Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadható, ha a férjem...

Elfogadható, ha a férjem kiabál velem és/vagy ingerülten reagál a hangulatváltozásaimra terhesen?

Figyelt kérdés

Az tény, hogy elég hülye vagyok, kb mindenen sírva fakadok vagy felhúzom magam (szerinte hisztizek is, szerintem nem). De ő ezt képtelen tolerálni, nem érti meg hogy a hormonok miatt van és hogy én nem tudom ezt irányítani és nem bírok uralkodni magamon.

És szokott kiabálni velem, vagy nagyon ingerülten válaszol. Bár ő azt mondja, hogy nem kiabál, hanem én beszélem be magamnak, mikor ő tök normális hangon beszél. Mindenesetre hogy ingerült és feszült velem, és nem tudja türelmesen kezelni a hülyeségemet, az biztos. És állandóan arra kér, hogy vislekedjek nomrálisan, azt mondja hogy idegbeteg vagyok. És képtelen vagyok megértetni vele hogy nem szándékosan csinálom és hogy a hormonok miatt van ez az egész, hiába igyekszem, kb semmit se tudok ellene tenni.

Én elhiszem hogy nehéz velem, de normális az, hogy ő nem tud elég türelmes lenni, és naponta többször is dühösen vagy feszülten beszél (szerintem kiabál) velem?

Elgogadható ez? Jogos az elvárása, hogy legyek úrrá valahogy a "rohamaimon? Kellene tolerálnia a napi hisztijeimet vagy én várok el tőle túl sokat?



2014. okt. 18. 01:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
Terhes*
2014. okt. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%
Felnőtt nő vagy, tanulj meg uralkodni magadon. Hisztizni, mert elfogyott a meggyes joghurt? Vagy mert hallottál egy hangosabb zajt? Nem csodálom, hogy a férjed ki van bukva. Valószínűleg tényleg nem kiabál veled, csak magadban ezt is felnagyítod, mint minden mást. Nem kell mindent a hormonokra fogni, én most vagyok terhes, én is észreveszem a hangulatváltozásaimat, de igyekszem kordában tartani, nem hisztizek. Csodálom, hogy a férjed még bírja, nagyon hamar változtass ezen, különben megunja és lelép.
2014. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
Akármi történik vegyél egy nagy levegőt számolj el tízig és utána reagálj. Az egy dolog, hogy vannak hormonjaid de van józan eszed is, nem? Ha tudod, hogy baromság bőgni valami hülyeség miatt, akkor épp hogy elkezdenéd a mondjuk ösztönös sírást bekapcsolod a józan eszed és már abba is hagyod.
2014. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%

Én elég hülye természetű ember vagyok, hangulat ember, hisztis, stb. na aztán mikor terhes lettem tök normális lettem (mindenki mondta) meg voltak lepődve :D

Miért nem kötöd le magad?

2014. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%

A terhesség kifogás, másrészt nem terhes vagy, hanem állapotos. Ez egy teljesen normális állapot, gondolkodj józan ésszel és ne idegeld fel magadat,mert nem tesz jót a magzatnak!


Leírtad magad is, hogy hülyeségeket csinálsz,sírvafakadsz ok nélkül és kiakadsz. Próbálj kultúrált,intelligens emberként viselkedni,aki egy felelősségteljes felnőtt, és most nem a te hangulatingadozásod a fontos, hanem, hogy a férjeddel ketten szépen várjátok a babát és ne háborúzzatok.Nőjj fel végre.

2014. okt. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 piroska és a farkas ***** válasza:
59%
Hát... az én kitöréseimet - részemről - már jotékony homály fedi,pedig még csak fél éve szültem, de a minap , amikor kisteso ügyben szoba került a mikorhogy, férjem azt mondta, h ö ugy érzi, sok lenne neki, ha " most rögtön" ujra el kéne viselnie a hormonális kilengéseimet...:) Szegénykém. Mindemellett a várandosság alatt nagyon mellettem állt, lehettem akármilyen hülye, ölelgetett. Azt gondolom egyébként, h ez függ attol is, h a férjed alapjáraton mennyire feszült, és igen, ennek ellenére lehetne türelmesebb vagy megértöbb, de Te is lehetnél valamennyivel higgadtabb a hormonok játéka ellenére. Kicsit mindketten tegyétek ezt meg egymásért.
2014. okt. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

Hát elég durván kettős mércét alkalmazol az biztos.

Ő viselje el a te kilengéseid, de te nem akarod elviselni az övét, ő legyen mindig normális. Nem igazságtalan ez így egy kicsit? Ő is mondhatja ilyen alapon, hogy nem tud uralkodni magán. Emberek milliárdjai terhesek mióta világ a világ, ez egy teljesen normális dolog.

2014. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Jó lenne tudni mi az ami megnyugtat téged a dühkitörések előtt és után? Nem tesz jót sem neked sem a babának ha idegeskedsz.Mikor szokott rád telepedni az ingerültség? Mi lehet az a dolog a napodban ami felzaklat?Mielőtt kiborulnál légy-szíves gondold át a napodat,tevékenységedet és emlékezz arra mi történhetett ami kiváltotta a hangulatingadozást? Biztos vagyok abban:Tudsz ellene tenni!
2014. okt. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
15%
Párom édesanyját idézve: jogod van hisztisnek, ingerültnek, fáradtnak lenni! Úgyhogy nem fogadható el, ha nem tetszik neki vmi, akkor el lehet menni, egyelőre te hordod ki azt a babát, aztán te fogod szoptatni is, nehogy már még neki álljon feljebb. Erről az jut eszembe, mikor ismerősnél baba született, kérdeztük a srácot, mi,yen volt férfi szemmel látni egy vajúdó nőt, azt mondta: hisztisek a nők. Csak azért nem vágtam pofon, mert abban a pillanatban reméltem, hogy poénból mondta. Azőta tudom, hogy nem :(((
2014. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
56%
Kezdem ugy,hogy 33hetes kismama vagyok. En borzaszto hisztisnek erzem magam,de a parom valamelyik nap azt mondta felt,h majd mi lesz a hormonok miatt,de teljesen pozitiv ertrelemben csalodott. Ehhez magamban kellett tisztaznom,hogy mi az amit tul reagalok,es mikor nincs ertelme kiakadnom. Vannak olyanok,amikor sirva fakadok,akkor elvonulok pl.zuhanyozni,lenyugszom,es o eszre se vette hogy volt gond,en pedig 15p mulva el is felejtettem. Nagyon sok olyan eset van,amikor nem mutatom ki,ha valamivel megbant,mert tudom,h ez mas esetben nem is utne meg a fulem. Es ez nem esik nehezemre. Oszinten szolva inkabb ez legyen,minthogy az egesz varandossagra ugy tekintsunk vissza,mint egy hosszu vitakkal teli idoszakra. Kivanok boldog babavarast.
2014. okt. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!