Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki infót mondani a család...

Valaki infót mondani a család szállókról? Hogyan lehet bejutni oda, miben segítenek vagy miben, meddig lehet ott lenni, stb?

Figyelt kérdés

2014. okt. 17. 13:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem az utcára dobnak ki, hanem azon dolgoznak majd veled együtt, hogy rendeződjön a helyzet, és legyen hova mennetek. Ahol én dolgoztam (igaz, ott csak nők voltak, de ez lényegtelen most), minden kiköltöző családnak volt hova mennie, mert két év alatt elérték/elértük azt, hogy legyen a szülőnek munkája, tudjon legalább egy pici albérletet fenntartani, stb.

Az is logikus, hogy több az anyaotthon, mint a koedukált otthon, mivel számszerűsítve nagyságrendekkel többen vannak azok, akik nőként kerülnek gyerekestül kiszolgáltatott helyzetbe.

Egyébként itt pl. nem írják, hogy csak nők kerülhetnek be [link] érdemes őket felhívni telefonon.

Itt úgyszintén nem látom, hogy csak nőket fogadnának: [link]

De ha esetleg mégis, vagy nincs férőhelyük, akkor az érdeklődés során meg kell kérdezni, hogy kihez fordulj, hiszen az ott dolgozók általában kapcsolatban állnak a többi hasonló intézménnyel, vagy legalább is gyorsabban utána tudnak nézni.

(Mondjuk érdekes, hogy a honlapon sok helyen csak másfél éves maximális benttartózkodást írnak, de szerintem ez is nagy segítség lehet, és bízom benne, hogy ennyi idő alatt rendeződni tud a helyzetetek.)

2014. okt. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!