Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg nem normális, vagy...

Ez tényleg nem normális, vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

3 éve élünk együtt a párommal,és az előző kapcsolatomból született 5 éves fiammal. Most úton van a közös babánk, akit terveztünk,vártunk.

A párom exe 3 év alatt sem lépett túl azon,hogy mi együtt vagyunk ( 5 éve,hogy szétmentek,és nem miattam ).

Folyamatosan jelen van az életünkben,minden szarért a páromat hívja. Pl leszakadt szekrényajtót megszerelni, szobát átrendezni. A párom igyekszik a fiával tartani a kapcsolatot, heti szinten találkoznak, persze csak is úgy,ahogy az exnek megfelel, mindenben mi alkalmazkodunk. Ha a gyereknek iskolai rendezvénye van,én nem mehetek, csak a párom.

Ezt el is fogadtam. Azonban most,hogy megtudta a babát, akcióba lépett. Fűnek fának híreszteli,mekkora szar alakok vagyunk, hogy bevállaltunk egy gyereket, hogy neki mennyire nem tetszik. Hívogatja a rokonokat, uszítja őket, a gyereket is.

Ez csak szerintem nem normális?


2014. szept. 29. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem te is tudod h nem az !
2014. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Janka néni ***** válasza:
86%

Normálisnak ugyan nem normális. De! ha foglalkoztok vele - amit el akar érni - azzal csak adjátok alá a lovat. Tudod: azzal álla bosszút, hogy csak fel sem vette.

Persze a párod azért egy kicsit megalkuvó. Pl. az én gyerekem iskolai rendezvényére az jön el velem, akit én magammal viszek, nem az, akit egy harmadik megenged. Nem ártana, ha a párod kicsit jobban érzékeltetné vele, hogy őket csak a közös gyerek és csak ebben a tekintetben köti össze. Ennyi.

2014. szept. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Egyedüli baj itt a pároddal van. Ő nem kezeli úgy a nőt, ahogy kellene, emiatt vérszemet kapott. Kit érdekel, ha hívogatja, meg elromlott a szekrénye? Hívjon szerelőt. Vagy a saját rokonait, barátait. Tudatosítsd a pároddal, hogy a gyereken kívül semmi köze ahhoz a nőhöz. Már a te családod része. Nyilván nem szakad le róla a nő, ha azóta is ilyen szorosan része az életének! És mi az, hogy nem mehetsz az iskolai rendezvényre? A párodnak emiatt is ki kellene állnia melletted. Amikor nálatok van, elláthatod? Nem az út széléről felszedett esti kalandja vagy, hanem az élettársa, aki a gyerek testvérét hordja ráadásul. Miért hagyjátok diktálni a nőt? Ez az egész a párod hibája, mert ő nem állt a sarkára. És nem, nem normális, jól látod.
2014. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Leginkább a párodon múlnak a dolgok, neki kellene korrekten a helyére tenni az exet.
2014. szept. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát a párodnak kellene mondanod, figyu, soha többet nem mész el hozzá, mert ez így csak rossz lesz, szét fog benneteket választani. Az hogy ilyen bunkó, hogy pletykál, sajnos nincs mit tenni, max jól beolvasni neki.
2014. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Mellesleg mikor a mostani párommal megismerkedtem, rajta is csüngött még az exe. Ő dobta ki ugyan, de aztán rájött, hogy milyen jó dolga volt mellette. Amikor képbe kerültem, folyamatosan hívogatta, persze mindig olyan időpontokban, amikor nyilvánvaló, hogy az ember a párjával van. A páron nem látott semmi hátsó szándékot a dologban, még sajnálta is, hogy milyen életképtelen "szegény".. Tűrtem 1-2 hónapig, aztán elbeszélgettünk arról, mennyire ártatlan is az exe. Ő nem látott a nő indítékai közé, de miután elmondtam az én álláspontomat, hirtelen már ő sem érezte olyan létfontosságúnak, hogy rendelkezésére álljon az exnek. És csodák csodája, a nő életben maradt így is. Persze náluk nem volt gyerek.. Tudatosíthatnád a férjedben, hogy a nővel a házassága véget ért, már nem ő a támasz és nem tartozik semmivel neki, ha valamit megtesz érte, azt szívességből tegye, mert egyébként nem kötelessége. Persze a gyerek ugyanúgy a gyereke, de az anyját tegye helyre.
2014. szept. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kései Sirató ***** válasza:

Nincs olyan bíróság, amely a párodat arra kötelezné, hogy ne vigye az iskolaiu eseményre az élettársát/feleségét. Szóval itt ő legnagyobb hibás, hogy őnként úgy táncol, ahogy egy nő fütyül, aki már senkije. Te vagy a párja! Beszélgess el vele.

A nőt meg fenyegesd meg, hogy feljelented becsületsértésért, nincs hozzá joga, hogy a hátad mögött bunkózzon.

2014. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk pontosan ez a helyzet, Kérdező.

Azzal a különbséggel, hogy az én kedves párom még hazudik is nekem, letagadja hogy átment az exéhez megcsinálni a szekrényajtót. Aztán persze utólag mindig kiderül.

Pont a napokban untam ezt meg, és 12 hetes terhesen elköltöztem tőle. Érdekes, egyből észbe kapott, egyből a sarkára tudott állni és el tudta küldeni a vérbe az idióta exfeleségét.

2014. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg a párodnak hogy egyszerűen ne menjen többet az exéhez, csakis akkor ha a gyerek ügye megkívánja. A többi indok csak felesleges vitát és időt fog teremni ezt a férjed is meg értheti.
2014. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!