Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki infót mondani a család...

Valaki infót mondani a család szállókról? Hogyan lehet bejutni oda, miben segítenek vagy miben, meddig lehet ott lenni, stb?

Figyelt kérdés

2014. okt. 17. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
családos v anyaotthon? dolgoztam többen is, ha elalszik a pici válaszolok neked. szedd ö. a kérdéseidet.
2014. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyedül álló apa vagyok 3 kislánnyal, ahol most lakunk ott már sokáig nem lehetünk, albérletre nincs elég pénzünk a gyerekek anyja hol ad pénz hol nem. Sajnos két lehetőségünk van vagy az a család szálló vagy az intézet.
2014. okt. 17. 13:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnos elég kevés olyan családok átmeneti otthona van, ahol férfiakat is fogadni tudnak, de azért akad néhány. Nem tudom, hogy az ország melyik részén éltek, én konkrétan Pécsen tudok ilyet. Igazából arra kell felkészülni, hogy szinte minden esetben van várakozási idő, akkor tudtok beköltözni, ha egy másik család kiköltözik, mert a legtöbb ilyen helyen nincs szabad férőhely, egymásnak adják a kilincset a családok. De ha szerencsétek van, akkor nem kell sokat várni.
2014. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, a kérdésed másik felére elfelejtettem válaszolni. Egy évig lehet ottmaradni, ez még egy évvel meghosszabbítható (maximum).

Nem tudom, hogy van-e munkád, de ha nincs, akkor pl. segítenek állást keresni, segítenek a mindennapi dolgok megszervezésében, de azért javarészt saját magát látja el a család. De bárminemű problémára lehet tanácsot kérni. A ti esetetekben pl. az egyik legfontosabb a gyerektartás lenne, mert az, hogy az anyuka néha ad pénzt, még nem nevezhető rendszeres gyerektartásnak. Ha nem hajlandó normálisan fizetni, akkor lépéseket kell tenni, ebben amúgy a családsegítőben is segítenek neked, ott van ingyenes jogi segítségnyújtás is.

2014. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És 1 -2 év után az utcára kidobnak? Jó kis sztereotípia, csak az apa lehet a hunyó az anya nem ezért nem fogadnak be férfiakat a szállóra. Budapesten lakom.
2014. okt. 17. 15:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
menj be az önkormányzatra, sok helyen vannak szociális bérlakások, pontosan az ilyen helyzetekre. 5-7e ft a bérleti díj, ebben benne van a közösköltség is. Kérhetsz gyermekvédelmi támogatást, anyuka ellen meg indíthatsz pert, ha nem fizet, de ez egy igen bonyolult folyamat. Vannak a családsegítő szolgálatokban ingyenes jogsegélyt nyújtó ügyvédek, menj be, kérdezd meg a pontos folyamatot.
2014. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam a szociális bérlakást de, mindenhol azt mondták nincs üres lakás. Ahol kerületileg vagyunk be jelentve annak a polgár mesternek is írtam és azt kaptam válasznak hogy, sajnálják a helyzetünket de, nem tudnak segíteni, kívánják hogy helyre jöjjenek a problémáink. Család szállón meg vagy lesz hely vagy nem várni kell.
2014. okt. 17. 19:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Szociális bérlakásokkal kapcsolatban van egy kis tapasztalatom. Sajnos több évig is eltarthat bekerülni egy állandó lakásba, de ha kitartóan kérvényezel, akkor kaphatsz átmeneti szociális bérlakást is. sok ismerősömet utasították el elsőre, de többedik próbálkozásra a rászorulóknak (te az vagy, 3 gyerekkel) általában akad hely (legalábbis nálunk, Győrben)
2014. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Itt Pesten minden szar. Ha nem az ismerősének az ismerőse vagy akkor nem segítenek.
2014. okt. 18. 08:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Fordulj az egyhazakhoz ok szivessen segitenek mindenben.

Budapesten sok egyhaz van.

Hogy az atmeneti otthon kidob 2 ev utan az jogos hiszen atmeneti.

Mint szulo a te feladatod eltartani a gyerekeket.

A te feladatod munkat keresni es lakhatast.

Az allam megelolegezi a gyt de nem fog eltartani hiszen ez a te csaladod.

Soha nem ertettem miert varjak el az emberek hogy az allam eltartsa oket.

Aki csaladot vallal felelosseget vallal egy eletre.

2014. okt. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!