Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány évesen jön...

Szerintetek hány évesen jön el egy nőnél, hogy már nem pasit keres, hanem leendő férjet, apukát? 23-24 évesen ez már természetes?

Figyelt kérdés
Most nem arra vagyok kíváncsi aki 19 éves kora óta párkapcsolatban van és együtt is maradtak, mert egyből megtalálta a párját stb. Hanem arra az esetre amikor 23-24 évesen nincs senkije egy nőnek, már csalódott egy párszor, már volt több éves együtt élős kapcsolata, és rövidebb kalandjai is. Aztán amikor újra ismerkedni kezd, valami megváltozik benne... Már nem olyan típusú férfit keres mint akikkel eddig kezdett, hanem racionális feltételek alapján válogat, és ha a jelöltek közül valakivel kialakul a szerelem is, akkor megy bele párkapcsolatba. Mert úgy gondolkozik, hogy ha most ennyi idős, akkor, mire a következő kapcsolata elmélyül az még plusz 3 év, mire megszületik az első gyermekük az már 4 év. És addigra már családot szeretne 28 éves korára, tehát már most megfelelő jelöltet keres, nem csak kalandokat.
2014. okt. 16. 18:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon egészségesen gondolkodsz, de - sajnos - nem "korszerűen".

Jó olvasni a kiegészítő, magyarázó soraidat!

Alapjában véve, tudat alatt, még (!) majdnem minden nő így gondolkodik

Azért, mert "a jó sajátja", mert a nőiségnek ez az alapvető lényege.

Csakhogy egyre kevésbé teheti, mert... " ...a jó sajátja, míg bűne a koré, mely szülte őt"

(Madách... Az ember tragédiája..de akár mondhatnánk: a nő tragédiája, amikor nem maradhat egész-ségesen nő...)

Örülök és gratulálok a gondolatfelvetésednek..

55/N

2014. okt. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Konkrét emberrel kapcsolatban szeretnél választ kapni? Akkor tőle kérdezz, mert nincs átfogó válasz a kérdésedre.

Ugyan vannak, akik pipa-életet élnek, a kérdésed láthatóan belőlük indul ki. Ezeknek az embereknek a gondolkodását legjobban úgy tudom érzékeltetni, hogy kis rekeszkék vannak az életükben, amiket meg akarnak tölteni emberekkel. Ezek amolyan "barát", "férj/feleség" meg egyéb címkékkel feltűzdelt rekeszkék.

Sokan vannak, sőt, én például úgy tapasztalom, hogy több a rekeszes ember, mint a nem rekeszes. Közös bennük, hogy lista alapján élik vagy szeretnék élni az életüket, de az már teljesen változó, hogy ki mikor és hogyan és miért szeretne bizonyos rekeszeket megtölteni, bizonyos tételeket kipipálni a listájáról. Ha nem 28 évesen akar gyereket, hanem mondjuk 30, akkor már két évet tolódott a téma a gondolatmeneted alapján.

A spontánabb embereket meg mindez nem érdekli. Van egy hozzávetőleges jövőtervük, azaz jó esetben tudják, mit akarnak, de lazán kezelik a hogyant és a mikort. Az embereket megismerik, aztán majd az idő eldönti, hogy hova, melyik "rekeszbe" kerülnek, ha bekerülnek egyáltalán.

2014. okt. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

" Mivel engem nem vonzanak a kalandok, minden életkorban azt kerestem, akivel sok közös van bennünk, megbízható személyiség és egyeznek a terveink, velük randiztam, és ha jött a szerelem, természetesen velük alakítottam ki párkapcsolatot. Alapvetően szerintem minden nő így gondolkodik, ha nem számoljuk a ribiket, akik csak egy éjszakára keresnek partnert, és a "beleül a pénzbe" típusú nőket."


Te honnan vagy ilyen jól felvilágosult abban a témában, hogy mit akarnak "alapvetően" az emberek? A Föld lakosságának a feléről beszélsz, gondolkozzál már.

Na meg amennyire vaktában ítélkezel itt, a közvetlen környezeted sem biztos, hogy őszinte hozzád és nem túl esélyes, hogy veled osztja meg a gondolatait és az élményeit.

2014. okt. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!