Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, milyen esetben...

Férfiak, milyen esetben neveznétek így a párotokat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Megbántott a párom.

Összeköltözni készülünk (albérlet).

Azt mondta, hogy a szülei azt mondták, hogy jönnek segíteni takarítani, stb. A párom nem kérte kifejezetten a segítségüket, de így elfogadta.

Ez az egész kicsit kellemetlenül érintett engem, mert úgy képzeltem el az egészet, hogy majd együtt csinálgatjuk, takarítgatunk, kettecskén mindez olyan romantikus és jó lenne végre a közös kuckónkban.

Ennek folytán tettem egy olyan megjegyzést, hogy egyébként azért is lenne jó, ha együtt takarítanánk, ketten csinálnánk, mint két felnőtt, mert nem feltétlenül egy szorgos egyén ilyen téren, mindig megcsinálták otthon helyette, és ha most sem képes rá a költözéskor, és anyuci jön ide is takarítani, akkor "soha a büdös életbe nem fogja" megtanulni és én fogom szívni a levél az albérletben.

Erre ő lebunkózott, hogy én milyen bunkó vagyok.


2014. nov. 5. 14:01
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Nincs ebben házsártoskodás, csak annyira rám hárít néha mindent.

Pedig ha ketten gyorsan kitakarítanánk mindent, akkor utána együtt lehetnénk. És nekem sincs kedvem a takarításhoz.

2014. nov. 5. 14:18
 12/38 anonim ***** válasza:
És erre építetek jövőt...
2014. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
A takarításban nincs romantikus, de az egész rendezkedés jól esik kettesben.
2014. nov. 5. 14:19
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én nem értem. A szülei felajánlották, hogy öszeköltözéskor segítenek majd. Ebből nekem nem az jön le, hogy minden alkalommal jönnek takarítani.

Kicsit ellenséges vagy a szüleivel.

2014. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Nem csak ennyi lenne az. Ahogy látom, minden érdekli őket, túlságosan is, és ettől félek, ezért akarom fékezni.
2014. nov. 5. 14:20
 16/38 csabika1971 ***** válasza:

Férfiként semmi romantikusat nem látok a takarításban (utálom), annak ellenére sem, hogy természetesen segítek benne.

És esetedben sem ez lett volna a megoldás. Ha kettesben akartál volna takarítani ezt mondani kellett volna a párodnak. És nem utólagosan fikázni, hogy ő rendezett segítséget. Inkább légy hálás és őrülj neki.

Romantikázni akarsz? Akkor a takarítás utánra, szervez a pároddal egy gyertyafényes vacsorát valami elegáns helyen és ünnepeljétek meg a külön költözést.

2014. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

GÖmbicica:


"Most Ő mosson ruhát, ő mosson fel...... "


Miért? Ő nem tud? Vagy alanyi jogon jár neki a szolgáltatás?


Egyébként nem értem. Milyen albérletet adnak úgy át, hogy tiszta kosz, és annyit kell takarítani benne?

2014. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Na most ki foglak ábrándítani. Tapasztalatból tudom hogy a férfiak jó nagy többsége nem romantikának fogja fel a közös takarítást,utálják az egészet.


Az én párom pl. sosem segít itthoni házimunkában. 7 éve élünk együtt. Míg otthon lakott állítólag szokott takarítani a szobájában meg porszívózni.

Na ahogy összeköltöztünk ezt szépen elfelejtette.

Amikor puccba vágom a konyhát tuti hogy akkor morzsázik vagy kávéfoltozik mindent össze de nem is zavarja...sajnos.

Azt elvárja hogy rend legyen meg tisztaság.

Néha nem esne rosszul ha segítene de akkor fel van háborodva ha szóvá teszem...

2014. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
78%

"Most Ő mosson ruhát, ő mosson fel......


Zavar, hogy segitenek kitakaritani?

Zavar, hogy nem ő csinálja szülei helyett"


Az én párom simán mos és felmos, saját magától, és még sosem kérte ki magának, hogy férfi létére hogy engedhetem a mosógéphez.. Szóval a kérdéses férfi sem halna bele a dologba. Nyilván a teremtés koronája könnyedén megbirkózik bármivel, amivel egy nő is meg tud.

Egyébként ha a párom házias lenne, és a szüleit hívná segítségül beköltözéskor, nem csinálnék belőle problémát. Ha hétköznapokon ugyanúgy kiveszi a részét a házimunkából, akkor nem feltétlen a munkakerülés az elsődleges indoka. Gondolom nem úgy képzelte, hogy jönnek a szülők, és te majd takarítasz velük, ameddig ő a körmeit reszelgeti. Ha igen, akkor probléma van.

Egyébként egy új lakás birtokba vétele a közös élethez, a szobák berendezése és díszítése igenis romantikus. Mi mindig úgy kezeltük a dolgot, mint valami ünnepet. Akkor is, ha takarítani kell. Viszont szerintem egyik beszólás sem volt szép, a kérdező tényleg bunkón nyilvánult meg a párja felé, a férfi reakciója pedig érthető, még akkor is, ha ilyet csak úgy nem szokás a másik fejéhez vágni. Elég bántó volt így leszólnia férfit, miközben igenis hozzááll a házimunkához, ha a szükség úgy hozza.

2014. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
79%

" majd együtt csinálgatjuk, takarítgatunk, kettecskén mindez olyan romantikus"


Kérdező, a közös takarítást egyetlen férfi sem fogja romantikusnak találni. A Hamupipőke csak mese, bár ott is az egerek takarítottak.

2014. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!