Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy az édesapám feleségével kicsit rendeződjön a kapcsolatunk és ne betolakodóként bánjon velünk?

Figyelt kérdés

Sajnos válok a férjemtől, így gyermekeimmel hazaköltöztem. Itt nőttem fel, a lakás felét én örököltem a nagypapám után, a másik fele a nagymamámé.

Összesen 3 szobás a lakás. Amikor kiderült, hogy költözök, édesapám azonnal mindenben a segítségemre sietett. Neki egy rossz szava sem volt a költözés miatt. A felesége viszont nagyon mérges rám.

Én megértem, hogy sok kellemetlenséget okozunk így nekik (a második babával terhes és most a kicsit is az ő szobájukba kellett költöztetni), de úgy érzem ez ellen neki van a legkevesebb joga lázadozni.

Én próbálok vele kedves lenni, de ő minden szavamra ugrik és így szinte lehetetlenné teszi a jó kapcsolat kialakítását. A gyerekekkel goromba és folyamatosan veszekszik velük, még a 2 éves lányommal is kiabál, mert szerinte túl hangosan nevet...

Kezd nálam is elszakadni a cérna, de nem szeretnék tovább rontani a dolgon, inkább megpróbálok valami megoldást keresni. Van valami használható ötletetek? A költözés sajnos mindkét fél részéről megoldhatatlan.


2014. okt. 15. 08:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
57%

Én biztos megmondanám neki, h nem tűrőm, h a saját házamban sértegesse a gyerekeimet. Esetleg előtte édesapámat megkérném, hogy beszélgessen el a feleségével.

Ha a szép szó nem használ, akkor megmondanám neki, hol a helye. Basszus évekig ingyen lakhatott a kérdező lakásában és szült oda két gyereket, majd ez a hála, hogy ki akarja túrni?

2014. okt. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%
A lakás az apai vagy az anyai nagyszülőké volt? Mindenki abból indult ki, hogy apai nagyszülőkről van szó, de ha a kérdező örökölt a nagypapa után, az úgy is lehetett, hogy a kérdező anyukája (aki ebben az esetben valószínűleg a nagypapa előtt elhunyt) örökölt volna az apja után, de ha már nem élt, akkor a lánya (a kérdező) kapta meg utána a nagypapa örökségét.
2014. okt. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
17%

azert megnézném, hogy melyik ötök örülne egy ilyen szituációban. Adott egy lakas, amiben ti látok, mert a ket tulajdonos ugy döntött, bekoltozhettek. Ott éltek X eve - gyerekt neveltek, a másikkal épp varandosok vagytok. Erre hipphopp, mint derült égből a villámcsapás, a tulajdonos ugy dont, beköltözik. Harom szobára az eddigi 3+egy uton levő helyett most jut 6. A megszokott napi eletritmus felborul, a gyereketeket a szobatokba kell költöztetni....

Amúgy fontos lenne tudni, hogy apukanak van e haszonélvezeti joga. Akkor ugyanis marhara nem számít, hogy ki a tulajdonos.

2014. okt. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
78%

23-as:Nem kell más nyakára szülni és akkor nincs ilyen probléma.

Te se örülnél, hogy évekig engedsz valakit lakni a tulajdonodban aztán amikor neked van szükséged segítségre, akkor a gyerekeiddel ordibál ahelyett hogy közösen megoldást találnátok a helyzetre.

2014. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
18%
Milyen mas nyakára, baxus??? Nem véletlenül lakik ott az apa a feleségével. Kizártnak tartom, hogy az anyai nagyszülőke lett volna a lakas - ugyan ki engedne oda a gyereke özvegyét az uj feleséggel???
2014. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva, egyedül nem sok mindent tudsz tenni, ha a feleség nem partner. Próbáld vele megbeszélni, hogy neked sem ideális a helyzet és megérted, hogy neki sem, de azt tisztázd vele, hogy nem tűröd el, hogy téged, vagy a gyerekeidet sértegesse, vagy emelt hangon beszéljen veletek. Ezt még akkor sem kéne tűrnöd, ha jogilag nem lenne közöd a lakáshoz!
2014. okt. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:

25-ös: én ismerek olyat, akinél ez történt. A férj fiatalon meghalt, úton volt éppen a második baba. A feleség az anyóséknál maradt, nevelte egyedül a két gyereket hosszú évekig. Aztán megismerkedett egy férfivel, és mert a nagyszülők ragaszkodtak az unokákhoz, így befogadták a feleség új párját is.


De teljesen felesleges találgatni, amíg a kérdező nem tisztázza a helyzetet, addig úgyse leszünk okosabbak.

2014. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
87%

Basszus! Nem mindegy nektek, hogy, hogy lett tulajdonos a kérdező?! Mit másztok bele abba, amihez semmi közötök, okoskodtok feleslegesen?! Tulajdonjoga van, kész! A másik tulajdonos a nagymamája, annyi! Egy szóval nem írta, hogy az apján haszonélvezeti jog, vagy bármi lenne, de sok okosnak ezt kell feszegetnie! A lakás az övé, és a mamájáé, pont!!

Aki pedig más tulajdonába teszi a seggét, az átmenetileg gondolkodjon, és törekedjen saját megoldásra!

Azt a lakást akár ki is adhatták volna eddig is, amiből bevételük lett volna. De ők megengedték, hogy ott lakjon apuka az új feleségével. Erre mit ad Isten? Amikor a tulajnak van szüksége a lakására, még az van felháborodva, aki szívességből lakik ott, hogy miért költözik oda a gyerekeivel?! Ez normális gondolkodás?!

Én azonnal kipenderíteném, ha a gyerekemmel kiabálna, nemhogy még a kérdező szeretne megoldást találni. Mert egyáltalán nem azt írta le, hogy menjenek a sunyiba, hanem azt, hogy válik, szüksége van a lakására, de az apját, és annak új családját sem szeretné elküldeni, hanem mindannyiuknak megoldást találni. És békességet, nyugalmat szeretne, nem azt, hogy egy számára idegen hisztériázzon nála, és a gyerekeit bántsa.

2014. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
51%

AMI itt kérdés, hogy az apának VAEN haszonélvezeti joga, vagy sem.

Ezen áll vagy bukik a dolog.


Ugyanis ha van, akkor ö dönt abban, hogy ki lakhat ott. És a haszonélvezö a tulajdonost is kizárhatja alkaáshasználtból!!!!!


Az apa felesége meg NEM más nyakára szült, hanem a férjével közösen használt lakásba.

2014. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdés, hogy kinek mennyi joga van itt lakni, hanem az, hogy hogyan tudnánk nyugodtan egymás mellett élni. Mint írtam, a költözés nem járható út. Én sem ugrálhatok 3 gyerekkel és ők sem, mert 1 fizetésből így is nehezen jönnek ki lassacskán négyen.


A ház az édesanyám szüleié volt, eredetileg velük együtt laktunk itt, az édesanyám halála után én lettem az örökösük. Nagypapám sajnos 6 éve meghalt, így kaptam meg a lakás 50%-át, a haszonélvezetről a nagymamám lemondott, tehát nincs senkinek rajta haszonélvezete.

A nagymamám jelenleg külföldön él a nővérééknél.

2014. okt. 15. 13:59
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!