Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy az édesapám feleségével kicsit rendeződjön a kapcsolatunk és ne betolakodóként bánjon velünk?

Figyelt kérdés

Sajnos válok a férjemtől, így gyermekeimmel hazaköltöztem. Itt nőttem fel, a lakás felét én örököltem a nagypapám után, a másik fele a nagymamámé.

Összesen 3 szobás a lakás. Amikor kiderült, hogy költözök, édesapám azonnal mindenben a segítségemre sietett. Neki egy rossz szava sem volt a költözés miatt. A felesége viszont nagyon mérges rám.

Én megértem, hogy sok kellemetlenséget okozunk így nekik (a második babával terhes és most a kicsit is az ő szobájukba kellett költöztetni), de úgy érzem ez ellen neki van a legkevesebb joga lázadozni.

Én próbálok vele kedves lenni, de ő minden szavamra ugrik és így szinte lehetetlenné teszi a jó kapcsolat kialakítását. A gyerekekkel goromba és folyamatosan veszekszik velük, még a 2 éves lányommal is kiabál, mert szerinte túl hangosan nevet...

Kezd nálam is elszakadni a cérna, de nem szeretnék tovább rontani a dolgon, inkább megpróbálok valami megoldást keresni. Van valami használható ötletetek? A költözés sajnos mindkét fél részéről megoldhatatlan.


2014. okt. 15. 08:02
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem vettem észre, hogy közben írt.
2014. okt. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
27%

Bakker kérdező, nagyon nem vágod azt hogy mi baja apád feleségének...

Volt egy saját életük, apa anya gyerek amibe most te szépen belemásztál. Oké hogy jogod van hozzá de miért örüljön ennek a nő? Miért várod el hogy jó képet vágjon hozzá? Ez ugyanolyan szitu mint amikor egy anyós költözik a fiához és átakarja venni a feleség helyét. Mégis ki örülne ennek.

Remélem apudék eltudnak költözni mielőtt még tönkremenne a kapcsolatuk.

2014. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező! Nem értem, miért nem állsz a sarkadra. Az ilyen pofátlan emberek másból nem nagyon értenek, csak az egyértelmű szóból. Én tisztáznám vele, hogy merre hány méter. Ha nem ért a szép szóból, fel is út, le is út. Amúgy is nehéz ennyi embernek egy fedél alatt élni, hát még akkor, ha az egyik direkt szítja a feszültséget. Szerinted anyukád mit szólna, ha tudná, hogy a lányát és az unokáit terrorizálja egy idegen nő a saját lakásukban?
2014. okt. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
52%
Milyen idegen no? Az apa felesége.
2014. okt. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
85%
kedves utolsó! Én írtam az "idegen nőt" Akkor légy szíves, olvasd el újra a válaszomat és helyettesítsd be az általad kifogásolt két szót arra, hogy az "apa felesége". Mennyivel hangzik jobban?
2014. okt. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 A kérdező kommentje:

De, én értem, hogy mi a baja, csak azt nem, hogy ő miért nem keres megoldást a veszekedés helyett.

Nem én tehetek róla, hogy összejött egy nála jóval idősebb férfivel, nem én tehetek róla, hogy nem dolgozott, nem én tehetek róla, hogy 2* is becsúszott a gyerek és arról meg végképp nem, hogy beleélte magát, hogy más lakásában fognak fészket rakni, miután sem én sem a nagymamám nem egyeztünk bele, hogy bejelentkezzen a lakásba.

Mindezek ellenére én nem akarok neki/k/ rosszat, csak azt szeretném, ha egy kicsit hajlandó lenne elfogadni a helyzetet.

Tény, hogy ez nem mehet így sokáig, de az azért nem mindegy, hogy addig folyamatos idegbetegségben élünk, vagy próbálunk elfogadható légkört kialakítani.

2014. okt. 15. 16:43
 57/65 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy egyértelműen kijelölöd a határokat és nem engeded a fejeteken táncolni, nem egyenlő azzal, hogy rosszat akarnál neki. Csodálom a türelmedet.
2014. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
30%
OFF. Kezd kamu szaga lenni a történetnek, ugyanis csak es kizárólag a tuladonos(ok) engedélyével lehet bejelentkezni egy lakásba es ehhez alá is kell írni a lakcimbejelentot....
2014. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
83%
Attól lakhatsz bárhol, hogy nem vagy oda bejelentkezve.
2014. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
69%
Úristen de durva a szitu! Apukádat sajnálom, mert a nőt simán kiraknám minden további nélkül. Beszélgess el a nővel egy higgadt pillanatában és tedd helyre, hogy ne nagyon háborogjon mert rosszul jár. Ez egy kényszerhelyzet és tetszik-nem tetszik ő húzza magát meg a legjobban! Mikor beköltözött tudhatta volna hogy ők ott csak "vendégek" és bármikor igényt tarthattál volna a lakásra. Át kell vele értékeltetni a dolgokat - hogy kibírjátok együtt amíg nincs más megoldás. Sok sikert, nem irigyellek!!
2014. okt. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!