Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz az ismerkedé...

Miért ilyen nehéz az ismerkedés egyedülálló anyaként?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok van egy kislányom, egyedül nevelem.A pasik valahogy nem nagyon akarnak velem ismerkedni, pedig teljesen normális kinézetem van normálisan öltözködöm.A gyerek ennyit számítana??Egedülálló gyerekes apukával könnyebb lenne, de olyan nem nagyon van az én korosztályomban...??? Néha úgy érzem sose lesz többet párom, ez már 1 éve így van.
2010. jan. 20. 09:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nehéz, de nem lehetetlen. A barátnőm is egyedül maradt a kisfiával 30 évesen. Egy évig a válás után teljesen begubózott, aztán szépen kirángattuk. Elvittük bulizni, nagymama meg örömmel vigyázott az unokára, mert örült, hogy a lánya kimozdul. Az elmúlt fél évben, már 3 pasival is randizott. Igaz komolyabb dolog nem lett belőle, de nem a gyerek miatt, másért. De legalább önbizalmat adott neki, hogy elhívták randira. Biztos vagyok benne, hogy lesz olyan is, aki komoly lesz.

Te se add fel. Éld az életed, és ne görcsölj rá, mert a pasik megérzik. Olyan fiatal vagy még, tuti lesz valakid.

2010. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
29%
normális férfi nem akarja más gyerekét nevelni, etetni
2010. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság, hogy normális pasi nem akarja más gyerekét nevelni. A barátainknál a feleség elvált, egy éves volt a kisfia, amikor összeismerkedett a barátunkkal, aki egy nagyon jó fej krapek. Ez tizennégy éve volt, azóta boldogan élnek együtt, a fiút sajátjaként szereti. Többször szóba került, hogy örökbefogadja, amit a fiú is nagyon szeretne, de a "papír apja" természetesen nem járul hozzá, igaz leszarja a gyereket nagyívben.

Simán, bárhol összeismerkedhetsz valakivel. Csak egy példa, bár én házasságban élek, és visszautasítottam a randiajánlatot. Két (!) gyerekkel utcai hotdog árusnál vettünk hotdogot. amíg készültek, a pasi szóval tartott, szépek a gyerekek, milyen kis cserfesek, milyen csinos az anyukájuk stb stb. Következő alkalommal szintén bóközön, majd megkérdezte, hogy gyerekek és hotdog nélkül is öszefuthatunk-e?

2010. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nos, egyrészt valszeg a gyerek leköt, ismerkedni kevésbé van időd. Ráadásul kicsit más úgy elmenni randizni, hogy simán csak becsukod magad után az ajtót, vagy hogy azt is meg kell szervezni, h mi legyen a picivel. Ezzel 1ütt szerintem sokat segíthet, ha kipróbálsz pár társkereső oldalt.


Sajnos nem mondom, hogy a társkeresőkön feltétlen sima lesz a dolog; ez tőled is függ. A baj, h a te korosztályodnak tipikusan nincs gyereke (kivéve ha etnikum az illető, de te nem olyat keresel szerintem). Így aztán, bár 23-27 éves pasiból ugyan telítve vannak, de ők még nem fogják bevállalni más gyerekét. Én is így voltam, mikor ilyen helyen ilyen nő írt nekem. A 30kevés éves korosztályban viszont tarolhatsz; mindenki szereti a fiatalabb nőket és nekik a gyerek sem akkora gond (könnyen lehet, h nekik is van már). Szóval ha tizenpár év különbség nem zavar, akkor nincs nagy baj, ha zavar, akkor nehezebb a helyzeted.

2010. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
10:30-as ne magadból indulj ki. Rengeteg családot ismerek, akik nem vagy nem csak a sajátjukat nevelik, és tökéletesen működnek. Csak annyira felelősségteljesnek kellene lennie a pasinak, hogy amikor megismer egy anyukát, akkor át kellene gondolni, hogy menni fog-e. És ha nem, akkor ne bonyolódjon bele a kapcsolatba, mert azzal mindenkinek fájdalmat okoz.
2010. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem olvastam végig a válaszokat, úgyhogy bocsi. Saját tapasztalatomat írom le. 2 éves volt a fiam, amikor elváltunk az apjával. Természetesen voltak kapcsolataim, komolytalanok eleinte, mert nem igen akartam lekötni magam én sem és én is azt éreztem, hogy gyerekkel úgysem kellenék igazán senkinek. Viszont arra szükségem volt, hogy valakihez néha odabújjak. Egészen addig ellébecoltam a pasik között(ne ítéljen el senki, összesen 3-al volt kapcsolatom), amíg nem kezdtem el dolgozni a jelenlegi munkahelyemen és nem ismertem meg egy srácot, aki teljesen komolyan közeledett felém. Eltelt 8 hónap, amíg csak kerülgettük egymást és el nem hittem, hogy ez a pasi tényleg engem akar a hozzám tartozó extrával együtt. 6 év telt el, azóta összeházasodtunk és 2 éves a közös kisfiúnk. Ez így happy end. De volt olyan is akiről azt hittem, hogy komolyan akar. Akart is, csak a gyerek nélkül. Hát őt elküldtem. Tehát mindkét fajtával találkoztam, de most boldog vagyok és megtaláltam a helyem. Úgyhogy ne aggódj, van remény!! :)
2010. jan. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
54%

Igen, sokat számít a gyerek, egyeseknek. De még mindig jobb, mintha hitegetve/reményt keltve megfektetnek és utána otthagynak egyedül párnát áztatni (a gyerek meg nem érti, miért szomorú az anyja).

Egy kapcsolatnak akkor van értelme, ha anyagilag nem él két ember külön. A legtöbben erre nem, vagy hosszú távon nem képesek. Ebből kiindulva jobb talán hozzászoknod a gondolathoz, hogy a család ti ketten, a partner/szabadidő pedig egy különálló rész az életedben.


Mondhatnám úgy is, ha tudsz (személyiségfüggő), relatíve alkalmi kapcsolatokban is merj gondolkodni, melyekhez nem szükséges említeni, hogy van gyerek. De ehhez kell, hogy ne akarj mindenáron másban megoldást találni, különben csak rosszabb lesz, mint a magány. Ha így kialakul egy jó kapcsolat, akkor egy olyan emberben is felmerülhet a kompromisszum gondolata, aki a gyerek hallatán az ismerkedéskor takarodót fújt volna. De ez csak önkéntes alapon működhet, a részedről inkább tiltakozás mellett (a kapcsolat kiterjesztése ellen), mint bátorítással.

Nagyon más egy anyának csapni a szelet, akinek a gyereke az első, mint egy lánynak, akinek a fickó az első. A lányról a házasság/kapcsolatt anyára váltást sokan képtelenek túlélni, mivel nem készültek fel rá sem tudatukkal, tudásukkal, sem a kapcsolatuk nem épült olyan szilárd kötelékké, ami kibírja egy új jövevény 'közbeékelődését'.


A fentiek számos gondolati szálat tartalmaznak, így talán kuszaság, de a kérdésedre csak összetett válaszok léteznek, emberi, társadalmi, gazdasági, kultúrális, stb. összefüggéseket magukba foglalók.

2010. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én estem is hasonló az előzőéhez. Én akkor váltam el amikor a lányom 3 éves volt, és én is megijedtem, h így majd nehezebb lesz párt találni, de ez nem igaz. Randizgattam egy pár pasival, az ineternetről, és bár volt vagy kettő akit zavart a gyerek megléte, de nekem sem voltak szimpik, és nem is lett eblőle semmik. Majd lett munkám egy multi cégnél és az egyik főnök akinél jobb pasit nem ismerek, és akiért minden nő a cégnél oda volt ( gyermektelenek!!!), engem akart és nemhogy nem zavarta a kislányom, hanem még egy plusz pontot jelentett nála az, h anyuka vagyok, mert ő már régóta vágyott gyerekre. Azóta eltelet egy év és elvett feleségül és már várjuk is a közös babánkat. És ez a apsi 1000x intelligensebb és vonzóbb azoknál, akiknek probléma volt a gyerekem. Ha vkit igazán megfogsz lelkileg, nem lesz akadály a gyerek. Ami szetm fontos, hogy ne nagyon fiatal fiukkal probalj ismerkedni, mert ők még nem érettek egy gyermeke felvállalására, ahnem inkább 30-asokkal. 20 hetes kismama
2010. jan. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
34%
Nézd most kicsit durva és őszinte leszek, bocsi. Szerinted melyik az a hülye aki ennyi idősen bevállalna egy gyereket, aki ráadásul nem is az övé, mikor jelenleg (általában) bulizás, dugás, tanulás, karrier építés "a téma"? Nem kell senkinek sem ez a plusz "teher". Szerencsés vagy, ha találsz valakit.....
2010. jan. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Szerintem nem kell így lelombozni szegényt! Lehet, hogy neked rossz tapasztalataid vannak, de valószínűleg nem a 22 éves korosztályból kell válogatni. Mint már fentebb írtam, van remény. Én is találtam férjet gyerekkel. És nem egy egyedülálló anyuka találta meg a boldogságot másik férfi oldalán. Nyilván egy 22 éves fiút még a bulik izgatnak és nem a gyereknevelés, ebben igazad van. Mindenesetre nem kell feladni! Attól, mert nem a megfelelő férfinak sikerült elsőre gyereket szülni, még nem kell egyedül megöregedni!
2010. jan. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!