Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen felelőtlenek az...

Miért ilyen felelőtlenek az emberek? Olvasgatom itt a kérdéseket és teljesen el vagyok képedve.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem akarok senkit megsérteni, de mostanában a kérdéseket olvasgatva egyre többször jukadok ki olyan kérdéseknél, ahol fiatal, huszonéves anyák panaszkodnak. Nem tudom megérteni az olyan embereket, akik albérletbe, bármely anyagi támogatás nélkül gyereket vállalnak.Nem mérik fel a költséget, nem veszik figyelembe, hogy az a kicsi mennyi mindent nélkülözni fog? Ti mernétek albérletbe, munka nélkül, bizonytalan kapcsolatba gyermeket vállani? Én biztosan nem.
2010. jan. 22. 18:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Mintha a kérdező "jukadok"-ja nem lenne hibás... helyesen: Lyukadok, ha már mindenki a helyesírással kukacoskodik.
2010. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
74%

Nem újdonság a dolog sajnos, csak egyre jobban elszaporodik.

Egy szomszédunk egyik lánya úgy volt vele fiatalon - rengeteget pasizott -, hogy neki csak gyerek kell, aztán össze is jött - az apuka kiléte bizonytalan, egyik partnere se vállalta -, és szép lassan az évek során rájött, hogy a gyereknevelés nem is olyan gyerekjáték, ahogy ő gondolta. Nehezen ment nekik évekig, nem volt saját lakása vagy albérlete, az özvegy anyjával élt - a húga már korábban kiköltözött Londonba, először csak dolgozni ment ki, aztán férjhez ment és ott maradt -, aztán egyszer csak fogta magát és a lányát, és elindult szerencsét próbálni az Egyesült Államokba. Végül azért nagyjából szerencséje lett, mert talált magának párt és férjhez is ment, és lett még egy gyereke, szóval már családban él, de kőkeményen megvolt a tanulópénz is.


Én felelőtlennek tartom azokat a nőket, akik gyereket szülnek "apa nélkül" - értem ezalatt azt is, aki kalandokból esik teherbe, meg azt is, akinek bár van párja, de a párja nem akarja a gyereket -, bele se gondolnak, hogy a gyereknek milyen lesz felnőni úgy, hogy az egyik szülője nem kér belőle, akár mellette van, akár nincs.

2010. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos ez mostanság nagy divat lett. És ha megkérdezed, hogy miért csinálta, akkor csak az a válasz, hogy joga van hozzá, hogy szüljön. Azt én sem értem, hogy a gyereknek nincs joga olyan családban felnőni ahol rendezettek a körülmények? Miért hajtogatják ezek a szülők, hogy nekik ehhez is és ahhoz is joguk van, közben a gyerek érdekeit senki nem nézi sajnos. Nekem sem hullott az ölembe a lakás, keményen megdolgoztam érte és nem kevés hitelt törlesztek. 4 évig reggeltől késő estig dolgoztam, minden plusz munkát elvállaltam a férjemmel együtt, közben főiskolára jártam azért, hogy lehessen lakásunk és autónk és végre babánk. És így 24 éves koromra anyuka lehettem. Bárki meg tudja csinálni ha nekem sikerült, csak nem kell rinyálni, hanem tenni kell érte. És akkor talán a gyerek érdekei is szem előtt lesznek tartva egyszer.
2010. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

Ok, felelőtlenség, ez tény.


De ha már megfogant... valahogy. Mondjuk, ha nem tehet róla (mert azért ilyen is akad, bár nem sok), vagy tehet róla, de átverték, akkor vetesse, ölje meg inkább a magzatot? Húszévesként én is ezt mondtam volna, de ma már nem. Vannak helyzetek, amikor az abortusz a rossz választás, s ezt NEM MINDIG a pénz határozza meg.

2010. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mindenkinek egyéni döntése, hogy mikor szül, DE ne várja senki az államtól a segítséget. Olyan helyzetbe szüljön, amikor már van mire. Bárkit elhagyhat a párja, a mai világban ez 20 éves házasság után is bekövetkezhet, de teljes létbizonytalanságba csak akkor szüljön vki, ha tisztában van azzal, hogyha baj lesz, csak magára számíthat. Milyen érdekes, hogy az államot mindenki szidja, közben GYES-t, GYED-et, családit sok más országban nem is ismernek.
2010. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Ha a kérdésedben felhozott példát hozom föl, akkor a válaszom nem. Nem vállalnék gyereket munka és biztos kapcsolat nélkül albérletben.


Viszont biztos kapcsolatban és munkával nem lenne gát az albérlet, mert nem fogom elszalasztani a lehetőséget, hogy anya lehessek a mocskos kormány meg a gazdasági csőd miatt.


Becsületesen dolgozom, napi 8 órában rongyos 60.000 Ft-ért! Ennyiből albérletet sem tudok fizetni, tehát itt lábatlankodok a szüleim nyakán a Párommal.


Ha lesz lehetőség egy jobban fizető állásra, bizony összeköltözök végre a Párommal albérletbe és családot fogunk alapítani!


Az idő megy és ugyanúgy megérdemlem én is és a Párom is a családot, mint azok, akiknek többre futotta az életben... (Gondolok itt azokra is, akiknek a szülei "elindították" a gyereküket a nagybetűs életben /kocsi, lakás, stb/ meg azokra is, akiknek volt lehetőségük egyetemet végezni és jól fizető állást találni meg azokra is, akiknek telitalálatuk lett az ötös lottón...)


Lehet, hogy szegényesen fogunk élni egészen halálunkig, de az biztos, hogy a lehetőségeinkhez mérten a legtöbbet és legjobbat fogják kapni majd a gyermekeim.

2010. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
19:50 - Csak a nőt verhetik át? Védekezni kell, és akkor csökken a "balesetek" lehetősége. Vannak olyanok, akik nem is védekeznek, és ez így viszont felelőtlenség. Ha a nő és a férfi is védekezik, minimális az esélye egy terhességnek. De pont nemrég írt egy nőt, hogy lehet-e terhes (majd mindjárt megkeresem)... meg hogy a párja nem igazán akarja a babát, de ő akkor is megtartja, ha teherbe esett esetleg, mert ő meg akarja, szándékosan abbahagyta a fogamzásgátlót annak ellenére, hogy a párja nem akar gyereket. Na, ez felelőtlenség, és ez nem "baleset".
2010. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
2010. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Négy gyerekünk van. Amikor a negyediket vállaltuk én is, férjem is dolgoztunk. Létünk biztosnak tűnt. Ám teltek az évek, előbb én majd ő kerültünk utcára. Tartalékainkat feléltük, próbálkoztunk mindennel, végül maradt a "kuncsorgás". Talán most lesz a férjemnek munkája. A gyerekek ebből annyit éreznek, hogy a ruhák nem boltból, hanem rendes jószívű emberektől jönnek, akiknek megköszönjük. Az iskolában óvodában fogalmuk sincs, hogy milyen helyzetben vagyunk (kivéve a gazdaságist a gyermekvédelmi miatt) mivel mindig tisztán rendesen járnak és kitűnő tanulók. S ha tudnám, hogy ilyen helyzetbe kerülünk vállalnék-e négy gyereket? Igen, vállalnám. Ők sem hiányolják a mekit a nagy dobozos legot karácsonyra amit régen megkaphattak. Viszont a túrák, kirándulások hiányoznának nekik. S éppen idén jegyezte meg egyikük, hogy gombázni nem lehet zsíros kenyér nélkül és ha neki lesz gyereke, biztos csomagol neki ilyen nagyon finom kirándulós szuper menüt. Nem minden a jólét és az anyagi biztonság. Csak illúzió. Érzelmi háttér kell, hogy legyen...
2010. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%
Egészségesen születni is joguk van. Harmincon túl már öregszik a petesejt.
2010. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!