Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néhány nőben miért nincs meg...

Néhány nőben miért nincs meg az önállóságra való késztetés?

Figyelt kérdés
Képesek úgy élni, hogy másik embertől függ az élete. Nincs meg benne a késztetés, hogy fejlessze magát, tanuljon, dolgozzon.
2014. okt. 17. 14:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
62%

Magamról tudok nyilatkozni,bennem sem volt meg,mert nem érdekelt a karrier,családot akartam mióta csak az eszemet tudom.Ez nem azt jelenti hogy nincsen érettségim és szakmáim,és dolgoztam is sok helyen,de nem voltak nagyratőrő ambícióm..Egészen addig működött is a rózsaszín álomvilág míg meg nem ingott alattam a talaj egy nagyon komoly párkapcsolati válság személyében.Nem mondom,hogy semmim nincs,mert nem igaz,de hirtelen valahogy én is észhez tértem,hogy nem így kellene.Azóta tettem,teszek és még folyamatosan fogok is tenni azért,hogy soha ne érezzem magam olyan elveszettnek és csődtömegnek mint akkor.Mert nem jó,ha kihúzzák az ember lába alól a talajt.Érzik a férfiak is ám a különbséget és bizony másképp is viselkednek.

Ennek ellenére mai napig irigylem akik jó férjjel alapítanak nagycsaládot és nagyrészt boldog gondtalanságban élik a háztartásbeli életüket :)

2014. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésre válaszolva. Kényelmességből és-vagy lustaságból.Semmi több.A htb mint stáusz és fogalom már rég nem létezik.A szocializmusban még természetes volt, ha az iskolában a gyerek azt diktálta be az édesanya foglalkozásaként: háztartásbeli.(anno persze ez is egy burkolt fogalom volt a munkanélküliekre)Mára az értelmesebb fiatal, ambiciózus nők többsége már elképzelhetetlennek tartja, hogy egész életében otthon legyen a 4 fal között,a munka és a család igenis megfér egymás mellett.A másik az anyagiak:1 fizetésből sajnos nem lehet megélni egy családnak,kivéve persze ha az apa nagyon jól keres.Az otthoni "dolgozás" hosszú távon egyébként sem jó üzlet,az a nő, aki egész életében „csak” otthon dolgozott, nyugdíjas korában megnézheti magát,mert az államtól egy fillért sem kap.Ha önként fizette legalább a minimális biztosítást, akkor is csak olyan szerény öregségi nyugdíjra számíthat, hogy attól biztosan felkopik az álla.
2014. dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!