Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tartják tiszteletben...

Miért nem tartják tiszteletben a szülők a gyermekeik véleményét?

Figyelt kérdés

Évek óta megfigyelhető nálunk a családban, hogy ami a gyereknek tetszik, azt a szülők degradálják. Ha én azt mondom ha az egyik kedvenc filmemet adják a tévében, hogy "Anya, ez a film nagyon jó, mindenképp nézd meg!", valahogy úgy reagál, hogy "ja, gondolom valami elvont baromság, kösz nem". A zenével ugyanez a helyzet, amit én hallgatok, az agyromboló, fülsértő, és mindenféle jelzőkkel illetik. A mai kor zenéje, baromsága, fujj. Sehogy sem tudom velük megértetni, hogy ezek javarészt olyan zenék, amik már az ő idejükben is voltak, az más, hogy ők nem kerültek kontaktba vele. (Pl-ul egy 20 éves zenekar legrégebbi számai, világzenék vagy éppen népzene.) Nem azt szeretném, hogy ugyanazt szeressük, de engem nagyon bánt, hogy ami nekem tetszik, az csak rossz lehet, és ők mindent elvből elutasítanak - úgy, hogy azt se tudják, miről van szó. Ha szeretnék nekik mutatni egy-egy számot, esetleg filmet, amiről azt gondolom, hogy ismerve az ízlésüket igenis tetszene nekik, ha nem én ajánlanám... Elküldenek a fenébe, hogy hagyjam őket békén ezzel.

Ha nem szólnának semmit, akkor én sem tenném, de folyton becsmérelnek mindent, pedig nem vagyok az a típus, aki mondjuk a zene bömböltetésével rákényszerítené őket, hogy naphosszat azt hallgassák, amit én.

Én sem szólok semmit, amikor a legjellegtelenebb zenékről zengenek litániákat. Nem értem, miért nem lehet tiszteletben tartani a másik ízlését.

Sokszor ismerősök, család előtt is ócsárolnak mindent, ami nekem tetszik, hangsúlyozva, hogy az ő lányuk bizony ilyen leprát hallgat.

Régóta tart ez, és engem mostmár kezd iszonyatosan zavarni, hogy nem hagynak békén ezzel. Mégiscsak jogom van azt szeretni, amit akarok.

(Nem vagyok már 14 éves, és nem, nem ez a legnagyobb problémám az életemben, de mostmár nem bánnám, ha valahogy sikerülne leállítanom őket.)


2010. jan. 21. 02:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Oké, korán van még, nade ennyire...? :) Mp = másodperc.

Egyébként alapjában véve az újdonságokra (zenei téren, meg mindenhogyan) nagyon is vevők, ha kell az XY új CD-je, azonnal szaladnak hozzám, hogy szerezzem meg.

Magyarán rengeteg olyan zenét hallgatnak, amit akár én is szerethetnénk, és sok olyat nem, amit simán szerethetnének (pl Bryan Adams - anyunak simán stílusa az effajta nyál-zene - bocs, ha valakit megbántok, én is szívesen meghallgatom időnként). Csakhát ha én azt mondom, hogy ez jó, akkor ők tüntetőleg tekerik is a rádiót. Itt csak ez a tudat számít, nem a zene milyensége.

2010. jan. 21. 07:01
 12/20 anonim ***** válasza:
Megértelek. Szerintem az is gond lehet, ha késői gyerek vagy, ha túl nagy a korkülönbség a szülő és a gyerek között. Én el nem tudom képzelni, hogy ne érdekeljen, hogy a fiam mit szeret és mi teszi boldoggá. Bár az én fi
2010. jan. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%
*am még csak 2 éves, de már most olyan édes amikor jön és meséli el a babadolgait. Sajnálom, hogy ennyire befásultak a szüleid. Változtatni ezen már nem tudsz...
2010. jan. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%

Te sem tartod tiszteletben a szüleid ízlését,amikor azt nyálasnak nevezed.Úgy gondolom,hogy a szüleid azt szeretnék,ha valódi,értékes zenét hallgatnál a mai értéktelenek helyett.

Ha valaki elmegy az Operaházba,vagy egy koncertre,és Verdit,Mozartot,Liszt-zenét hallgat,akkor az igényes zenét hall,és csendben élvezi és feltöltődik vele.

A ma divatos zenéknek sem dallama,sem értelmes szövege nincs.A koncerteken pedig az előadó tornamutatványokat végez éneklés közben,a zenekar pedig csörömpöl a hangszerekkel,néha fülsértő hangokat adva ki.A közönség pedig csápol és üvölt,de nem tudná a számot együtt énekelni az előadóval,mert nincs is mit.

Tudom,hogy ma ez a divat,ahogy a képzőművészetben is a modernnek mondott művek,de ezek egyike sem maradandó.

Ha meggondolod,hogy a klasszikus művek örökéletűek, a divatosak pedig legfeljebb 10 évig vannak divatban,akkor elgondolkodhatsz azon,hogy melyik az értékesebb.

Verdi,Bach,vagy akár a Csárdáskirálynő stb.is túlélt századokat,a 20 évvel ezelőtti zenekarokra viszont már senki nem emlékszik.Ahogy Rembrand,Munkácsi stb. festményei is mindenki számára érthetőek és szépek,úgy csak a sznobok számára elfogadhatóak a mai modern,ócskavasakból összetákolt szobrok.

Hogy az egyik leghíresebb festő példájával éljek:Picasso kezdeti művei mindnki számára érthetők,a későbbiek pedig híresek ugyan,de senki nem érti és nem tudja,hogy mit ábrázolnak.

Régen egy zeneszerző vagy énekes,akkor érezte magát sikeresnek,ha a számait az utcasarkon is énekelték az emberek (még Beatles,és az Abba-számokat is ),ma elég,ha a közönség őrjöng és csápol nekik.

Természetesen te hallgasd azt,ami neked tetszik,de gondolkozz el a szüleid véleményén is.

2010. jan. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem csak régen voltak értékes művészi munkák szerintem. Sőt, a régi nagyoknak akiket emlegettél voltak olyan számaik is, amiknek ugyan a dallama nagyon jó, viszont szövege ugyanúgy nincsen. Vannak mai nagyon jó számok és régen is voltak rosszak. Nem is ezzel van a baj. Hanem azzal, hogy az egyik fél nem fogadja el a másik véleményét. Ahogy elnézem, te is ilyen lehetsz kedves utolsó. Mivel nem ismered a mai zenéket és egyéb művészeti alkotásokat, így számodra csak a régi korok művészei képviselhetnek értéket. Ezzel nincs is gond, sokkal inkább azzal, hogy te is akárcsak a kérdező szülei élből azt mondod, hogy ma nincsenek is jó zenék, értékes művészeti alkotások. Ha majd mindet megnézted/meghallgattad, akkor jelents csak ki ilyet. Addig meg, talán tanuld meg leírni Rembrandt és Munkácsy nevét, mielőtt példálózol vele.
2010. jan. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ismerem a mai zenéket és hallom is, ( mivel a család fiataljai azt hallgatják )de a véleményemet fenntartom.
2010. jan. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Sem dallama, sem értelmes szövege. :) Talán legközelebb látogass el a család fiataljaival egy Műveszetek Palotájában, vagy akár a Petőfi Irodalmi Múzeumban tartott koncertjére ezen zenakarok egyikének. :) Vagy! Nézz utána, hány értelmetlen dalszöveg került iskolai tankönyvekbe verselemzés céljából.

A 20 évvel ezelőtti zenekarra pedig mindenki emlékszik, mert a mai napig működnek.

Anyu, te vagy az? :))) (Ez persze csak tréfa.)

2010. jan. 21. 08:55
 18/20 A kérdező kommentje:
Továbbá lenne mit mesélnem a szüleimnek a zenész-közönség kapcsolatról is, amit tapasztalok, szerintem meglepődnének, milyen emberi. Persze ez nem általános dolog. Sajnos őket ez sem érdekli, nem hallgatnak meg, pedig lehet máshogy gondolkodnának, ha minimális érdeklődést mutatnának, és egyszer az életben minden pofavágás, szájhúzogatás, és beledumálás nélkül meghallgatnának. Azért tanulságosak a válaszok.
2010. jan. 21. 08:59
 19/20 anonim ***** válasza:

Amíg ennyire lenézed a szüleidet, ez nem fog változni.


Ártatlan vagy a dologban annyiban, hogy szemlátomást tőlük örökölted, csakhogy ez nem oldja meg magát a problémát, sőt, ártatlannak vélve magad még inkább feljogosítva érezheted magad arra, hogy ne tiszteld őket. Pedig te a világon sem lennél, ha ők anno úgy döntöttek volna...


A tiszteletet ki lehet vívni erőszakkal is (jó kis középkori módszer volt a váruraknál, kivégezték a tiszteletleneket), de esetedben valószínűleg csak az működne, ha előbb elkezdenéd tisztelni a szüleidet. Nem azzal, hogy nem szólod le őket szemtől szemben, mert az a minimális szint alatt van valamivel. Hanem úgy, hogy elismered őket, azt amit tettek érted. Nem kell hálásnak lenned, nem kell viszonoznod stb. "CSAK" tisztelni őket. Ez neked még nem megy, úgy látom. (Több más hozzászólóval együtt.) Amúgy ez nem baj, remélhetőleg még sokáig fogsz élni, van időd...


42/F

2010. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Jézusom, mi ez a fatális félreértés? Nagyon is tisztelem a szüleimet, az nem tiszteletlenség, hogy nem a kedvencem az a zenei stílus, amit ők preferálnak. Sőt, örömmel meg is szerzem nekik, ha kérik, ez a legtermészetesebb. Nincs okom panaszra, semmire, amíg nem köteleznek rá, hogy hallgassam is.

A kérdés még mindig csupán annyi, hogy miért piszkálnak megállás nélkül, amikor tudják, hogy megbántanak vele.

2010. jan. 21. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!