Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen felelőtlenek az...

Miért ilyen felelőtlenek az emberek? Olvasgatom itt a kérdéseket és teljesen el vagyok képedve.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem akarok senkit megsérteni, de mostanában a kérdéseket olvasgatva egyre többször jukadok ki olyan kérdéseknél, ahol fiatal, huszonéves anyák panaszkodnak. Nem tudom megérteni az olyan embereket, akik albérletbe, bármely anyagi támogatás nélkül gyereket vállalnak.Nem mérik fel a költséget, nem veszik figyelembe, hogy az a kicsi mennyi mindent nélkülözni fog? Ti mernétek albérletbe, munka nélkül, bizonytalan kapcsolatba gyermeket vállani? Én biztosan nem.
2010. jan. 22. 18:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

20:46 - Ezt nem felelőtlenségnek hívják, hanem balszerencsének, meg úgy, hogy "ez Magyarország"... Nem ti vagytok a felelőtlenek, hanem azok, akik nem is készek egy gyerekre lelkileg se. Aztán miattuk van a sok neveletlen, érzéketlen, veszélyes gyerek...

Ti jó szülők vagytok, mert igenis törekedtek a megoldásra, és ti nevelitek is a gyerekeket, nem úgy, mint azok, akik csak megcsinálják, aztán nem is foglalkoznak velük...

2010. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
21:18 - Ismerek személyesen olyan egészséges gyerekeket, akiket az anyjuk 30-on túl szült (egyikük az öcsém).
2010. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem azt mondom, hogy nem lehet belőle egészséges gyerek, csak akkor már kisebb az esélye, mint fiatalon.
2010. jan. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

tegnap 19:50-es vagyok és a tegnap 20:00 órásinak válasz, ill. úgy az egész kérdéskörre is:


Szerintem kiderül irományomból, hogy én nem ezekre az esetekre gondoltam. Én is csatolgathatnék be 1-2 példát, amikor igenis előfordulnak teljesen váratlan teherbeesések. Erre nem csatolok inkább, hanem a saját példámat írom: egy olyan alkalommal maradtam terhes, amikor a legkevesebb esélye volt a teherbeesésnek, ráadásul úgy, hogy spirálom volt!!!

Vagy a másik lehetőség, ha nem teljesen váratlan a teherbeesés, hanem a másik fél pl. meghátrál (áltatva a nőt, hogy szeretne gyereket stb, s amikor tényleg sikerül, akkor menekülőre fogja a dolgot, előbb vagy utóbb, tán ő sem tudja pontosan miért...). Erre nincs személyes tapasztalatom, de itt is olvasni ilyesmiket, s ismerőseim között is akad sajnos.


De van olyan helyzet is, amikor az férj/fiú meghal, s a feleség/lány már terhes. Erre szintén van sajnos saját tapasztalatom. Nem volt kérdés, hogy megtartom közös gyermekünket, akit valóban nagyon szerettünk volna, s egy évbe is beletelt, míg megfogant. Életem legjobb döntése volt, hogy megtartom, felnevelem. Igaz, nagyon megküzdöttem, nyakamon a hitellel, kevés fizetéssel, stb. Nem kuncsorogtam, de tehettem volna. Megoldottam másképp. Dolgoztam keményen. Kis híján rá is mentem. De mégis egyáltalán nem bántam meg, hogy megszültem, s nem vetettem el, bár voltak akik ezt javasolták...

Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy vannak olyan helyzetek, amikor nem kizárólag a pénz határozza meg, hogy szüljön-e valaki vagy ne.

Érthető, hogy a szülés, gyereknevelés több költséggel jár, mintha nem lenne, de egy csomó módja van, hogy minimalizáljuk a költségeket. Erről előttem már írtak.

Szóval lehet másképp is. S lehet adni a gyerekeknek pénz nélküli nagyon sokat...


Mindazonáltal, egyetértek azzal, hogy, ha valaki családalapításra adja a fejét, annak át kell értékelnie nem csak az anyagi hátterét, hanem az egész életét.

S azzal is, hogy szemét dolog a férfit kijátszani, s csupán az ondójára, és/vagy a pénzére hajtani. De én nem ezekre az esetekre gondoltam. Talán most már egyértelműbb.

2010. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
00:43 - És olyanok is léteznek, akik fiatalon beteg gyerekeket hoztak a világra. Ez nem az anya életkorától függ, sokkal inkább az életvitelétől, az aktuális egészségétől. (pl. nem véletlenül nem szabad kismamáknak dohányozni, kerülni a stresszt, a balesetveszélyes helyzeteket, munkát, vagy ha egy kismama cukros, koleszterinproblémás, vagy egyéb tartós betegsége van, akár veszélyeztetett terhesnek is minősíthetik, ismerek valakit, akinek egyik kolléganője a nagyon stresszes munka miatt vetélt el, és fiatalon).
2010. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!