Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a bátyámat,...

Hogyan vegyem rá a bátyámat, hogy ne csalja tovább a sógornőmet?

Figyelt kérdés
Már van egy gyerekük, de ő titkos szexuális kapcsolatot folytat egy másik nővel egy éve. Hogy tudják a férfiak ezt így csinálni, hogy megcsalják az asszonyt, aztán hazamennek teljesen természetesen viselkednek. Elítélem a bátyámat ezért. Mivel vegyem rá hogy ne járjon ahhoz a másikhoz?
2014. okt. 21. 14:13
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
14%

#19 "En magamat ismerve elmondanam, jo sok bizonyitekkal a kezemben. Nem lenne pofam bajologni, mikozben egy ilyen sulyos titkot tudok." - OK. És ezzel mit érnél el? (a pontozgatás senkit sem érdekel)

Magadat K.O-znád, a bátyád berágna rád, valszeg a szüleitek is, a "felvilágosított" sógornő is csak idő kérdése.

A bátyád megtanulná egy életre, hogy ahhoz, hogy a neki tetsző módon, a saját értékrendje élhessen, először meg kell szabadulnia a családjától - kiemelten tőled.

Egy család szétesne, valszeg előbb-utóbb egy másik is, sógornőd maradna egyedül a gyerekkel, másik férjből lenne "50%-os apa", feleség maradna egyedül egy vagy több gyerekkel.

Kárpótlásul meg verhetnéd a melled, hogy "de akkor is rákényszerítettem másokra a saját magam 'szigorú' erkölcsi normáit" - és ennyi.

Szóval az ember szerintem inkább csináljon olyant, amitől a boldogság növekszik a körülötte élőkben, és ne olyant, amitől a szenvedés.


Hogy megértsd: itt valszeg egyszerűen az van, hogy a bátty otthon még/éppen/már csak "Apuka"-ként létezik, a szeretője meg a saját családjában valszeg csak "Anyuka"-ként... és így, hogy egy "titkos" kapcsolatban megkapják azt egymástól, hogy az egyik Férfi lehet a másik meg Nő, nem kényszerülnek borítani a családjaikat. (van némi veszélye, hogy végzetesen egymásba szeretnek, de én nem tartom nagynak)

90%, hogy az fog történni, hogy ha a Kérdező bátyja is majd Férfinak is érezheti magát újra otthon (nem CSAK apucinak), és a hölgy is Nőnek (és nem CSAK anyucinak), akkor ez a viszony szépen el fog halni - és megmenekül a két TELJES család. Ennyi.

(egyedül a konzi erkölcs fog egy maflást kapni, de azért meg nem fáj a szívem különösebben:))


Remélem, így már a Kérdező is megérti, amit a bátyja szerint "nem fog"... és hát ja, mindenki élhet olyan saját erkölcsi normák szerint, amilyenek szerint akar... de ő se akarja már mások életére ráerőszakolni a saját elveit, normáit...

2014. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Eszembe sincs bilit borítani. Nem is akartam elmondani a sógornőmnek, ezt a férjének kell megtennie. Én csak valami ötletet kértem, hogy mivel tudnám őt befolyásolni.
2014. okt. 21. 18:15
 23/47 A kérdező kommentje:
Lassan már ott tartok hogy sza..om le. Akkor csinálják titokba úgy hogy soha ne derüljön ki. De így nem tudok a bátyámra úgy tekinteni mint régen.
2014. okt. 21. 18:18
 24/47 anonim ***** válasza:

Kérdező (#22), ha az előző levezetés igaz - ami erősen sanszos - akkor a világon SEMMIVEL. (persze őt tényleg nyugodtan megpróbálhatod, ha ez neked fontos)

Változást csak azzal tudnál elérni, ha a sógornődet tudnád befolyásolni... de az meg valszeg szintén esélytelen, ha a testvéred se tudja...

2014. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy látom hogy ha a szeretőjének nem lenne családja akkor a bátyám már rég otthagyta volna a feleségét, de a nőnek nagyobb a veszteni valója mint neki mert ott több gyerek van.
2014. okt. 21. 18:22
 26/47 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező (#25) na erre mondjuk elindulhatsz, hogy megpróbálod kideríteni, mi az, amit a bátyád nem kap meg otthon, a saját kapcsolatában... mi az, amit máshol keres. Ez mondjuk működhet, mert akkor tudod, hogy mi fele kell motiválni a sógornőt, mire figyeljen oda...
2014. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
77%

Uristen...igen, biztos en gondolkozok rosszul.

Te nyomorek vagy, latszik, hogy meg nem csaltak meg, akkor nem igy irnal. En nem akarnek egy olyan embert magam melle aki felremegy, mikozben a kozos gyerekunket varom, inkabb tudjak rola!. Undorito, lesz*rnam , hogy borul a "csaladi idill", de en hazugsagba nem elnek, meg egyszer sosem! Remelem, hogy soha nem tudod meg,milyen mikor a ferjed baratja elmondja, hogy”sajnos naiv vagy, tudod hany novel volt dolga?! Koztuk a baratnoddel is" . Hanyinger. En ra sem tudtam nezni, nem hibaztattam a haverjat, a mai napig ugy velem errol jogom volt tudni, es csak halas lehettek neki.

Ennyit errol, nekem a gyomrom fordul fel ilyenkor. Persze neked ez normalis, meg majd elmulik...Jaaa biztos, talan egymast megunjak de aztan keresnek mast maguknak. En nem akarnek buntarsa lenni a batyjamnak egy ilyen fortelemben, inkabb elmondanam a felesegnek. Kesz, te maskepp cselekednel, de azert kivancsi vagyok ha elotted titkolnak , hogy a ferjed tobb mint eve megcsal, hogyan reagalnal.

2014. okt. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
14%

#27, fogalmam sincs, hogy hogy reagálnék, ha a férjem megcsal, mert ugye ehhez előbb melegnek kellene lennem, aztán olyan országban élnem, ahol a melegek házasodnak... na, ebből egyik se áll:)

Viszont tudtam talán segíteni a Kérdezőnek hogy min érdemes gondolkodni (remélem), mert én értem talán a bátyját, akit ő nem. És ismerem a megcsalt, meg megcsaló helyzetét is...mert mindkettő megesett már párszor (nem sokszor) életem folyamán.

(és, hogy hogy reagálok ilyenkor: megbeszéljük... ennek ugye 2 feltétele van, az egyik egy őszinte kapcsolat, a másik, hogy ezt ne tekintse az ember valami szörnyű, azonnal főben járó dolognak... szóval engem nem fognak reményeim szerint évekig csalni - mert másnap tudni fogok az első alkalomról... ennyi.)

Viszont ha már ilyen "Te nyomorek vagy"-módra kedvesen személyesre vetted, akkor én is kérdezek: szerinted mi értelme van annak, hogy itt néhányan a saját soha fel nem dolgozott sérelmeiket hordozva azon élik ki magukat, hogy minden olyan kérdésnél, ahol szerepel a "megcsalás" szó, ott felpontozzák a "rúgd ki, hagyd ott, áruld be, lapát" válaszokat, és lehúzzák azokat, akik előre mutató megoldást próbálnak keresni a problémára? Ettől megkönnyebbülsz, kevésbé nyomaszt a múlt? Miért csak a sógornőt látod egy legalább 8 szereplős történetben? Mert az ő helyébe tudod beleélni magad mert voltál benne, a többiekébe meg nem? Attól még ők is ott vannak, tisztelettel, rájuk is gondolni kell... nem lehet egy szereplő - általad vélt - érdekét a hét érdeke fölé helyezni...

Na, ilyenek:)

2014. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ha én elmondok mindent, akkor a sógornőm eltűnik és itt marad a testvérem aki valószínűleg egy életre meggyűlöl.
2014. okt. 21. 19:49
 30/47 anonim ***** válasza:

Kérdező (#29) ezt teljesen jól látod, ahogy fordítva is valszeg ugyanez lenne, ha ő avatkozna bele a te életedbe...

Ha valamivel, akkor az okokkal érdemes foglalkozni, azzal lehet esetleg megoldást találni.

2014. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!