint a pasid boldogtalan, céltalan, kilátástalan és szenved. Szenvedés számára a mindennapok, ezért menekül a problémák elől. Az összes többi ennek a kivetülése. Erről beszélgess vele, hallgasd meg, neki mi fáj, mit szeretne. Segíts neki kiutat keresni és mutass neki boldogabb világot, mint amit a piálás nyújt. Korábban is azért hagyott fel ezzel, mert veled lenni jobb volt, mint piálni, mert értelmet adtál az életének és ezért nem volt már szüksége piára, hogy elmeneküljön az értelmetlenségből. Ezt kell visszahozni, ami k**va nehéz, de szerintem nem lehetetlen, de megfelelően kell csinálni.

2014. szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!