Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi eselyem...

Szerintetek mennyi eselyem lenne egyetem mellett diakmunkabol eltartani magam egy albetletben, vajon anyukam segitene meg?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek mar kulonkoltozni, erre gondoltam, de felek hogy egy alberletet ennyibol nemtudok fenttartani (havi 20-30ezer) + rezsi + egyeb kiadasok. Anyukammal nagyon rossz a kapcsolatunk - ezert is az otlet - de vajon van benne meg egy olyan gondolat hogy "megis a gyerekem, jo, a kajajat allom"? Cserebe "hagyom elni", ahogy szokta mondani, es tenyleg nem zavarom tobbet az eletet. Hiszen annyiszor kiabalta mar ram hogy tunjek mar el az eletebol, most vegre megtehetem, szerintetek tamogatna ebben?

2014. okt. 9. 22:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező egyetemistának nem jár családi így azt nem kérheted.

Családi bursha pedig csak második félévtől ha megítélik.

60-70 ezret nem fogsz tudni diákmunkázni egyetem mellett.

2014. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
Amennyit megítélnek, nálunk bursha havi 5000Ft, szociális meg rászorultsági alapon 5-25 ezrer ig, de ennyit nem fogsz kapni ha egész nap dologól suli mellett.
2014. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Még egy utolsó lehetőség van, végszükség esetére. A diákhitel. Lehet úgy igényelni, hogy havonta kapod, a maximum talán 30.000 Ft de ebben az összegben nem vagyok biztos, az én időmben maximum havi 25.000 Ft-ot lehetett igényelni. De ez csak akkor jó megoldás, ha jó, piacképes végzettséget fogsz szerezni amivel jól lehet majd keresni és akkor könnyű visszafizetni.
2014. okt. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát ami a Tied és nem adja oda, akkor azt a folyósító hivatalban intézd el, hogy Te kapd meg. Hiszen Te vagy a jogosult. Majd ők elmondják, milyen hivatalos menete van ennek. A családsegítő központot is kérdezd meg erről!

De valóban irreális az albérlet szerintem. Sajnálom, hogy olyan anyád van, aki nem támogat a dolgaidban. Apád és a nagyszüleid hozzáállása is ilyen?

2014. okt. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!