Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány nőben miért nincs meg...

Néhány nőben miért nincs meg az önállóságra való késztetés?

Figyelt kérdés
Képesek úgy élni, hogy másik embertől függ az élete. Nincs meg benne a késztetés, hogy fejlessze magát, tanuljon, dolgozzon.
2014. okt. 17. 14:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem, amit most tanulok. Élvezem, hogy gondolkodnom kell, át kell látnom egy rendszert. A gyakorlatom alatt is nagyon jól éreztem magam, és úgy érzem, a későbbiekben is ezt szeretném csinálni. Nem tudom elképzelni úgy az életemet, hogy ne dolgozzak, vagy ne ilyen irányba helyezkedjek el. Mikor találkozok olyan nőkkel (vagy legyen férfi, mindegy), akik nem dolgoznak, nem tudom megérteni, miért nem hiányzik nekik is ez a kihívás. Lehet, hogy később még az én véleményem is változni fog, de egyelőre így állok hozzá a dolgokhoz.
2014. okt. 17. 15:54
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Néhány férfiban ugyan így nincs meg ez a késztetés.......
2014. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Hidd, el, pasiból is elég sok van, aki ha tehetné, az anyja szoknyája mellett maradna élete végéig...
2014. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%

Mert megtehetik. Mostanában egyre inkább abba az irányba halad ez a "női egyenjogúság", hogy igenis egyenlőek vagyunk, de azért nyalják már ki a seggemet, mert az kényelmes. Na nem, köszönöm. Az ilyen nőket mélységesen megvetem, akinek csak a szája nagy, de a cselekvés már fájna.

Más a kérdés, ha valaki ezt az életmódot választja, hogy elmegy HTB-nek, és nagycsaládot alapít. Ez egy tiszteletre méltó irányvonal, más meg ezt nem lenne képes megtenni (én magam sem).

Az a lényeg, hogy haladjon valamerre. A hasonló picsogó-vinnyogók viszont csak egy dologra jók, ahogy a férfi haverok mondják: tölteni.

Ha azt mondom, egyenjogúság, akkor egyenlő joggal veszem át a páromtól a karton cukrot és tejet nagybevásárláskor, és nem hisztizek rajta, hogy fel kell cipelni. Nem várok rá, hogy megtegyen olyan dolgot, amit kis utánajárással én magam is megtehetnék (internet, könyörgöm... jobbkézzel fogd a biztosítékot, és ne magaddal zárd az áramkört...).

De hát na, van, aki inkább szül a leprába egy halom gyereket, csak megmozdulni ne kelljen... Egyszerűen igénytelenek saját magukra, a saját szellemi fejlődésükre, mert FÁRASZTÓ. Majd apu intéz mindent...

2014. okt. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

# 14


Hány feministát ismersz? Csak azért kérdezem, mert annyira divatos lett ezzel dobálózni, de az emberek nagy részének fogalma sincsen a dologról.


Kérdező. Sok nőt így neveltek eleve, Magyarországon még a mai napig negatív felhanggal szokták emlegetni, ha egy nő szereti a munkáját és sokat dolgozik is érte. Akkor megkapja a karrierista pics...

De ha meg HTB szeretne lenni, azért köpködik meg, pedig az sem kis meló.

2014. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
74%

# 14


Férleértés ne essék, mert mondandód egy részével egyetértek.

2014. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%
#15 A feminizmus eredeti céljával egyetértek, támogatom, maximálisan helyeslem. Amivel nem értek egyet, hogy "válogassuk ki, ami nekünk tetszik". Ha kérjük a jót, akkor tegyünk is érte, végezzük el a vele járó munkát is. Emiatt korcsosult el a feminizmus fogalma.
2014. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

Nem születik mindenki egyforma képességekkel/lehetőségekkel/személyiséggel.

Van, aki már akkor megjegyez mindent, ha 1.-re hallja, van, aki nem.

Én jó tanuló voltam, de vért izzadtam érte. Míg sokan semmit nem tanultak órákra és ötösük volt én sokszor éjszakába nyúlóan görnyedtem a könyvek fölött.

Megfizettem az árát, tönkre is mentek a szemeim.

Nem vagyok olyan okos, hogy egy értelmes szakot el tudjak végezni egyetemen, olyat, amivel a munkaerőpiacon is labdába rúghatnék és nem a 1000000. médiaszakos munkanélküli lennék.

Van egy piacképes szakmám. Csak okj, ezért is vért izzadtam.

Fizikai munkát is kell végezni benne, amit meg a testem alig bír, 60 kiló vagyok de gyenge csontozatú.

Nem minden nő okos, zseniális robotgép, főigazgatói állásra kitalálva. Be kell látni, kevés az ilyen.

Én anya szeretnék lenni, 3-4 gyerekkel. gen otthon szeretnék lenni, kertet csinálni, tyúkokat etetni mert erre képes vagyok, ezt szeretem csinálni. De ehhez az ember párjának is vállalnia kell tudni azt, hogy eltart és csak akkor lehet, ha jól fizető, biztos állása van.

Emancipáció.... nem mindenki vágyott rá. Ha engem kérdeztek volna, én biztos nem szavaztam volna rá. Örülk ha más eldönti helyettem a dolgokat, nem érdekel a politika, nem értek hozzá (és ezt vállalom), szeretem ha a párom megmondja, mi hogy legyen.

Dolgozni csak azért dolgozok mert egy szükséges rossz, muszáj a pénz, a lét miatt. Meg gyűjtök rá, hogyha gyerekeink lesznek és ott lesz a gyeses időszak, ne már 23 ezer bejövő jövedelmem legyen csak. Oda kell félretett pénz.

Tanulni... nem mindenkinek öröm. Dolgozni sem, főleg ha sok undok nő van a munkahelyen, akik mind fúrják egymást. Valakinem boldogság, valakinek átok.

2014. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%

Én csak sajnálni tudom őket (nem rossz értelemben).

Akik tényleg valami oknál fogva ha bele gebednek akkor sem tudnak egy 2-nél jobb jegyet kicsikarni magukból, illetve akik beleszülettek a semmibe, és sosem volt lehetőségük semmire, azok ugye mások.

De akiket a szülők tejben-vajban fürdettek, meg ha vért is izzadnak, de kaphatnának egy 4-est esetleg 5-öst, de beletojnak, majd ugye a későbbiekben ugyanez lesz a munkahellyel is, hááááát, azokról inkább nem fejteném ki a véleményem.

Röviden: Én sem értem.

2014. okt. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Mentek a zöldek.

Nem tudnám elképzelni, hogy a férjem helyettem hozzon meg döntéseket. Legyen közös a döntéshozatal.

2014. okt. 17. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!