Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az jó nevelés,...

Mit gondoltok az jó nevelés, ha a gyerek nem eszik meg valmailyen ételt és jól elvereik, vagy azt mondják, hogy többet haza se jöjjön?

Figyelt kérdés
Bizony a régi világban még divat volt ez, viszont ma már úgy érzem, ez nem állja meg a helyét. És azt sem hiszem, hogy ez lenne a nevelés lényege. Nektek mi a véleményetek? Minél több értelmes választ várok fiúk, lányok, leendő apukák és anyukák.
2010. jan. 20. 20:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

verést ilyenért sosem kaptunk. iagz, mindent meg kellett enni, nem volt válogatás, fujjolás az ételre. aztán ha valamelyikünk valamit nagyon utált, akkor azt nem kellett. de válogatás nem volt.

legalább mindent kóstoljon meg, azután eldönheti, hogy szereti-e. jómagam is utálok pár dolgot, amit sosem ennék meg.

2010. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem helyes gyereket verni, meg félelmet kelteni benne. Én csak elmagyaráznám, hogy ezt kell megenni, mert egészséges, és szeretettel készítettem neki. "Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni, egymást kell szeretni és nem megenni"
2010. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
A gyerek nem véletlenül tiltakozik, meg miért nem gondol a háborús/afrikai éhezőkre. Ha erőltetik, még kihányja. Na ekkor mit léptek anno?
2010. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már nagy gyerekeim vannak (19 és 20 évesek), soha semmilyen ételt nem erőltettem : ami nem ízlett nekik, azt nem kellett megenni!


Mindig úgy főztem/főzök, hogy mindenki ízlését figyelembe veszem.

Pl. a lecsót mindannyian szeretjük, de

- a férjem tojással

- a fiam tarhonyával

- a lányom rizzsel

- én akármivel

Kicsivel több munkával nem nehéz háromféleképpen elkészíteni, 3 edényben, csak a köret változik.


VAGY : A fiam utálja a csirkecombot, de imádja a csirkemellet...

A lányom inkább a csirkecombot szereti...

Most miből áll ilyet is, olyat is kirántani és mindenki azt kapja, amit szeret?!


Érdekes, hogy a gyerekeim imádják a spenótot, sóskát, zöldborsófőzeléket, gyakran hétvégére is ezt kérik!


Én úgy gondolom, hogy mindenki pontosan tudja, mit kíván a szervezete, mi esik jól neki.

Semmi értelme olyat belekényszeríteni, amit utál, undorodik tőle!!! (Nem hiszem, hogy az hasznára válik, ha 5 perc múlva kihányja vagy fél napig forog a gyomra tőle.)


Én sem szeretném, ha belém kényszerítenék pl. a pacalpörköltet vagy a körömpörköltet, tuti összehánynám magam!


Ennivalót egy gyerekbe veréssel belekényszeríteni én eléggé fasiszta módszernek érzem (már bocsánat!)...

SŐT! Egyáltalán, a VERÉS nem nevelési módszer, hanem erőszak! (Könnyű egy erős felnőttnek megverni egy gyenge, kiszolgáltatott gyereket!)


Ja, és azt is leírom : nálunk a gyerekek 9-10 éves kora óta a gyerekeknek is van "szavazati joguk", vagyis kérhetik, hogy mit főzzek vagy milyen programokat csináljunk. Közösen döntünk, de mindannyiunk kérése figyelembe van véve!

2010. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell főzni amit szeretnek :D
2010. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, örülök, hogy ma már nem úgy nevelik a gyerekeket, mint a régi időkben. Bár sok előnye van a régi koroknak, de a gyereknevelésnél szerintem a középútat kell megtalálni.


Egy 27 éves fiú

2010. jan. 20. 21:36
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy felnőtt sem szeret minden ételt, akkor a gyereknek miért ne lehetne ízlése?
2010. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer azt mondta anyu ebédnél,hogy addig nem kelhetek fel az asztaltól,amíg meg nem ettem a tökfőzeléket.Du. 3-ig bírták a szüleim,utána kiborították a tányért.Azóta ezen röhögünk.Ma sem szeretem,de nem emiatt,egyszerűen nem jön be.
2010. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Na nálam pont az ellenkezőjét követték el:

belém tömtek mindenféle főzeléket, csalánteát meg hagy ne soroljam fel a dolgokat. Megvertek, ha nem ettem meg. Egyszer volt hogy pizzát készítettek és én nem szerettem rajta a szalonnát... leválogattam a pizzáról, erre meg kiakadtak és a szobába ráncigáltak majd a kaját "bevágták" hozzám a szőnyegre, és azt mondták, hogy addig nem jöhetek ki a szobából ameddig meg nem eszem... kóstolásról szó sem volt :( ... Azóta egyetlen egy főzeléket sem tudok még meg kóstolni sem :(( most alig vagyok 50 kg, de minden étkezés egy horror számomra :((


Ha lesz gyerkőcöm, tuti csak arra kérném meg, hogy legalább kóstolja meg, mert nem tudhatja kinézetre, hogy ízlene e neki, csak vegye a szájába és ha kell -normálisan - köpje ki egy szalvétába :D azzal nem veszít semmit, ha megkóstolja... csak ilyenkor nem szabad nézni, egy -két pillanat múlva kérdezném meg ízlett-e neki :) Mutatnék egy-két Gordon Ramsay (szakács) részt - hogy milyen hévvel köpi ki a neki nem ízlő kajákat :DDDDD


Ja és a munkahelyemen a vitt kajákat mindig ketté szoktam szedni, mert így legalább magamat is meg tudom dicsérni, hogy még kérek repetát :DDD tudom gyerekes, de legalább van egy kis sikerélményem... :DDD


Múltkor a páromnak mondtam az egyik előre panírozott halfilének kinéző cuccra azt, hogy :" na ezt biztosan nem engedem be a szervezetembe"... azóta jókat röhögünk, ha van olyan ami nem ízlik :DDDD


28L

2010. jan. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

20:31-es válaszoló vagyok.

A 23:00-ás válaszolót nagyon sajnálom!

Borzasztó lehetett ilyen szülőkkel élni! Szerencsére már felnőttél és közük nincs hozzá, hogy mit eszel meg!

El sem tudom képzelni, hogy ez mire jó egy szülőnek, hogy terrorizálja, kínozza a saját gyermekét!

Majd a saját gyerekedre is figyelj, ha a nagyszülők közelében lesz, nehogy vele is megismétlődjön ez a dolog!

Nagyon haragszok a szüleidre!

2010. jan. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!