Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy az édesapám feleségével kicsit rendeződjön a kapcsolatunk és ne betolakodóként bánjon velünk?

Figyelt kérdés

Sajnos válok a férjemtől, így gyermekeimmel hazaköltöztem. Itt nőttem fel, a lakás felét én örököltem a nagypapám után, a másik fele a nagymamámé.

Összesen 3 szobás a lakás. Amikor kiderült, hogy költözök, édesapám azonnal mindenben a segítségemre sietett. Neki egy rossz szava sem volt a költözés miatt. A felesége viszont nagyon mérges rám.

Én megértem, hogy sok kellemetlenséget okozunk így nekik (a második babával terhes és most a kicsit is az ő szobájukba kellett költöztetni), de úgy érzem ez ellen neki van a legkevesebb joga lázadozni.

Én próbálok vele kedves lenni, de ő minden szavamra ugrik és így szinte lehetetlenné teszi a jó kapcsolat kialakítását. A gyerekekkel goromba és folyamatosan veszekszik velük, még a 2 éves lányommal is kiabál, mert szerinte túl hangosan nevet...

Kezd nálam is elszakadni a cérna, de nem szeretnék tovább rontani a dolgon, inkább megpróbálok valami megoldást keresni. Van valami használható ötletetek? A költözés sajnos mindkét fél részéről megoldhatatlan.


2014. okt. 15. 08:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
29%

Ami megoldás lehet, hogy a meglévö gyerekeket közös gyerekszobába teszitek, egy szobában alszol te, egy másikban a szüleid.

Apukáddal meg a feleségével beszéljétek meg, hogy miként lehetne a háztartást átszervezni, hogy ne legyen gond. Esetleg hetenkénti váltásban föztök, meg végzitek az egyéb munkákat (ahol te azért többet vállalhatnál, mert a másik kismama), meghatároztok szabályokat, hogy miként zavarnád öket a legkevésbé.

2014. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
27%

Nehéz helyzet, én ezt nem bírnám. A férjeddel hol laktatok?

Nem tudom hogy képzelitek de ezt sokáig nem fogjátok bìrni. Ha jól értem van 3 szoba amiből most te 2őt elfoglalsz a gyerekeiddel és apádéknak jut egy szoba. De mi lesz ha megszületik a 2.ik gyerekük? Ők éljenek 4en egy szobában míg ti 4en vagytok 2 szobára úgy hogy csak 1 felnőtt van? Valahol megértem hogy apukád felesége kiakadt hisz eddig ők az otthonuknak tekintették ezt a lakást mégha nem is volt a tulajdonuk és te hirtelen elfoglaltad szinte az egészet. Mégis minek kellene örülnie? Én a helyükben elköltöznék de gondolom neked jó hogy ott vannak mert egyedül nem tudnád fenntartani a kecót. Nem értem miért várod hogy boldog legyen a helyzettől de ha ennyire nem tetszik akkor küldd el őket.

2014. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
44%
Apukád feleségét meg lehet részben érteni - bár azt nem, miért terveznek hosszútávon egy olyan lakásban amihez semmi közük -, de apukád mégis mit csinál? Szó nélkül elnézi ahogy a neje zsarol téged, és a gyerekeidet? Itt egyedül neki kellene rendet tennie... így is hálás lehet, hogy nem tetted ki őket onnan azonnal, hanem még te próbálsz kompromisszumra jutni...
2014. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
20%
Miért, utolsó, mi a különbség ekozott meg egy alberlet kozott? Mindkettő mas tulajdona....
2014. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
21%

A különbség pontosan az, hogy aki albérletben él, az valószínűleg fent tudja tartani amgát egy másik albérletben is, ergo, ha kell, tovább tud költözni :)

Ők meg egy fizetésből nyomorognak egy helyen, ahonnan nem tudnak elmenni.

2014. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem az a minimum, hogy csak akkor szülünk, ha bármilyen körülmények között meg tudunk élni.

A konkrétan "anyósék lakásában élünk szimpla kegyből, de a fenntartásunkat már nem tudjuk fizetni így nehogy kitegyeek", nem olyan állapot.

2014. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
52%

Azért azt még "halkan" hozzáfűzném, hogy hasonló helyzetben voltunk, ha már albérletről van szó :)

Albérletben élünk, a tulajnak most született gyereke, kérdéses volt hogy nem szeretnének-e költözni lakásból apuka kertesébe, mert akkor apuka jött volna ide lakni.

Lerendezték maguk között, mi maradhattunk... de ha kellett volna, el tudtunk volna költözni innen, hogy visszajöhessenek.

Na ez a legfőbb különbség.

2014. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
24%
Honnan akasztottad le, hogy nem tudjak fizetni a fenntartását?
2014. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:

Üljetek le hárman felnőttek, és mondd el, hogy ez így nem mehet tovább.

Beszéljétek meg, hogy mit lehet csinálni, de hármótok közül neked van a legtöbb jogod ott lakni. Ezt a mostoha-anyád is vegye figyelembe.

2014. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
49%
Ja hogy nalad 3 gyerek van? Tehat jelenleg 7, hamarosan 8 ember 3 szobában???? Faxa.....
2014. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!