Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzéhes szülőkkel mit lehet...

Pénzéhes szülőkkel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Hogy fogadnátok, ha párotok szülei kijelentenék, hogy ők csak jól járnak, ha a gyerek ennek meg annak tanul, meg kimegy külföldre dolgozni, hiszen akkor majd küldi haza a havi1000 eurót? Előre beosztják a "gyerek" még nem létező fizetését. S abból sem csinálnak titkot, hogy azért erőszakolták ki az adott szakot a "gyerek" tanulmányaiban, mert az nagyon jól keres, külföldön pláne.
2014. okt. 19. 10:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Vagy egy örökké függő viszony marad, vagy leválik a szülőkről.


A szülők meg, hmm... vannak ilyen emberek, akik az egojuk meghosszabításának gondolják a gyerekeket, és csak eszköznek.

Aztán vagy nevelik beteggé a következő generációkat, vagy pofáraesnek.

2014. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is ezt csinálják. Vagyis most már csak próbálják csinálni. Elhangzott még gyerekkoromban a szájukból, h a gyerek a legjobb befektetés. E szerint is élnek. 33 éves vagyok, de alap, pénzzel támogatom őket, ha elromlik vmelyik elektromos eszköz, akkor én pótolom (gázbojler, mosógép, mosogatógép, tévé) szemüvegek (70-80.000 darabja), órák, kirándulások, szülinapok, névnapok. Múltkor megkaptam, h nem segítek semmit. Na, itt volt az a pont, h azt mondtam, h ne tovább. ( hozzáteszem, soha semmit nem segítettek, a tanulmányaimat sem finanszírozták.

Amilyen hamar lehet határolódjatok el tőlük.

2014. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Egyszer úgy megkérdezném tőlük, hogy szerintük a lányuk miből eszik, "

Hát kérdezd! :)

2014. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

három ilyen szakmát adni a gyerekek kezébe drága buli, bően felnött korban is el kel öket tartani fizetni nyelvizsgát, menzát, könyveket...

ilyenkor jogosan vár ellenszolgáltatást hisz nagyon is komoly pénzeket költöt el a felnött gyerekeire

2014. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Azért ha barátnőd már szakosodott is alsó hangon is 25 múlt. 25 évesen elköltözve azért valamennyire már elvárható az önállóság, nem volt neki kényszer a költözés, otthon is élhetne.
2014. okt. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem szakosodott még. Hol olvastàl ilyet ? Harmadéves hallgató.
2014. okt. 20. 00:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!