Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu miért van ellene, ha...

Anyu miért van ellene, ha szóba kerül, hogy külföldre megyek?

Figyelt kérdés
Pár évre tervezem külföldre menni, tanulni akarok és dolgozni, de csak diploma után. Utánajártam lehetőségeknek, megbízható hely, amit néztem, rá is kérdeztem, lenne is lehetőség. Szóval nem lutrira megyek majd (fizetni én fogom). Anyu mégis olyan ellenséges újabban, ha szóba kerül a dolog. Egy időben még támogatta, de egyre közelebb kerül az az idő, és mostanában elkezdett ellene lenni. Fél, vagy nem bízik bennem? Vagy mi lehet az oka? Neki nincs idegennyelv ismerete, én ovi óta tanulom és használom (jól) az angolt, és angol nyelvterület a célpontom. Ő tudomásom szerint csak 2-szer volt külföldön, egyszer apámmal, mikor velem volt terhes, Szlovákiában, és egyszer a kollégáival Ausztriában. Én már többször voltam a közelebbi országokban, egyedül is, és nem volt semmi probléma, sőt, élveztem. Nagyon vágyok ki erre a lehetőségre, amire egész jók a kilátások, de nem értem anyu viselkedését, és nem jó, jobban érezném magam, ha megértene, elfogadná, esetleg velem örülne.
2010. jan. 23. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
azt nem írtad, egyke vagy e, netán a legkisebb? így érthető ha felzaklatja a dolog,félt Téged.
2010. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van egy öcsém.
2010. jan. 23. 21:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak félt téged, mert külföldön azért nem könnyen tudsz segitséget hivni, ha bajban vagy.
2010. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Téged is félt,és magát is az egyedülléttől.Mondd neki,hogy bármikor kimehet majd hozzád,és együtt megnézitek ezt+azt.
2010. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, hiányoznál neki.
2010. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bármikor mondjuk nem, mert tanítónő. :-) De ez természetes, hogy ha már kint leszek, akkor lehetőség szerint megoldom, hogy kijöhessen néhány napra, 1-1 hétre. A húga is kiment külföldre, ő máshova, és anyunak nagyon rosszul esik, hogy már a barátait, a nagymamát kivitte, de minket még nem is hívott.
2010. jan. 23. 21:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább csak félt. Én dolgozni akarok nyáron menni külföldre. Mindig mondta, hogy jó persze legalább lesz pénzem.Amikor már kész tények elé állítottam, hogy ide megyek és ekkor, akkor már nem engedte. Azt hiszi elvisznek k urvának.
2010. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fél, hogy elveszít. Elmész, és nem jössz vissza többet. Próbálj vele arról beszélni, hogy nem a világ másik végére mész(az én fiam Ausztráliában van). Van internet, skype, webkamera.biztosítsd arról, hogy haza fogsz jönni, legalább látogatóba.Fél, hogy megnősülsz odakinn, és nem láthatja az unokáit.Na csak a saját félelmeimet soroltam, gondolom anyud ugyanezektől tart. Ha az országban maradsz, bármikor megtalál, másik országban nehezebb. És egyre közelebb az idő. amikor elmész.
2010. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Félt, most önálló vagy? Ha otthon élsz és ő moss, főz rád jogos hogy nem támogat, ha külfödre mész akkor már legyen valamilyen tapasztalatod az életről.
2010. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Még a szüleimmel élek, mert nincs pénzem saját lakásra (az albérletet meg itt Pesten az én jelenlegi fizetésemmel pénzkidobásnak tartom), de mosok, főzök, takarítok... stb.


Megnősülni nem fogok, mert nő vagyok és a pasikat szeretem. :-)

2010. jan. 23. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!