Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok féltékeny a...

Miért vagyok féltékeny a férjem exfeleségére?

Figyelt kérdés
A férjem 4 éve nem látta a volt nejét, de én igen, és elég sűrűn. Az asszony azóta új párkapcsolatban él, bár nem házasodtak össze. Ismerem az új pasit is. A férjem hagyta el őt 16 év házasság után, de nem miattam, én csak később jöttem be a képbe. Nem is beszélünk róla itthon, vagy ha szóba kerül, a férjem mindig közömbösen vagy lefitymálóan beszél róla. De én mégis azt érzem, hogy egy kanál vízben meg tudnám fojtani. Közös gyerekük nem született, a férjem mindent otthagyott neki, lakást, kocsit, az összes berendezési tárgyat, tehát nem kellett újrakezdenie. A mostani párja is kőgazdag. Gondja semmi. Igaz, nekem sincs, megvan mindenem, ami kell. Nem szebb nálam, sőt! Mindenki azt mondja, hogy össze se lehet hasonlítani bennünket, én címlapokon is szerepeltem, ő meg egy átlagosnak mondott nő, félig roma származású. Mégis azt érzem, hogy akkor lennék igazán boldog, ha ő boldogtalan lenne, és legszívesebben megtépném. De miért??? Semmi atrocitás nem volt soha közöttünk, egész életünkben csak egy pár szót váltottunk egymással, igaz, visszahallottam, hogy lek...ott, de nem érdekelt. Szerintetek miért érzem ezt mégis?
2010. jan. 20. 10:06
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A férjem nem "répázza" titokban az exét, ugyanis nagyon rendes ember. Csak azt a 8 órát nem tölti itthon, amíg a munkahelyén van. Nem iszik, nem dohányzik, a fizetését pedig az utolsó fillérig leteszi az asztalra. Imád, és a tenyerén hordoz. 4 éve vagyunk együtt, nincs gyerekünk az igaz, de nekem van egy lányom az előző házasságomból. A férjem és a lányom imádják egymást. Különben meg nem téma itthon sem az ő exe, sem az enyém. Nagy ritkán szóba kerül és kész. Nem várom azt tőle, hogy fikázza a volt asszonyt, mivel ezt 4 évvel ezelőtt már megtette, de ő túllépett rajta, én viszont nem, ahogy az ábra is mutatja. Azt pedig csak azért írtam meg, hogy címlapokon is szerepeltem, hogy elkerüljem azt, hogy ilyen válaszokat kapjak, hogy "biztos jobban néz ki, mint te", stb. Biztos, hogy vannak önértékelési gondjaim, ezt én is tudom, de egyáltalán nem vagyok nagyképű, és szellemi paraméterekkel is rendelkezem, ha nem így lenne, nem alkalmaznának olyan munkahelyen, ahol a külső nem számít. Mindenesetre elgondolkodom a válaszaitokon, és még egyszer köszönöm, hogy megírtátok a véleményeteket!
2010. jan. 20. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!