Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért veszekszünk ennyiszer?

Miért veszekszünk ennyiszer?

Figyelt kérdés
Anyukámmal eddig nagyon jó kijöttünk egymással, most meg minden apróság miatt beszól nekem amire én ideges leszek és összeveszünk.A suli miatt is nagyon stesszelek.Néha szörnyen érzem magam itthon.Mit tegyek hogy újra normálisan tudjunk beszégetni veszekedés nélkül? Ebben én vagyok a hibás? (Mármint nem kéne felhúznom magam tudom de neki se kéne beszólni.) Nem?
2010. jan. 22. 16:04
 1/2 anonim válasza:
Mit értesz azalatt, hogy beszól?
2010. jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Néha, miközben csak azt hisszük el, amit látunk, megesik, hogy leginkább azt látjuk mindenben, amit leginkább hiszünk. Nem mondom, hogy te vagy az oka az egésznek, azt se mondom, hogy neked kell megoldanod, de ott a lehetőség feltárni, hogy miben vagy felelős a dolgok ilyen alakulásáért, és mivel tudnál tényleges megoldással vagy jobbítással szolgálni. A veszekedés viszonylag sima ügy: ha az egyik fél egyszerűen leáll, marad passzív, akkor sok felfedezés kínálja magát neki. Észreveszi, hogy egy fájdalomra éhes szempár tulajdonosa fájdalmat próbál okozni neki, amire ő is hasonló, fájdalomkereső mintákkal válaszolna, ha hajlandó lenne kicsit is moccanni. Szép pillanatok ezek, feltárják a valóságot és nevetségesen egyszerű megoldások születnek. Plusz némi bónusz személyes fejlődés terén.
2010. jan. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!