Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az jó nevelés,...

Mit gondoltok az jó nevelés, ha a gyerek nem eszik meg valmailyen ételt és jól elvereik, vagy azt mondják, hogy többet haza se jöjjön?

Figyelt kérdés
Bizony a régi világban még divat volt ez, viszont ma már úgy érzem, ez nem állja meg a helyét. És azt sem hiszem, hogy ez lenne a nevelés lényege. Nektek mi a véleményetek? Minél több értelmes választ várok fiúk, lányok, leendő apukák és anyukák.
2010. jan. 20. 20:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell! Az ilyen gyerekből simán lehet anorexiást, mert megutálja az ételt! Nálunk is anno mindent megkellett kóstolni mindent, de ami nem ízlett azt nem erőltették. És pl. én már rengeteg mindent megeszek, amit gyerekkoromban nem. Azt is hülyeségnek tartom, amikor egy szülő nem szeret valamit, ami mondjuk még egészséges is lenne, és a gyereknek sem ad. Az egyik ismerősöm nem szerette a tejet, és ezért nem adott tejet a gyereknek. Ekkora baromságot.

Olyan mondjuk nálunk volt, addig válogattam (hisztiből), hogy amikor anyukám a 10. fajta felvágottat rakta elém, és nem volt jó, akkor közölte, hogy fel lehet kelni az asztaltól. De erőltetni bármit is a legnagyobb hülyeség.

Keresztanyám anno leerőszakolta a torkomon a sárgarépapürét, pedig nem szerettem. Kihánytam, és 10 évig nem ettem a sárgarépát. Pedig csak 5 éves voltam.

2010. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
39%
Csak nem fogja kikapcsolni az ösztöneit és éhenhalni.
2010. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
jó nagy baromság, régen is az volt....semmi értelme, csak negatívumai vannak ennek. semmilyen ételt nem kell erőltetni. persze azt sem kell hagyni, h. a csemete csak vacak kajákat egyen. :)
2010. jan. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
2010. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
74%
2. vagyok! Nem azt mondtam hogy beletömném, de elmondanám neki hogy mások éheznek és nagyon sokan ilyet sem tudnak enni.... Persze ha tudom hogy nem ízlik neki, nem tömném bele
2010. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az igaz, hogy mások éheznek, de szerencsére mi nem vagyunk ebben a helyzetben. Én úgy vagyok vele, hogy a legtöbb ételt megeszem, de például, ha a halnak megérzem a szagát, akkor már bocsánat, de a gyomrom is felfordul. Ugyanígy vagyok az alkohollal.
2010. jan. 27. 19:38
 27/27 anonim ***** válasza:

Kedves 20:31/08:58!

"Majd a saját gyerekedre is figyelj, ha a nagyszülők közelében lesz, nehogy vele is megismétlődjön ez a dolog! "


23:00 vagyok!

Mindenképpen figyelni fogok a nagyszülőkre. Köszi! Pussz

2010. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!