Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu miért van ellene, ha...

Anyu miért van ellene, ha szóba kerül, hogy külföldre megyek?

Figyelt kérdés
Pár évre tervezem külföldre menni, tanulni akarok és dolgozni, de csak diploma után. Utánajártam lehetőségeknek, megbízható hely, amit néztem, rá is kérdeztem, lenne is lehetőség. Szóval nem lutrira megyek majd (fizetni én fogom). Anyu mégis olyan ellenséges újabban, ha szóba kerül a dolog. Egy időben még támogatta, de egyre közelebb kerül az az idő, és mostanában elkezdett ellene lenni. Fél, vagy nem bízik bennem? Vagy mi lehet az oka? Neki nincs idegennyelv ismerete, én ovi óta tanulom és használom (jól) az angolt, és angol nyelvterület a célpontom. Ő tudomásom szerint csak 2-szer volt külföldön, egyszer apámmal, mikor velem volt terhes, Szlovákiában, és egyszer a kollégáival Ausztriában. Én már többször voltam a közelebbi országokban, egyedül is, és nem volt semmi probléma, sőt, élveztem. Nagyon vágyok ki erre a lehetőségre, amire egész jók a kilátások, de nem értem anyu viselkedését, és nem jó, jobban érezném magam, ha megértene, elfogadná, esetleg velem örülne.
2010. jan. 23. 20:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Felt, meg attol is tart, hogy el fog vesziteni. En is kikoltoztem kulfoldre egy par eve (par nappal az egyetemi zarovizsgam utan), de 2-3 havonta hazamegyek, meg a csalad is allandoan jon, ugyhogy gyakorlatilag 1-2 havonta talalkozunk. Telefonon pedig minden nap beszelunk legalabb egy felorat. Szoval szerintem ha megnyugtatod, hogy annyit fogtok talalkozni, amennyit lehet es nem fog serulni a kapcsolatotok, akkor konnyebben belenyugszik. Nem utolso sorban pedig egyszerubb kulfoldon boldogulni es biztosan o is orulne, ha neked konnyebb eleted lenne. Sok sikert! :)
2010. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Én négy hónapot töltöttem kint, mikor először beszéltem a lehetőségről, szinte kötelezővé tették a szüleim, aztán az idő közeledtével jöttek a sírás-rívások. Egyrészt megvolt és van az anyai aggodalom, féltés, önzés, pl. rendszerint bemesélte magának, hogy "hallottam a hangján milyen honvágya van", miközben végigbőgtem hazafelé az utat, mert maradhatnékom volt. Ez változni fog, be kell látnia, hogy sokkal nagyobb a lehetőségek tárháza másutt. Légy türelemmel, így védekezik.
2010. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!